Преглед на SmartMike + од Sabinetek

SMARTMIKE корица 2

Денес доаѓаме со многу интересен преглед, особено за оние кои, меѓу своите хоби, или професионално создаваат аудиовизуелни содржини. Со помош на СабинеТек успеавме да го тестираме SmartMike + Bluetooth микрофон.

Додаток кој ќе даде плус квалитет на вашите видеа благодарение на квалитетот на аудио-снимањето нуди. Мал микрофон што ќе ја поедностави вашата опрема за снимање на минимум. И тоа ќе исто така, го подобрува со аудио на професионално ниво. 

SabineTek SmartMike +, микрофонот што го барате

Ако сте fanубител на музика и сакате да се снимате сами. Ако учествувате во подкаст. Или ако на професионално ниво треба да се снимите во аудио или видео. SabineTek SmartMike + е врвен додаток. Безжичен микрофон безжично и со аудио квалитет што секој го сака за вашиот блог или за вашите врски. Тука го имате на Амазон SmartMike + со бесплатна испорака

SMARTMIKE компјутер

Заборавете на оние огромни колби и непријатниот кабел во облеката. Со едноставна стегалка на производ намален на максимална големина што ќе ја имате до 6 пати повисок отколку со конвенционален моно-микрофон. Conectividad bluetooth 5.0 за гарантирана стабилност и тековен дизајн од кои ќе ви кажеме сè подолу.

Пристигна неопходната алатка за секој блогер. Ако сакате да имате најдобриот професионален звук во вашите видеа или снимете го вашиот подкаст со најдобар квалитет, престанете да барате. SmartMike + е соодветен микрофон. понатаму може да го земеш и да го снимаш каде било. Вашата способност да намалување на бучавата прави снимањето на отворено веќе не е проблем.

Содржина на кутија SmartMike +

Отклучување на SMARTMIKE

Ова не е само какво било одблокирање, имавме неколку прилики да тестираме гаџет како овој безжичен микрофон. Време е да погледнеме внатре Најексклузивната кутија за микрофон на SabineTek да ви кажам сè што ни нуди.

Покрај микрофонот, што детално го опишуваме подолу, гледаме неколку елементи. За разлика од она што се случува со слушалките, има многу Релевантни додатоци за да го направите SmartMike + уште покомплетен.

Имаме кабел за полнење, со формат Микро USB на USB. Откривме и слушалки моно, едно уво дека можеме да се поврземе со влезот од 3.5 мм со SmartMike +. Y мала крпа за носење и така микрофонот е совршено заштитен.

Конечно, во прилог на мал упатство за употреба и конфигурација, што доаѓа само на англиски и на совршен кинески јазик, имаме и други додатоци. Е за две „качулки“ за областа на микрофонот, еден од еспума и друг од синтетичка коса подолго. И двајцата служат за да се избегне бучава од соговорникот или надворешни звуци како ветрот, кои се совршено амортизирани.

Дизајн и физички изглед на SmartMike +

Освен што ги нуди сите карактеристики што можеме да ги бараме во додаток од овој тип, SmartMike + ги има и елегантен и привлечен дизајн. Имај метално тело во две бои совршено комбинирано. Најдовме две верзии, црно или бело, во најдолгиот дел, и со метална боја во областа каде што физички се наоѓа микро. 

На неговото дно, што е оној што би бил долен ако го користиме поставени со стегачот, наоѓаме пристаништето за вчитување. Во овој случај тоа е влез Микро USB чиј кабел е вклучен во полето за полнење.

SMARTMIKE порта за вчитување

Во преден дел, оној што е видлив кога го користиме, го имаме мала LED светло што ќе ја смени бојата во зависност од тоа дали снимате или паузирате. На страната што е горе наоѓаме, на едниот крај самиот микрофон. Микро што можеме да го заштитиме со мала подлога што ќе ја најдеме во кутијата. На ваша страна, ние сме, совршено лоцирани, Копчето за напојување. Со издолжен формат во црвена боја што дава нота на боја.

Копче за снимање SMARTMIKE

Во горе имаме 3,5 mm влез за мини приклучок каде што можете да поврзете аналогни слушалки. Нешто што ќе служи за да имаме аудио влез во исто време кога разговараме. Така, можеме совршено да одржиме разговор во врска во живо или во снимка во која комуницираме преку телефонски повик, на пример. Ако е додатокот што го баравте купете сега со кликнување тука на SmartMike +

SMARTMIKE приклучок 3,5

Целата технологија што ни ја нуди SmartMike +

Како што ви кажавме, не само што се занимаваме со еден од најестетски привлечните микрофони на пазарот. Покрај супер компактен формат и навистина убав дизајн, SmartMike + пристигнува опремен со најдобрата технологија во моментот да понудите највисок квалитет на аудио за вашите снимки или преноси.

Еден од важните детали за толку мал додаток за снимање е автономијата што може да ни ја даде. SmartMike + има батерија од 110 mAh, што априори изгледа многу малку. Но, благодарение на многу добрата енергетска ефикасност тоа е способен да ни понуди до 5 часа непрекинато работење. 

Има внатре со исклучиво произведен чип чиј развој постигна максимална оптимизација на сите ресурси за време на неговото работење, Qualcomm CSR8670. Овозможува а оптимално снимање со квалитетен звук благодарение на намалувањето на бучавата. Благодарение на TWS технологија, SmartMike + може да се поврзе со друга еднаква и да се користи истовремено кога има неколку соговорници.

Новинар на SMARTMIKE

Можеме да го користиме микрофонот на Сабинетек за да се снимаме додека имаме телефонски разговор. И ние исто така можеме да имаме аудио благодарение на слушалките што ги наоѓаме во кутијата. Понатаму, пренесува ултра-ниска латентна повеќеканална аудио формат во опсег од 49.2 ft. Може да препознае аудио и нуди можност за автоматско генерирање датотеки со поднаслов што може да се уредат.

Табела за спецификации SmartMike +

Бренд СабинеТек
Модел SmartMike +
Чип Qualcomm CSR8670
Conectividad Bluetooth 5.0
Безжичен канал 2
Стапка на земање примероци 44.1 Khz
Протокол A2DP - HFP - Швајцарија
Batería 110 mAh
Автономија До 5 часа
Анчо де банда 220.05 Khz
Аналоген интерфејс 3.5 mm
тежина 14 g
Димензии X x 5.8 1 1.5 cm
цена  132.99 €
Врска за купување SmartMike +

Добрите и лошите страни на SmartMike на Сабинетек

Добрите

Големина намалена слична на диск со пенкало

компатибилност практично со сите достапни формати

Професионален квалитет во снимање на звук за аудио и видео

Автономија на до 5 часа употреба продолжи.

Добрите

 • Големина
 • компатибилност
 • квалитет
 • Автономија

Contras

Батеријата е премногу мала на број, иако во автономија добро се бранат.

Стегачот е малку тесен за палто или густа облека.

Contras

 • Batería
 • Грипер

Мислење на уредникот

SmartMike +
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
132,99
 • 80%

 • SmartMike +
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 65%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.