Преглед на слушалки Energy Sistem ESG 5 Shock

Енергија Систем ЕСГ 5 ШОК-капак

Денес зборуваме за една од „задолжителните“ додатоци за секој гејмер вреден за неговата сол. Покрај тоа што има моќен тим способен да ги поддржува најактуелните игри. Да се ​​има свет простор за целосно уживање во најинтензивните игри. Неопходно е да се има добри слушалки способни да нè натераат да уживаме во искуството во целост со секоја игра.

Уште еднаш со помош на Energy Sistem успеавме детално да го тестираме Енергија Систем ЕСГ 5 Шок. Некои слушалки размислена и дизајнирана темелно за повеќето гејмери. Со кои нема да пропуштите ниту еден детал од играта. И со кои можете да комуницирате со останатите играчи на најефикасен начин.

Energy Sistem ESG 5 Shock, направен за игра

Досега во Актуелиадад Гаџет имав среќа да пробам голем број додатоци поврзани со звукот. Звучници и слушалки скоро секогаш. Но, немав можност да ставам слушалки за игри на тест. Наменет за еден од најсложените сектори во технолошката област тоа не се задоволува со полумерки.

Energy Sistem ESG 5 SHOCK продолжена лента за на глава

Да направи производ јасно ориентиран кон секторот „видео игри“, Енерџи Систем прифати предизвик за задоволување на оние кои бараат квалитет. Со производ кој естетски одговара совршено во секторот на гејмери ​​и кој е исто така способен да понуди многу високи перформанси. Енергија Систем ЕСГ 5 Шок живееле до и сега ќе ви кажеме сè за нив.

Ако е време да набавите неколку слушалки за да ја завршите вашата опрема за игри, ESG 5 Shock од Energy Sistem се одлична опција. Овде можете да ги купите на Амазон по најдобра цена.

Содржина на кутија

Energy Sistem ESG 5 SHOCK кутија

Во нашиот мал дел за отклучување што го правиме со секој гаџет што го тестираме, не можеме да го пропуштиме Energy Sistem ESG 5 Shock. Откако ќе се отвори кутијата, со впечатлив изглед и во најчистиот стил на гејмер. Ги наоѓаме само слушалките, кои се прицврстени со мало велкро на кутијата. И мала кутија каде ја наоѓаме упатство за користење, одредена документација со податоци поврзани со гарантира, и а адаптер за коаксијален приклучок.

Без изненадувања, ништо за штедење и ништо за пропуштање. Некои слушалки, со вклучен кабел и ништо друго. Што друго се надеваше дека ќе најдеш? 😉

Енергетскиот систем ЕСГ 5 Шок во Амазон за само 50 €

100% гејмичка естетика

Energy Sistem ESG 5 SHOCK со микро

Како што ви рековме, дизајн од овие слушалки е јасно наменета за одреден вид клиенти. И да совршено дефинирана употреба. Иако можете да ги користите овие слушалки за разговор на FaceTime, тие биле дизајниран да испорача најмногу искуство кое ви го дополнува умот. И за ова тие имаат неколку аспекти што треба да ги потенцираме што сега ви ги кажуваме.

Физички се соочуваме слушалки за нараквици. Како што знаеме, овој вид додатоци е малку надвор од мода. Освен трендовските слушалки од типот TWS со мал формат и големина, овие ЕСГ 5 Шок од „Енерџи Систем“ покриваат многу специфични потреби. И токму големината не е едно од најбараните барања.

Како добар додаток за игри за звук, покрај слушалките, имаме сеподнасочен микрофон вграден што важи со технологија Boom Mic јасно да го фатиш твојот глас во секое време. За разлика од другите модели, овој микрофон не е вграден во еден од слушалките. Имај индивидуална поддршка што можеме да ја преместиме, зумираме или намалиме според нашите потреби или вкусови.

Energy Sistem ESG 5 SHOCK микро

Ако ги погледнеме градежните материјали, гледаме како меѓу очекуваната пластика наоѓаме квалитетни сунѓери за уши и глава. Тие се покриени со материјал што изгледа податлив и е удобен дури и да ги носите подолго време. Мудра одлука со оглед на маратонските игри кои понекогаш се играат.

Ако ова се слушалките што ги барате, тука имате енергетски систем ЕСГ 5 Шок

Светла и вибрации за целосно да ја почувствувате играта

Покрај споменатите градежни материјали, наоѓаме и инсерти од предводени светла кои прават слушалките да изгледаат неверојатно. И ние исто така имаме модули за вибрации со технологија на вибрации на звук, што ќе го направи искуството со играта уште поинтензивно. Иако на почетокот вибрациите успеваат да не заведат, еднаш „во процес“, тие се прават играта добива интензитет.

Energy Sistem ESG 5 SHOCK од напред

Еден детал што треба да се има предвид е дека овие слушалки Energy Sistem тие не се безжични. Вистина е дека за многумина ова не претставува проблем, но има и такви кои претпочитаат безжична врска. Имајќи ги предвид часовите што можеме да ги поминеме со игра, Знаејќи дека нема да останеме без батерија е душевен мир. Иако има слушалки кои имаат можност да ги користат без кабли и да можат да ги поврзуваат кога батеријата ќе истече. Кабелот исто така гарантира 100% стабилна врска без прекини или прекини.

Далечински управувач Energy Sistem ESG 5 SHOCK

Самиот кабел е јаже-тип најлон обложен. Нешто што го прави здрав, издржлив и дека не се тркала лесно. Се чувствува силно и подготвено да издржи часови на употреба без никакво страдање. Во средината на жицата имаме панел со копчиња чија функција можеме да ја конфигурираме, а рачна контрола на јачината на звукот во форма на тркало и копче за активирање или деактивирање на микрофонот. И на крајот имаме два вида излези за поврзување; Формат Формат на USB и 3.5мм приклучок.

Завршете ја вашата опрема за игри сега со слушалките Energy Energy ESG 5 Shock. Ако неговите придобивки ве убедиле  купете ги сега на Амазон со бесплатна испорака.

Energy Sistem ESG 5 ШОК-врски

Моќност и квалитет на звукот

Од првиот тест забележувате а квалитет на звук со потпис. Со музика, искуството е навистина добро. Тестирајќи високи и басови не најдовме приговор.  Сето тоа звучи одлично. Дури и микрофонот се слуша доволно гласно и со совршена јасност. Со игра во тек, функционалноста е исто така многу задоволителна и им е пријатно дури и да си поминат убаво носејќи ја.

ЕСГ 5 ШОК имаат максимална моќност од 20 mw. Но, благодарение на а многу добра работа за изолација, моќта изгледа уште поголема. Сите звуци во играта се слушаат јасно и јасно. Детал што несомнено го носи нивното додавање плус за секоја игра.

Енергетски Систем ЕСГ 5 ШОК-влошки

ЕСГ 5 Шок Технички спецификации

Бренд Енергетски систем
Модел ЕСГ 5 ШОК
Фреквенција 20 Hz - 2 kHz
слухов со неодимиумски магнет
Дијаметар 50 mm
Максимална моќност 20 mW
Формат на распоред затворен цикумаурал
Импеданса 32 Ohm
Технологија на вибрации Звучна вибрација
Должина на кабел 220 см
Jackек приклучок SI
USB конектор SI
Контрола на јачината на звукот ДА со физичко тркало
Микрофон ДА со флексибилна рака
Илуминација ДА - LED светла
Подеслива лента за на глава SI
тежина 368g
цена  50.00 €
Врска за купување Слушалки Energy Sistem ...

Добрите и лошите страни Енергија Систем ЕСГ 5 ШОК

Добрите

Двојност на можности благодарение на фактот дека тие имаат а Омни-насочен микрофон со технологија Boom Mic.

Тие имаат долг кабел, Со отпорни материјали што ќе поддржи добар кас на неколкучасовна игра без проблеми, и со a повеќе од доволна должина.

Моќен звук што победува со ниво на изолација што ве тера да ја слушате и чувствувате само играта во прашање.

Можност освен да ја слушате вашата игра, почувствувајте ја благодарение на Технологија на вибрации на звук, додаток што ќе ве натера да уживате во искуството со игри уште повеќе.

Двојна можност за врска преку влез на USB или 3.5 mm приклучок.

Добрите

 • Минимален правец на микрофон
 • Долг, силен кабел
 • Звучна моќност
 • Звучна вибрација
 • Двојност на формати

Контра

Звукот на слушалките слушате премногу надвор од нив. Ако користите ESG 5 SHOCK во близина на друга личност, многу е можно да завршите досадно.

Тие не се безжични слушалки и тие немаат батерија, така што секогаш ќе треба да бидеме поврзани со кабел.

Contras

 • Досаден звук за блиски луѓе
 • Потреба од кабел

Мислење на уредникот

Енергетски систем ЕСГ 5 Шок
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
50,00
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 60%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 60%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.