Преглед на FIFA 14

фига-14-блог

Почна фудбалската лига на конзолите и Electronic Arts, верен на состанокот со loversубителите на убавата игра, доаѓа оваа година со нови предлози за репродукција за вашата ФИФА 14, промени, барем, интересни и што ја оддалечуваат динамиката на игра на овогодинешниот наслов во однос на 13-то издание.

Иако бидете внимателни, мора да се стави до знаење дека оваа верзија што ја анализираме е соодветната за тековните конзоли, бидејќи верзијата за PlayStation 4 y Xbox One уште ќе потрае неколку недели за да стигнат до крајните корисници и ќе бидат првите срамежливи чекори на Запалам, моторот од новата генерација на EA.

Првиот што се истакнува при стартување на нашата копија на ФИФА 14 во конзолата и е многу пријатно, е новата презентација и дотерување на менијата. Секако, оние екрани што визуелизиравме бројни испораки беа донекаде континуирани, па дури може да покаже и незаинтересираност за некои од нив кога се посветуваат минимални напори да се подобри презентацијата на менијата. Па, со ФИФА 14 Сега ќе имаме обновен главен интерфејс, со големи икони, каде што сè има поголема визуелна тежина и е попривлечно. Со овие почетоци, работите ветуваат.

Главно мени FIFA 14

 

Режимите на игри беа вообичаените што ги видовме на неодамнешните рати, како на пр Менаџер o Обука -за што многумина од вас ќе треба да одат да ја земат низата вести за репродукција, покрај тоа што содржат предизвици со кои ќе ја демонстрираме нашата експертиза со подлогата и виртуелната топка- На Ултимативен Тем Има поголема тежина од кога било и може многу да помогне на стратешко ниво ако знаеме правилно да ги комбинираме карактеристиките на секој играч и сценариото каде да ги користиме. Се разбира, режимот преку Интернет ќе биде омилен кај многумина, имајќи ја оваа година можност за завршување сезони на Интернет заедно со добар пријател.

Фифа-14-ултимативен тим

На техничко ниво, не цениме огромна разлика помеѓу она што тој ни го покажа ФИФА 13 и што ова го става на екранот ФИФА 14. Моделирањето продолжува на исто ниво и наоѓаме, веќе во оваа фаза од генерацијата и со PS4 y Xbox One излегува повеќе од ушите, дека деталите, како што е текстурата на кошулите, се дури и премногу рамни. Од другата страна на медалот, имаме нови анимации што ќе ги елаборирам подоцна. Конечно, во делот за звук имаме живи коментари и секогаш многу добро имплементирани во сетовите и претстави кои ќе се одвиваат пред нашите очи. Се разбира, на ниво на лиценци, го знаеш тоа ФИФА нема ривал Во моментов

фифа_14 1

Редовните играчи во серијата ќе бидат шокирани од промена на брзината на драмите и анимациите, особено новите воведени, кои се чини дека ги забавуваат или дури ги тежат движењата што претходно се вршеа побрзо. Не е нешто негативно, повеќе е, ми се чини дури и пореално од оние што се тркаат со полна брзина во кои се најдовме ФИФА 13.

фифа_14 2

Дриблингот или начинот на контролирање на топката е повеќе во потрага по симулација -На пример, во ударите кон целта, положбата во која пукаме ќе влијае многу - и иако на почетокот треба малку да се обеси, убеден сум дека на повеќето од вас ќе им се допадне, генерално, оваа мала притисок врз сопирачката што може да се игра што дала EA. На IA Играта, исто така, влијае на развојот на игрите, во кои поголемиот дел од времето ќе го поминуваме играјќи ја топката на средина од теренот, со напаѓачи кои не оставаат толку гласни празнини или колеги кои секогаш се обидуваат да промовираат нова претстава.

фифа_14 4

EA, на штета на можно отфрлање, се обиде да даде пресврт во играта на играта, и тоа е нешто смел потег со оглед на тоа што зборуваме за еден од основните столбови на програмата и дека тие направија ФИФА репер од ваков вид. Сепак, промените воведени ми се чинеа повеќе од точни, сè додека она што се надеваме е фудбалска игра поблиску до симулација que al аркада.

фифа_14 6

На техничко ниво, се чини дека сагата повеќе нема да се цеди во сегашната генерација на конзоли (ќе видиме како изгледа Запалам en PS4 y Xbox One, иако во случај на игри од прва серија, не треба да имаме многу големи очекувања, бидејќи не би било многу разумно), коментаторите се точни, имаме најголем број на лиценци ... Накратко, ФИФА освојувај ја фудбалската лига на конзоли и оваа сезона.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА МУНДИВЈ 8


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.