Предности и недостатоци на е-пошта

Ние добро знаеме дека е-пошта Тој е еден од најреволуционерните пронајдоци во последно време и го олеснува комуникацискиот живот на луѓето и компаниите, скратувајќи ги растојанијата и времето.

Друга одлична опција што го прави многу важно средство за комуникација во наше време е дека исто така можете да испраќате секаков вид датотеки, освен текстови, можете да испраќате слики, видеа, аудио датотеки, документи во Збор, Итн

е-маил

Друга предност на е-поштата е тоа може да се прегледаат од каде било во светот, единственото нешто што е потребно е Интернет-врска за испраќање и примање на потребните информации. Во последно време Wi-Fi конекцијата, достапна на аеродромите, рестораните, кафулињата, па дури и парковите, го направи уште полесно поврзувањето на Интернет и затоа е-поштата од речиси насекаде на планетата. На ова ја додаваме можноста за поврзување од мобилни телефони како Blackberry или Iphone.

Внесувајќи кои се недостатоците, го наоѓаме фактот дека многу е лесно да се добие А. вирус преку сомнителни е-пошта. Затоа секогаш се препорачува да ги проверувате е-поштата на луѓе што ги познаваме или доаѓаат од страници или услуги за кои знаеме дека се доверливи.

Од друга страна, добиваме и доста реклами (Спам) кои го исполнуваат сандачето, ова не е многу вознемирувачко бидејќи лесно може да се отстранат, но на некој начин предизвикува мала непријатност. Ние исто така можеме да ги изгубиме сите информации ако има неуспех во медиумот во кој се зачувани, ова не е многу честа појава, но ако е во случајот и информацијата не е отпечатена, може да биде сериозен проблем за справување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

61 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Essy dijo

  Одлична информација !!!

 2.   ПИЈАЈ dijo

  Здраво, треба да знам дали можам да испраќам или примам е-пошта со word excel work или е потребно да отворам друга сметка со друга. Јас сум на hotmail.com е за училиште. благодарам

 3.   Vanessa dijo

  пристигнуваат апсурдни е-пошта и со пораки или слики бр
  посакуван

 4.   Сузан Мерино Васкез dijo

  многу информации за бунис

 5.   хахаха dijo

  Мислам дека информациите што ги оставија на оваа страница беа многу добри, ми помогнаа да завршам училишна работа

 6.   татичко dijo

  Рикмо не простува, вклучи се тука, те удрив, ме разбираш

 7.   тесен dijo

  Многу добра информација, благодарам, многу ми помогнавте

 8.   сахара dijo

  информациите се многу добри

 9.   Eеми dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА ВАШИТЕ ДОБРИ КОМЕНТАРИ

 10.   sami dijo

  Ми се чини дека е најлошото што оној што го напишал или интелектуалецот го напишал е многу лошо за тоа и оној што го прифатил е тоа што не го прочитал

  Иако има и добри и лоши работи, нема што да се прави, измислете нешто подобро ОК

  ЗАЛОВ.
  Те обожавам многу ОК те сакам

 11.   Холман dijo

  на оваа страница недостасува нешто подобро и екстравагантно

 12.   Грицелда dijo

  информациите се кул

 13.   kate dijo

  твоите информации се супер и мега важни и многу ми помагаат во информатичката гаќи: Лизет Катерин

 14.   ruziiaah и fany и frann dijo

  Добро, тие информации не се корисни за ниту една wea

  грда кулијаоо

 15.   алциди dijo

  сите се грди или ужасни и повеќе или помалку информациите

 16.   Марисиело dijo

  x фис
  Можете ли да ми кажете 2 предности и 2 недостатоци што можеме да ги најдеме по пошта

 17.   твојата сенка dijo

  поз Јоксе

 18.   mona dijo

  Благодарам за информацијата да не беше таа, немаше да можам да си ја работам својата работа

 19.   пети ајтунг dijo

  коментарите на xidos едноставно се случија да видат k, па коментаторите бевте xd god гледате нешто што работи и СПНА
  да не прима вирузус

 20.   Тато големиот шеф dijo

  научете и влезете во него со рекламни постери на K-delaEL

 21.   Вичо dijo

  hhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 22.   мачката dijo

  Не разбирам зошто користат е-пошта. Ако е тоа за што служи Фејсбук, супер е подобро или кул cool не биди толку симпатична, користеј Фејсбук како што користиш кондом

 23.   војводата Паиса dijo

  пилешко хуакалллаааааааааааа

 24.   Фелипе dijo

  Сакам да знам дали можам да ги компактирам и распакувам датотеките во пошта

 25.   Марија Алехандра dijo

  Е-поштата е многу важна за мене затоа што можам да разговарам со моите пријатели, да испраќам пораки и да разговарам со мојот дечко.

 26.   е-поштата е многу важна затоа што се поврзува dijo

  Здраво

 27.   шапизц dijo

  Тоа е многу добра информација, ви благодарам, многу ми служи

 28.   Франциска dijo

  Информациите се многу добри, Калета ми служеше, но стави повеќе работи. затоа што сè уште ми требаат повеќе информации

 29.   лаури dijo

  Сите тие информации за предностите и недостатоците на е-поштата ги најдов многу добри, чао tkm… tkm… tkm… tkm… tkm ………… ..bakno многу кул бн нели

 30.   Јенки dijo

  Мислам дека сите тие информации се многу добри

 31.   алексис април dijo

  Се чинеше многу празна целата таа информација

 32.   Јерсес алан dijo

  нема употреба

 33.   пораки.com dijo

  Ви благодариме за информациите многу помагам

 34.   Ана Карен dijo

  Недостатоците на vdd I keria и не најдов никого, добро би сакал добро да ги ставам недостатоците

 35.   LGCQ dijo

  ЗДРАВО, РАЗБОРУВАМЕ БУСКБА И НЕМА НИШТО ДА ГЛЕДА ПОСТАВУВА QЕ ПО МАЛКУ БР.

 36.   ДУША dijo

  ОВАА ИНФОРМАЦИЈА Е МНОГУ ДОБРА И МНОГУ ВАORTНА ЗА КОЈ И ТРЕБА ДА ЈА ПРЕПОРАЧАМ НА МНОГУ КУСКЕНИ АКИ И THEЕ НАЈДАТ

 37.   Карла Родригес де Флевис dijo

  Ајде да пееме да му пееме слава на Салвадор или среќна добра ноќ среќна добра ноќ дајте ни бебе диоа хаха

 38.   естефани ордожез dijo

  Тоа е многу добро затоа што го наоѓаме она што ни треба од едно, но во исто време е глупаво затоа што луѓето постојано испраќаат апсурдни коментари

 39.   karen dijo

  здраво благодарам за информациите на servio de muxo. се гледаме наскоро

 40.   Кралицата dijo

  тоа е неопходна алатка можете да поминете сè
  информациите што ги сакате

 41.   исмаи dijo

  многу добри информации

 42.   далеку dijo

  Колкава коза, одлично x оваа информација, оваа добра м служеше d muxxo

 43.   касандра dijo

  КОИ БЕСПЛАТНИЦИ КОИ СЕ ЗНАЕ ЕХ

 44.   Изабел Лопез dijo

  тоа е срање! проклето интернет измет…! не работи компасот има век хахахаха! XD

 45.   Јован dijo

  извинете за толку многу грди коментари оваа страница е многу подобра од она што тие го велат

 46.   Диего dijo

  Колку е грда оваа информација лоша, изгние какво срање е

 47.   Луииза dijo

  pzzzzz информациите се толку лесно pzzz superenlon gaciasss што qelos !!!!!! :)

 48.   Дуфај dijo

  Пиировос Оваа информација П.

 49.   Дуфај dijo

  Пиировос Оваа информација П Оме
  Padaso De Disparchados Q Put This Chiinvada Aqii
  Дека нема Срве Па Шит hpzz

 50.   томаса и магдонос јууу dijo

  тоа што се роди еволуира

  повеќе на мрежата на мрежата

  Колку пченкасти оние што ги ставаат тие коментари, па помалку сме најубави

  Томаса и магдонос

  и пред да се потсмеваат на нашите имиња

  погледнете што тие значат

  и не зборувајќи само

  nacos овие.

 51.   Кагон dijo

  Oli oli… Ми требаат предности и недостатоци не дека е -.- Дај ми ааааааааааааааааа!

 52.   Ann dijo

  бран

 53.   Наташа dijo

  xd каква вошка толку не можеш да најдеш или pinga е ова за nacosssssssss јееееееееее

 54.   јени ,,, dijo

  псс информацијата е кул и се што не ми одговара е дека има само еден недостаток xfa додаде повеќе ssss tqm
  ахххх и касандра ако некој го знае тоа, што правеше во посета на оваа страна

 55.   Момче што го крши срцето dijo

  Јас сум момчето кое крши срца но веќе знаете дека сакате да ме направите да изгледам убаво ќе ви го дадам мојот фејсбук се шегувам јас сум полуубава нема да ви го дадам мојот фејсбук но јас сум момчето кое крши срца

 56.   ШАКИРА dijo

  Здраво, јас сум Шакира, сакам да им кажам здраво на сите, супер е, овие предности и недостатоци многу ми помогнаа.Благодарам, чао, тогаш ќе издадам нова песна.Се надевам дека ќе ти се допадне

 57.   стелии dijo

  благодарам и ова го направив моето мало инфо домашна задача хаха

 58.   Семи dijo

  ништо не е подстеодааааааа

 59.   мачки dijo

  На „Мајкрософт“ му се слоши од „hotmail“ сега, затоа што враќам важни е-пошта ако е-поштата испратена на таа адреса исчезна, таа беше поврзана со мојата друга сметка во изгледот и сега не ги ни наоѓам на мојата сметка за изглед, ниту пак пречи да одговори

 60.   Мери Самано dijo

  Па, не можам да пристапам до мојата сметка затоа што ми бара код кој немам идеја како да го добијам, може да ми помогне

 61.   Марија Габриела Флорес Дуранд dijo

  Итно треба да ја вратам е-поштата дека ме блокирале од минатата недела и време е да не ми го испраќаат кодот за отклучување, иако веќе неколку пати им ги испратив последните 4 цифри на мојот телефон.
  Ви благодарам многу за вниманието.