Преглед на Piper Portable звучник Bluetooth звучник, од компанијата SBS

црна

Уште еднаш на маса имаме производ од компанијата СБС мобилен и сигурни сме дека може да интересира повеќе од еден од вас. Во претходниот преглед, ги видовме слушалките Stereo Zip Earset и овој пат ги имаме своите Звучник за Bluetooth Piper што ни овозможува да ја слушаме нашата музика каде било преку Bluetooth.

Овој звучник ни нуди многу внимателен и намален дизајн за да можеме да го носиме со нас на кое било место. Нешто многу важно што треба да го земеме предвид кога сакаме да купиме ваков вид звучници е тоа што тие ни нудат добар квалитет на звукот и овој Piper Portable звучник со својата моќност на Излез од 3 вати, тоа навистина го прави тоа. Но, да го видиме производот подетално ... сина Да започнеме со димензиите на овој говорник. Пајперот ги има вистинските мерења за да го искористи уредот и да не го изгуби квалитетот на звукот, тој има димензии 5,50 см висок за околу 6 см широк, но имајќи предвид дека неговата форма е заоблена, неговите мерења се идеални за да го однесеме со нас на кој било место Тежината на овој звучник не е дека е голема, но не е ни мала, некои 230 гр и Цврстината на истата е изненадувачки прв пат кога ќе ја држите во рака, бидејќи материјалите што се користат за неговата конструкција се метални за делот каде што се наоѓа логото на компанијата (SBS) плус горната мрежа и пластика за делот каде што се наоѓаат копчињата.

бланко Со кои уреди можеме да го користиме звучникот Piper? Па, можностите што ни ги нуди овој звучник се навистина огромни, бидејќи кој било уред што има поврзување со Bluetooth и е способно за репродукција на музика, ќе биде компатибилно со Piper. Звучникот има поврзување со Bluetooth 2.1 и дури може да се поврзе со нашиот компјутер се додека има поддршка за уреди со Bluetooth. Piper има и слот во кој можеме да ја вметнеме нашата Micro SD картичка и да ја пуштиме нејзината содржина.

Ние исто така имаме на располагање функција на слободни раце, така што ако слушаме музика со звучникот и тие ни се јавуваат, можеме да одговориме смирено од самиот звучник бидејќи тој вклучува свој микрофон и ние ќе треба само да го притиснеме централното копче и да зборуваме директно со звучникот. Иако е точно дека квалитетот на звукот кога репродуцираме аудио е навистина спектакуларен во овој Piper, квалитетот да одговориме на повик не дека тоа е неговиот силен костум бидејќи му недостасува микрофон за поништување на бучавата ... Како и да е, ако може да нè избрза кога ќе добиеме повик и не можеме директно да пристапиме до паметната телефонија.

Тастатурата што го имаме на располагање во овој звучник, се состои од три централни физички копчиња кои служат за напредување, премотување на песни, подигнување и намалување на јачината на звукот на музиката и пауза на песна или повик. Покрај тоа, има второ копче што се користи за вклучување на звучникот во режимот Bluetoth, пристап до содржината на Micro SD картичката и за да може да се исклучи.

Кога го вклучуваме звучникот, светнува сино-црвена LED светилка што останува во трепкаво сино кога е поврзана со уредот. Откако батеријата ќе истече, тоа нè предупредува со трепкање на црвената LED диода и ако поврземе Micro SD картичка, ЛЕД-то што се пали е црвено. Потребни се приближно 2 часа за да се изврши целосно полнење и со ова полнење можеме да уживаме во автономија од 5 часа приближно За да го наполниме, додаваме USB во Micro USB кабел во кутијата, но нема конектор на toидот и ние мора да го користиме нашиот паметен телефон или да го вчитаме директно на компјутер.

Ако размислувате да купите Bluetooth звучник за да уживате во вашата музика каде било, интересно е што го сметате ова Преносен звучник со пајпер de SBS мобилен меѓу вашите опции, бидејќи неговите карактеристики и квалитет на завршувањето го прават тоа многу интересна опција. Е го најдете во три бои: бела, црна и сина и за да го завршите овој преглед не можете да пропуштите да ја знаете нејзината цена, што е од 29,90 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.