Еурека, curубопитен гаџет со кој никогаш нема да ги изгубите клучевите, или нешто слично

Во Actualidad Gadget продолжуваме да ви ги носиме главно оние производи кои ви го олеснуваат животот, особено оние кои се опкружени со технологија и дизајнирани за наш комфор. Овој пат имаме нешто што ќе биде прилично чудно бидејќи ... кој не ги изгубил клучевите во некоја прилика? Можеби на овој ден ќе му се избројат деновите ако го пробате овој производ.

Имаме во наши раце Еурека, гаџет Cellularline со кој можете веднаш да лоцирате сè што сте изгубиле од вашиот мобилен телефон. Останете со нас затоа што ќе видиме од што се состои Еурека и дали навистина може да нè спаси од какво било одвратност.

Поврзана статија:
Reolink C2 Pro, интелигентен начин за следење на вашиот дом [Анализа]

Мал, пренослив и солиден

Важно е дека Cellularline Eureka е мала, инаку би можеле да се вознемириме и пред сè, ќе стане премногу досадно за да го носиме на пример во наши раце. Овој производ е развиен од Cellularline во соработка со експерти за геопозиционирање и паметни производи во Фило. Производот е со големина на големина на монета од две евра, дебела помалку од десет милиметри и тежина толку мала што искрено, не вреди да се спомене, зошто ќе пресоздадеме такво нешто.

Се одликува со ПВЦ пластичен дизајн и Се нуди во четири бои: црна, сина, бела и црвена. Има едно копче кое е единствено интегрирано со логото на Cellularline и кое ќе служи за пребарување во обратна насока, односно да го најдеме нашиот паметен телефон со кој го имаме поврзано, за ова ја искористува врската Bluetooth Оваа функционалност е вклучена во добар број производи што се носат како што се паметни часовници и спортски нараквици. Има отпорна гума што ја ставивме на тест и служи како кука, само со неа можете практично да ја „врзете“ каде сакате.

За што е способна Еурека?

Има предупредување, така преку паметниот телефон ќе можеме да го активираме звукот за да можеме да го најдеме и со тоа да го вратиме изгубеното и што го поврзавме со Еурека. Исто така, на екранот ќе ја најдеме точката на геопозиционирање преку GPS тоа ќе го означи специфичното место каде ја имаме Еурека, односно на пример ќе ни помогне да го лоцираме автомобилот ако не се сеќаваме на улицата каде што сме ја паркирале, да дадеме пример за нешто практично што можеме да го користиме дневна основа.

Исто така, служи за наоѓање на нашиот паметен телефон, lЗвучните известувања ќе бидат испратени до нашиот телефон кога ќе го притиснеме копчето што вклучува Еурека, за да можеме да направиме обратно пребарување, наместо да ја најдеме Еурека, ќе го најдеме нашиот паметен телефон. Истото се случува и кога ја активираме функцијата Удобност зона, односно, ќе добиеме известување на нашиот паметен телефон доколку открие дека сме застраниле премногу од Еурека или од тој предмет на кој сме ја закачиле Еурека, без сомнение ова се најпрактичните апликации што ги најдовме за Еурека , но сигурно уште некои во зависност од потребите на секој специфичен корисник.

Како работи и како ја поврзуваме Еурека?

Па, тоа е прилично едноставно, како може да биде поинаку оваа Еурека има апликација за нашиот паметен телефон каде што ќе можеме да го набавиме целиот сок, можете да го преземете и за iOS како да Андроид лесно преку официјалната продавница за апликации, без компликации. Откако ќе ги преземеме, можеме лесно да го поврземе нашиот уред Еурека, нешто што ми се допадна е токму едноставноста со која се извршува оваа задача.

Ја отвораме апликацијата и избираме можност за додавање нова Еурека, потоа ќе го притиснеме и задржиме копчето Еурека додека екранот ни го означува и за неколку секунди ќе испушти звук што покажува дека Еурека е правилно инсталирана и ќе можеме да го направиме звукот на Еурека на екранот, па дури и да го искористиме преку GPS. Толку едноставно ќе го направиме тоа успешно. Се одликува со заменлива батерија на копчето што трае приближно десет месеци и опсегот на дејствување е приближно триесет метри, така што не се полни, иако не би имало ниту многу смисла.

Еурека цена и продажни поени

Оваа Еурека започнува од 19,99 евра и можете да го купите во физички и вообичаени продажни места на Celluarline како што се Вортен, МедијаМаркт, Карфур и Ел Корте Инглес. Сè уште не е можно да се набави преку Амазон или самата веб-страница Celluarline, иако ќе бидеме будни во случај да се додаде некое продажно место преку Интернет и со тоа да ви ги олесниме работите додавајќи ја врската овде. Ако сте купиле или планирате да купите Cellularline Eureka, можете да ни ги оставите вашите прашања на нашиот Твитер (@агаџет) или директно од полето за коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.