Преглед на снајперист Елит V2

Неправилното Бунт, по неговото разочарувачко Никогаш не починал, се враќа во сегашниот свет на конзоли со продолжување на еден од неговите најособени наслови за претходната генерација на конзоли: Снајперист Елита, еден вид симулатор на снајперист поставен во Втората светска војна став PlayStation 2, Xbox y PC тоа се случи без болка и слава меѓу критичарите, но дека некои играчи беа обележани на позитивен начин.

Помеѓу вселенскиот маринец и воен стрелец заснован на тековните конфликти, Снајперист елита V2 став PlayStation 3, Xbox 360 y pc, се обложиле на враќање во војната на војната и нејзино повторно живеење преку видот на снајперска пушка. Дали сме соочени со уште еден хаос Бунт Или овојпат ќе погодија на белегот, наменета за игра на зборови?

Програмата нè става во местото на американскиот снајперист Карл Ферберн, кој мора да ги внесе последните денови од Берлин del Трет Рајх и најдете некои нацистички научници кои работат на ракетната програма V2, додека ги завршуваме германските и комунистичките трупи, кои ја демнат германската престолнина. Заплетот е прилично едноставен и сигурно не очекува големи изненадувања или приказна која вреди да се забележи.


Графиката на играта е уште една од слабите точки на играта. Од една страна, наидуваме на матни текстури, донекаде застарени ефекти, физика која понекогаш се однесува чудно ... иако во општа перспектива, играта се исплати. Сепак, највпечатливото нешто во врска со програмата е рекреација на човечка анатомија: кога ќе направиме точен удар, можеме да видиме како куршумот од нашата пушка ги оштетува коските и органите на жртвата, со прилично впечатлива сцена (во стилот на ефектот предизвикан од Рентген од последните Mortal Kombat, иако да биде фер, коските и органите подобро се пресоздаваат Снајперист елита V2 тоа во играта на Ед бун)


Играта е синхронизирана на шпански со извонредно ниво, дури и свое Карл ќе дејствува како наратор помеѓу мисијата и мисијата. Мелодиите се многу конзистентни со кратењето на играта, тие дури се разликуваат кога ситуацијата ќе се заостри, како на пример кога непријателите ќе ја откријат нашата позиција. Звукот на истрелите, освен во случај на пушките, не е многу силен, додека мора да бидеме претпазливи кога се движиме и да не правиме звуци за да ги алармираме блиските чувари.

 

На ниво на игра е местото каде што мора да го цениме богатството на Снајперист елита V2. За оние кои уживаат да бидат снајперисти, играта ќе биде прилично сочна во овој аспект, бидејќи можеме дури и да одбереме одделно ниво на вештина на непријателската АИ и вид на симулација на ударите, што може да биде од потполно асистиран или реален начин , каде што тежината на куршумот и триењето со воздухот мора да се имаат предвид во секое време. Сосема е забавно да се движите околу сцената за да го пронајдете вистинското скривалиште за да направите заседа или да пронајдете совршен агол за да ја елиминирате целта, да ја смените позицијата и да ги полудите непријателите.

Но, не е сè во опсегот на борба Снајперист елита V2: Можеме да користиме и огнено оружје, како што се автомат или пиштоли, иако играта со оружјето е прилично незгодна, покрај фактот дека борбената борба спроведена во играта е премногу едноставна. Од друга страна, системот за покривање исто така може да ни игра трикови во најкритичните моменти пред одредена непослушност кон ликот при изведување на оваа операција.


Кога ќе го завршиме режимот на кампања, ако сепак сакаме Снајперист елита V2, можеме да се потсетиме на режимот на приказна заедно со партнер преку Интернет во А. кооперативен режим. Покрај тоа, постојат и други онлајн модалитети кои го продолжуваат разиграниот век на програмата: во бомбардирање ќе мора да повратиме некои парчиња од сцената), тука е класиката режим на орда и режимот претпазливост каде еден играч ги обележува целите, а другиот го повлекува чкрапалото.

Снајперист елита V2 Тоа не е програма што може да се натпреварува квалитетно со другите одлични воени игри. Сепак, неговиот предлог, споделен само од Снајперист: Дух воин de Град Интерактив, ја прави една од ретките понуди што ни овозможуваат да доживееме војна преку погледот на снајперската пушка. Инсценацијата на најшокантните смртни случаи со извонредната рекреација на анатомијата на човечкото тело е моќна визуелна привлечност, иако надвор од ова и игра која, иако понекогаш е ограничена и несмасна, успева да ја забавува, не очекува повеќе од Снајперист елита V2. Се разбира, обидете се да го направите по намалена цена.

КОНЕЧНО ОБЕЛЕНИЕ МУНДИ ВЈ: 5.9Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.