Преглед на Batman: Arkham Origins

Бетмен-Аркам-Оригинал

Ворнер Брос ни го предлага ова Потекло на Архам како брош за трилогијата на видео игри Arkham врз основа на универзумот „Темниот витез“, иако овој пат, развојот не е извршен од Рокстеди, како и во претходните два наврати, но со рака на Игри на Ворнер Брос Монтреал.

Првиот Аркам Аркам Се испостави дека е прилично изненадување што ги воодушеви локалното население и странците, со многу добри критики кај специјализираниот печат и подобар прием кај fansубителите на човекот-лилјак - дури и од оние кои не го сторија тоа, затоа што бевме пред сè одлична игра- . Нејзиното продолжение, Аркхам Сити, ја чуваше суштинската репродукција на првата, но ни овозможи да се изгубиме во многу поширок свет со допири од кутија со песок. Додека ова Потекло на Архам тоа е целосна континуистичка работа во однос на претходната програма.

ова Потекло нè става на местото на најдобриот детектив на светот во неговите почетоци како супер херој во градот Готам, ставајќи нè конкретно во втората година од ликот. На истиот ден на Бадник, лов на бетмен, кој ги менува плановите на Готам, започна со сочна награда понудена од самиот Црна маска: 50 милиони долари за да ги исече крилјата.

Бетмен-Архам-Потекло-6

На овој начин, корумпирани припадници на полициските сили, криминалци и 8 смртоносни убијци - како на пр Смртно удар, Бане o Светулка- ќе имаме Бетмен во неговите погледи за време на таа смрзнувачка ноќ. Делумно се рециклира сцената каде што ќе се одвива дејството Аркхам Сити, бидејќи, логично, играта се одвива во Готам подеднакво, иако не требаше да биде изговор едноставно да се направи дотерување на некои улици. Дури и со сè, во мапирањето ќе има две големи области, поделени со мост што делува како екватор и товарна површина. И можеби звучи апсурдно, но на улица нема пешаци или сообраќај ... во теорија се наметнува полициски час и криминалците се сопственици на Готам таа ноќ, но чувството за безживотност во градот е повеќе од опипливо.

Бетмен-Архам-потекло-1

Движете се наоколу Готам се прави на ист начин на кој веќе искусуваме Аркхам Сити: користење на Батклав и лизгање од зграда до зграда, со исклучок дека овојпат можеме да користиме режим за брзо патување, условен со надминување на предизвиците на Енигма. Umути во вдлабнатините на Готам Може да отклучите некои награди, како што е концепт уметноста, но најпотребното додавање на оваа рата во однос на сценаријата е фактот дека имате Batcave. Таму ќе го имаме на располагање Алфред, ќе пристапиме до системот на предизвици или да направиме други прашања. Ништо друго. Се разбира, заборавете на можноста да шетате по улиците на градот со Бетмобиле (На оваа рата, сè уште е во процес на дизајнирање): Дали ќе остане предмет на чекање во следната игра со Бетмен за новата генерација?

Бетмен-Архам-Потекло-3

Системот може да се игра Слободен проток сè уште работи добро. Колку пред 4 години кога дебитираше во Аркам АркамНо, очигледно, не е толку свежо и изненадувачки како тогаш: со текот на времето, не само што можеме да го обвиниме тоа, туку е и премногу оркестрирано, иако совладување на контранападите сепак бара мајсторство на повисоките нивоа на тешкотија. Се разбира, моментите на скришум и следење од сенка сè уште се присутни и се пријатно пријатни кога фаќаме криминалец како да е животно без одбрана.

Бетмен-Архам-Потекло-5

Детективскиот режим е сè уште присутен, иако истрагите сега се повеќе визуелни и треба да се соберат повеќе докази од кога и да е, иако тоа нема да претставува никаков предизвик за играчот. Како може да биде поинаку, Бетмен Е има свои карактеристични гаџети, и иако ова е наслов за кој се размислува за потеклото на Темниот витез, тоа е игра на трилогијата Arkham каде што ќе има најголема количина на нивни гаџети што можат да се подобрат и додека ги подобруваме ќе имаме пристап до нови области на картата (иако во реалноста, иста е како и претходните игри)

Бетмен-Архам-Потекло-4

Главната парцела може да се заврши за околу 10 часа ако не обрнеме внимание на важничене и на секундарни задачи. Покрај тоа, играта има Нова игра + и екстремен режим наречен "Јас сум ноќта”, Достапно само по завршувањето на Новата игра + и тоа, покрај драстично зголемување на тешкотијата, тоа нема да ни дозволи да ја спасиме играта и ќе имаме само единствен живот -Да, тоа точно го прочитавте: предизвик е да ја завршите играта во еден потег и без да заштедите напредок. На режим на мултиплеер тоа е повеќе додаден украс отколку што било друго: не можете да ја преточите меричката измерена во милиметар од режим на приказна во мултиплеер, без да ја направите премногу бурна и апсурдна. И тоа е дека овој модалитет, со сета искреност на светот, е нула лево внатре Потекло на Архам (На некој начин, ова може да звучи како олеснување за корисниците на Wii У: вашата верзија нема мултиплеер)

потекло од Бетмен1

Игри на Ворнер Брос Монтреал тој не сакаше да ризикува. И тоа покажува: Бетмен: Arkham Origins е неверојатно континуирана игра и повеќе слична на Аркхам Сити тоа Аркам Аркам. Тоа е програма што забавува, без повеќе претензии и со игра која веќе не е свежа како во 2009 година. Ако нешто работи, подобро е да не го менувате, вели поговорката, но во видео игрите, понекогаш, стагнирањето не е добра идеја. Бетмен: Arkham Origins Beе биде добра опција за најнеусловниот човек од лилјак, но нема да кријам дека овој претквел ми остави одреден застоен вкус.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА МУНДИВЈ 7

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.