Ги анализираме слушалките на Nix од NewSkill

Ако бараме безжични слушалки за да одиме секој ден во метрото, додека го шетаме кучето, кога работиме ... на пазарот можеме да најдемеr голем број од нив и по сите цени. Ако се определиме за најевтините, првиот проблем што ќе го најдеме секогаш ќе биде оној на траење на батеријата, времетраење што со малку среќа ќе пристигне на време и малку, доколку пристигне.

Друг проблем што ќе го најдеме со овој вид ефтини слушалки, е квалитетот на звукот, конзервиран звук што нема да ни дозволи да уживаме во омилената музика со соодветен звук, а камоли со полн волумен. Покрај тоа, понекогаш пластиката што се користи за поставување на слушалките внатре во увото е со толку слаб квалитет што не принудува да ја соблекуваме повторно и повторно. Сето ова не се случува со Nix на NewSkill.

Фирма за додатоци за гејмери, лансираше безжични слушалки насочени не само кон овој вид на корисник, туку може да ги користи и секој друг што има потреба да купи слушалки од овој тип, што барајте квалитет, но не сакате да потрошите вистински глупав во нив. Слушалките Nix од NewSkill се слушалки што се прилагодуваат на нашето уво и кои исто така се прицврстени на увото, совршено се вклопуваат во него, така што пред какво било ненадејно движење не се поместува и можеме да паднеме.

Овие слушалки, тие не се дизајнирани само за гејмери, но NewSkill сакаше да лансира производ што оди подалеку, и ни нуди заштита со вода и пот, така што ќе можеме да ги користиме и дома, на улица или кога ќе излеземе на трчање или одиме во теретана, станувајќи слушалки за сите терени за која и да е секојдневна употреба.

Никсот на NewSkill од ден на ден

Откако ги тестираше во длабочина, Никс станаа мои омилени слушалки кога станува збор за излегување за вежбање спорт, шетање по куче, кога работам дома или едноставно кога сакам да уживам во филм или во мојата омилена игра. Благодарение на ултра-бас технологијата што ја интегрира, уживаме во добар бас, иако понекогаш звукот може да остави малку посакуван, особено кога батеријата е пред крај.

Благодарам на интегриран микрофон одговор на висока фреквенција, кога ги користиме за да уживаме во омилените игри на Интернет, нашите соиграчи ќе не чујат јасно и чисто, без никакво нарушување. Интеграцијата на микрофон во далечинскиот управувач што ја контролира јачината на звукот, ни овозможува да ги користиме и за правење или примање повици додека ги користиме.

Кабелот што ги поврзува обете слушалки, можеме да ги носиме и пред и зад вратот, а последната позиција е најпрепорачана кога ќе се движиме за време на употребата. Еден од аспектите што Би требало да ја подобрам текстурата на копчињата за вклучување / исклучување и контролата на јачината на звукот, текстура што треба да биде различна, за да може да се разликуваат со допир и да не се исклучуваат слушалките поголемиот дел од времето, наместо да се зголемува јачината на звукот.

Овие слушалки немаат систем за поништување на бучава, систем што обично ја поскапува цената на овој вид слушалки, што ни овозможува да бидеме свесни за звуците што нè опкружуваат во секое време, без да се мешаат или вознемируваат кога користиме од нив, така што нема да бидеме целосно изолирани од нашето опкружување.

Автономија на Никс од NewSkill

Според производителот, Никсот ни нуди автономија до 6 часа, еден од аспектите што особено го земам предвид при изборот на слушалки од овој тип, покрај квалитетот очигледно. Мора да ги полнам и мојот паметен телефон и мојот паметен часовник секоја вечер стана вообичаена задача на која не сакам да додавам слушалки за Bluetooth.

Во оваа смисла, и откако извршив неколку тестови, можев да потврдам, како Никс достигнува автономија до 5 часа, користејќи ги и за да слушате музика и да слушате подкаст на среден јачина на звук. Она што го забележав е дека автономијата се намалува со скокови и граници, кога музиката ја ставаме на максимален волумен, нешто вообичаено кај сите слушалки од овој тип, но во овој случај се чини дека ми го привлече вниманието поради одводот на батеријата страдање.

Но, се разбира, имајќи предвид дека случаите во кои јачината на музиката што ја слушам е многу специфична, затоа што станува збор за посебна песна или дека сме во област каде што има повеќе бучава во позадина од вообичаеното, овој проблем не треба да се грижиме Освен ако не сме од оние корисници кои сакаат да имаат секогаш музика на допир, корисници на кои им препорачувам жични слушалки.

Содржина на кутија

Овој вид слушалки ни нуди различни големини на влошки така што тие совршено се вклопуваат во нашите уши и дека со првите минути на употреба, ушите не завршуваат, или затоа што влошките се многу големи, или затоа што сме мали, слушаме повеќе бучава од улицата отколку нашата омилена музика. Кутијата исто така ни нуди мала кутија за транспорт на слушалките на многу поудобен начин, слушалки што се магнетизирани на задната страна, можеме да ги носиме совршено околу вратот закачени како да е приврзок.

На овој начин секогаш ги имаме при рака и наведени за да ги користиме во случај да сакате да ги користите повторно. Исто така, нуди гумени ленти со различна големина, така што слушалките се прицврстени на увото и дека не разбираме дека ги носиме. Го наоѓаме и кабелот microUSB за полнење на слушалките, заедно со состанок за NewSkill за да ги држиме слушалките, ако не сакаме да ги поставиме зад вратот и да го користиме магнетниот систем што тој ни го нуди.

Спецификации на NewSkill Nix

 • Батерија до 6 часа употреба.
 • Фреквенција на одговор: 20-20000Hz
 • Импеданса: 16?
 • Чувствителност: 96dB
 • Максимална потрошувачка: 5mW
 • Однос на сигнал до бучава: 93dB
 • Дијаметар на звучникот: 6мм
 • Должина на кабел: 48.3 см
 • Тежина: 15гр

NewSkill Nix се по цена од 39,95 евра и можеме да ги најдеме директно на веб-страницата на производителот со бесплатна испорака, каде што исто така можеме да најдеме голем број производи што ги насочуваме кон јавните гејмерски глувци, столови, душеци, додатоци, тастатури ...

Мислење на уредникот

Newskill Nix Bluetooth слушалки
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
39,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Квалитет на звук
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 85%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Квалитет на звук
 • Одговара и поддржува на увото
 • Автономија

Contras

 • Копче за контрола на јачината на звукот
 • Тие не се дискретни

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)