Анализа на инстинкт на убиец

лого на инстинкт убиец

Малкумина сме кои чуваме големи спомени од одличните игри што ни ги подари таа. Ретки 90-тите години, што нема никаква врска со сегашната студија под јаремот на Мајкрософт. Трилогијата Магаре Конг Земја или фантастичниот убиец инстинкт беа некои од неговите најнезаборавни дела во таа златна деценија.

И, токму препородот на таа борбена игра ќе ја окупира оваа анализа, иако таа всушност не беше моментална. Ретки кој бил одговорен за откривање на секирата, но студијата Игри со двојна спирала, одговорен за наслови како што се ГИ Joо: Подемот на кобра, дома на тивок рид или иднината Стридер.

Вистината е дека, со ваква биографија, не знам како Мајкрософт беше во можност да го остави во рацете на ова студио посакуваната преродба на толку саканата франшиза. Иако можеби одговорот лежи во планот за плаќање на ДДВ и деловната формула со која тие ќе ја користат убиец инстинкт како морско прасе: цел бокал ладна вода по таа неочекувана најава во сега легендарната презентација на Xbox One.

убиец_инстинкт_02

И првиот голем, но при анализа убиец инстинкт е дека навистина не се соочуваме со готов производ. Токму во овој момент мора да ја разјасниме содржината што се нуди во различните верзии на играта, какво око, очекувам дека нема со играта на физички диск ниту пак се објавени планови за тоа. Прво, да разговараме за Инстинкт на убијци: Еден круг, што се нуди бесплатно и со карактер кој ќе ротира од време на време. Ако сакаме да го прошириме кампусот, секој борец ќе не чини 4,99 евра.

Убиец-инстинкт 03

Од сега до јуни 2014 година, списокот се очекува да достигне број од осум карактери: Јаго, Орхидеја, Глациус, Тандер, Сабруулф, Садира, Спинал и Фулгор. Haveе го имаме на располагање таканаречениот пакет Комбо прекинувач, тоа од 20 евра ќе ни овозможи да ги имаме овие 8 борци. Е има и Ултра издание, што ќе додаде две дигитални верзии на класичното убиец инстинкт -за што уверуваат дека нема да се продава како посебна дигитална игра, нешто што ќе мора да се види-, за 40 евра. Конечно, тука е Пин Ultimate Edition, што вклучува физичка кутија со два пина каде да се постави остатокот од колекцијата, со иста дигитална содржина како Ultra Edition, за 60 евра. Секако, тие ми се чинат високи цени за понуденото на крајниот потрошувач.

Убиец-инстинкт 04

Најзагрижувачката работа во врска со ова убиец инстинкт de Двојна спирала цените веќе не се прекумерни, тоа е недостаток на содржина: Нема режим на приказна, ниту аркада - иако се очекува да биде достапна во јуни - не е вклучен конечен шеф ... Имаме на располагање само режими на игра што ви овозможуваат да се соочите со двајца играчи - вклучително и на Интернет - опстанок -каде да заработиме поени што ќе ни овозможат да стекнеме предмети за прилагодување или други отклучувања во КИ продавница-, доџо како упатство и обука - со сценарио кое потсетува на она во Уличен борец iv-.

Убиец-инстинкт 05

Оваа понуда на борци и режими на игра е желна смешно Денес Можеби, Пред две децении беше лесно да се сретнат 8 игри со карактери и режими на фер игра, но денес нема оправдување: само треба да погледнете брзо и да пронајдете други наслови на жанрот што множете се во содржина до убиец инстинктКако би било последното Mortal Kombat, Super Street Fighter IV Arcade Edition, Virtua Fighter V Showdown o Кралот на борците XIII, што исто така може да се најде за многу ефтини цени. Можеби единствената актива на убиец инстинкт би било дека тоа е, засега, единствената следна генерална борбена игра и тоа Xbox One Не е компатибилен наназад, па затоа не можевме да пристапиме до игрите што ги спомнавте, ако немаме Xbox 360 или дури и еден PS3.

Убиец-инстинкт 06

Фановите ќе бидат среќни да знаат дека суштината на играта е почитувана и останува скоро како што е од веста што беше во Инстинкт на убијци 2 / злато, така што сè уште важи она што го научив со теоријата на комбо, потези во сенка, врски, комбиниран прекинувач и ултра комбо. Но, има и некои новини, како што е режим на инстинкт, што овозможува активирање на специфични и специјални движења на секој борец - како што е обновување на животот - и т.н. анти-комбо прекинувач: корисен одговор на можни и непрекинати руптури на нашите комбинации од страна на ривалот. Сепак, т.н. нема движења за милост, крајните комбо и завршувачи на сцените не постојат во играта: Theyе се вратат ли како длц?

Убиец-инстинкт 07

Во графичкиот дел се потенцира третманот на честички и други ефекти, покрај некои сценарија што се распаѓаат додека борбата добива интензитет, иако тие не се технички фали. Вистина е дека играта се сели во 60 fps, уште полошо, резолуцијата достигнува максимум од 720p. На ова мора да додадеме дека, заедно, убиец инстинкт не ја пренесува визуелно моќта што би се очекувала од наследникот на Xbox 360. Конечно, навлегувајќи повеќе во уметничкиот дел, можеби редизајните на ликовите не ги сакаат сите: јас, лично, не го сакав новиот Орхидеи. Посветувајќи неколку зборови на делот за звук, звукот на играта е прилично моќни, покрај тоа во КИ продавница Можеме да отклучиме теми од оригиналната игра и гласот на нараторот од првата програма е вратен.

Убиец-инстинкт 08

Би сакал да имам попозитивен впечаток за ова убиец инстинкт, но искрено, Мислам дека е шега. Станува збор за тоа да нè натера да видиме дека овој модел на плаќање е фер и правичен затоа што ни овозможува да го купиме она што ќе го користиме, но оставајќи ја настрана оваа благодарност и цената на ликовите, убиец инстинкт многу е оскудно по содржина. Осум карактери денес се неприфатливи бројки, иако се очекува да пристигнат преостанатите класици и кој знае дали има нови додатоци. Исто така, има малку режими на игра и недостасуваат класичните потези за завршување.

Штета што франшизата се врати на овој начин и сметам дека системот на DL е буби стапица кога уживавме во игри полни со содржина и кои беа успешни во продажбата, како и последната Mortal Kombat. Можеби кога ќе ја имаме на располагање комплетната програма, можам да направам поинаква проценка и би сакала, но ме боли да не можам да дадам одобрување за ова рестартирање убиец инстинкт.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА МВЈ 4.9

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.