Прегледајте го стилот „Енерџи Систем“ 3

И, ние се враќаме во Ажуелидад Гаџет со преглед на слушалки за вистински безжичен звук. Уште еднаш со производ од „Енерџи Систем“, кој од својот широк каталог го претставува Стил на енергетскиот сајт 3. Друга одлична опција да се направи скок еднаш и засекогаш до безжичните слушалки и да се стави настрана тој застарен кабел.

Ако сè уште не можете да одлучите за еден или за друг модел во рамките на огромната постоечка понуда, денес ви претставуваме многу добра опција. Производ што ќе ги задоволи вашите потреби без сомнение, со многу добра изведба во звук и автономија, и пред сè, без потреба да се вложи цело богатство. 

Стил 3, вашата музика во ваш стил

Како што коментиравме, во моментов пазарот за безжични слушалки е скоро бесконечен. Најдовме толку многу опции од толку многу различни фирми, штом еднаш решивме конечно да се префрлиме на безжична, конечната одлука нема да биде лесна. Постојат слушалки со јасна судбина за игри, како на пр Ласер 2 што можевме да го тестираме пред неколку месеци.

Ако она што го барате се дискретни слушалки, што одговара на вашата облека во секое време, и кои нудат а добро звучно искуство, стилот Energy 3 Sistem е опција да се разгледа. Сето ова, додадено на елегантен дизајн и многу внимателен, тој ги прави овие слушалки со формат на копче, се навистина интересни.

„Енерџи Систем“ може да се пофали со големата разновидност на производи што ги нуди во секоја категорија. И со стилот 3 се прави јаз и помеѓу слушалките повеќе домот на моментот. За оние кои не сакаат да привлечат внимание, но не сакаат да се откажат од квалитетен уред. Стилската линија опфаќа сектор на пазарот Што бара овој вид на производ, ако ова е само она што го барате, купете го Energy Sistem стилот 3 сега на Амазон Со попуст.

Ако сте болни од непријатни „гуми“ со кои имаат скоро повеќето од денешните слушалки. И вие сте од оние кои претпочитаат слушалки во форма на копче, кои совршено се вклопуваат и тежат многу малку одозгора, стил 3 освоени поени за да станете потребни слушалки.

Unboxing стил на системски систем 3

Време е да погледнеме во малата кутија со слушалки во стилот 3. Откривме сè на што може да се надеваме и ништо не ни недостасува, се разбира. На кутија за полнач, со совршена големина за носење во кој било џеб. Презентирани се надвор од кутијата слушалките, во овој случај добивме неколку копии во црна боја, исто како и вашата кутија. Излегува многу изненадувачки колку малку тежат и кутијата и слушалките.

Покрај главните елементи, имаме и некои брошури рекламирање, и a упатство за брза употреба на слушалките со главните функционалности. Тие се исто така придружени со кабел за полнење кој има формат Микро USB. Додека ги разгледуваме слушалките за уши, не ги наоѓаме типичните замени ушни перничиња.

Дизајн и физички изглед

Сега гледаме изгледот прикажан во стилот на Energy Sistem 3. Производството на производот не е ништо ново, туку комбинација на бои избран. На црна боја одвнатре Заврши со крај во светло сива боја што ви нуди многу елегантна точка на разликување. Со форма на слушалки кои неизбежно нè потсетува на AirPods, во глобалниот сет тие не се толку слични.

El дизајн Тоа е еден од јаките страни на овие слушалки Energy Sistem. Не само со тоа што има урбан стил и елегантен. Исто така е за физичкиот формат на слушалката. Знаеме дека голем дел од корисниците не поддржуваат слушалки кои имаат класична гума што останува во увото. Добро е за несоодветно поставување, или за „празниот“ ефект што го прават, но има многу кои бараат слушалки како овие.

Споредбата со реномираните AirPods е неизбежна од Apple. Нивниот физички изглед нè потсетува на нив поради форматот на слушалките и неговата издолжена форма. Делот за во уво е точно истата форма. Иако телото на уредот што останува надвор се разликува со тоа што има повеќе елементи и малку помалку заоблена форма.

Делот што е надвор има диференциран дел во кој е вметнат рамен сив дел. Изборот на бои и материјали се чини дека е вистинскиот во овој модел можеме да избереме помеѓу 4 други комбинации. Во овој надворешен дел наоѓаме а мала LED светло тоа се менува помеѓу сината или црвената боја во зависност од информациите што ни ги нудите.

Оваа надворешниот дел има сензори за допир што ни нудат тие разни команди за извршување. Со притискање лево или десно можеме подигнете или спуштете ја јачината на звукот На репродукција. Со две тастатури можеме пауза или реприза. И можеме дури и да ги конфигурираме на брзо напред или назад песна. Целосна контрола на нашата музика, па дури и на повици o гласовен асистент, без да мора да го вадите уредот од вашиот џеб. 

La футрола за полнење има форма правоаголна во совршена големина за носење што се вклопува во секој џеб. Отворање на капакот гледаме како слушалките лежат хоризонтално совршено се вклопува благодарение на магнетната основа што ги држи и ги полни. Тежината, дури и со слушалките внатре, е навистина мала. Вграден во мека допирна пластика во иста црна боја како слушалките.

На предниот дел од кутијата наоѓаме четири LED светла што ни даваат информации за полнењето од тоа Секое од светлата означува 25% од вкупното вчитување. Затоа, ако ги имаме вклучено сите 4 светла, тоа е знак дека батеријата е полна. Во задниот дел го наоѓаме приклучок за полнење, со формат Micro USB.

Целата технологија што ви треба

Важно е да знаете на што можете да сметате во слушалките пред да ги набавите. Енергетскиот систем максимално ја поедноставува нивната употреба. Откако ќе ги синхронизираме со нашиот паметен телефон, компјутер или таблет, Треба само да ги отстраниме од куќиштето за да можат автоматски да се поврзат. Вашата поврзаност bluetooth 5.0 гарантира стабилност без парчиња.

El вграден микрофон нè тера да одговараме на нашите повици без да треба да го допираме паметниот телефон. Звукот добиен на повик е јасен и без бучава. И оној што е примен од другата страна на повикот е исто така совршен. Нешто што се подобрува благодарение на форматот и дизајнот на овие слушалки. Убеден? Преземете го стилот Energy 3 Sistem сега на Амазон најдобра цена.

Ни се допадна моќта што тие се способни да ја понудат што резултира во толку мала тежина. Да се ​​биде исто така важен детал за да се земе предвид автономија можеме да сметаме на. Стилот „Енерџи Систем 5“ го обезбедува до 4 часа непрекината музика. И благодарение на нејзината кутија за полначи, имаме до 4 дополнителни целосно полнења. Повеќе од доволно автономија за долг музички ден.

Табела за технички спецификации

Бренд Енергија Систем
Модел Стил 5
Формат во уво
Conectividad bluetooth 5.0
Опсегот до 10 метри
Контроли на допир репродукција и јачина на звук
Фреквенција 2.4 GHz
Вграден микрофон SI
Батерија за слушалки 30 mAh
Автономија 4 часа
Полнач за батерии 400 mAh
Автономија 16 часа
Тежина на слушалките 4 g
Димензии на слушалките X 42 17
Тежина на полнач за случај 25 g
Димензии на полнач за куќиште X 70 30
цена 34.90 €
Врска за купување Стил на енергија Систем 3

Добрите и лошите страни

Добрите

La врска помеѓу квалитетот и цената многу е добро

El ниво на јачина на звук тие нудат е над другите модели што можевме да ги тестираме.

La автономија до 20 часа gБлагодарение на насловната страница, тоа нè тера да имаме музика цел ден.

Голема разновидност на контроли на допир на двата слушалки.

Добрите

 • Квалитет на цената
 • Волумен
 • Автономија
 • Контроли на допир

Contras

Не тие имаат активно откажување на бучава, нешто што е многу побарувано во денешно време, но разбирливо е да не се најде оваа функција со оглед на нејзината цена.

Тие немаат сензор за близина така што репродукцијата ќе престане кога ќе ги тргнеме.

Contras

 • Без поништување на бучавата
 • Нема сензор за близина

Мислење на уредникот

Стил на енергија Систем 3
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
34,90
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 65%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->