Oukitel Flagship WP19: единствен отпор и автономија

Предводник на Oukitel WP19

По успешното лансирање на паметните телефони WP15 и WP18, сега доаѓа што има ново од Oukitel. Брендот создаде моделот WP19, еден од најотпорните мобилни уреди со најголема автономија што можете да го најдете на пазарот. И тоа не е единственото нешто што се издвојува во овој терминал.

Повеќе од одлична батерија

Уред кој ќе почне да ве освојува со својот робустен изглед и неговиот 21.000mAh батерија со капацитет, најголем во светот во моментот, но ќе продолжи да ве маѓепсува со други иновации како што се неговата напредна инфрацрвена камера и ноќно гледање кои ќе ве натераат да гледате и во најтемната ноќ, без потреба од светлина.

Предводник на Oukitel WP19

Новиот Oukitel WP19 Дизајниран е да ужива во спортот, напорната работа и животот на отворено, со a дизајн и многу цврсти и отпорни материјали, поднесување на удари и падови.

И покрај неговиот моќен хардвер, WP19 може да издржи многу часови благодарение на неговата батерија, дури и може да достигне една недела на употреба дневно без потреба од полнење еднаш. Тоа е навистина импресивно.

Покрај тоа, терминалот WP19 поддржува и обратно полнење за да може да пренесува енергија од друг уред на вашиот и да не биде изолиран во секое време со ова ѕвер од мобилниот сектор.

Камера на која сите ќе и позавидат

Предводник на Oukitel WP19

Овој технолошки гигант крие и тајна на грбот, а тоа е дека Oukitel WP19 доаѓа опремен со главна камера со сензор Samsung 64 MP да ги снимите најдобрите снимки и видеа и со друга камера со сензор Sony 20 MP за ноќно гледање, што ви овозможува да ги снимате сцените во сите различни ситуации, дури и во целосна темнина.

Покрај тоа, 4 емитери на инфрацрвено зрачење во задниот дел на WP19 значително го проширија визуелниот опсег до 20 метри. Интензитетот на инфрацрвеното светло ќе се прилагодува автоматски за подобар квалитет на сликата со јасност во темните области.

Предводник на Oukitel WP19

Наскоро ќе има повеќе ажурирања на други карактеристики од WP19. Овој предводник солиден телефон ќе биде достапен за купување на AliExpress на крајот на јуни, што веќе е потврдено од компанијата Oukitel. Можете да дознаете повеќе за WP19 на официјалната веб-страница на Oukitel.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.