Преживеаниот Марс, колонизирајте го Марс со креаторите на Градови: Скајлајнс

Lубител на симулаторите за управување со градот и градот? Тогаш сме сигурни дека знаете Градови: skylines, моментално најдобрата од игрите со оваа тема достапна и за компјутер и за останатите платформи за видео игри. Сепак, не сè ќе останеше таму, тимот на парадоксот Интерактивен носи вести поврзани со Марс.

Стариот добар Елон Маск предупредуваше подолго време, Марс е иднината со цел да се зачува човечкиот вид ... За да тренираме, Paradox Interactive штотуку го објави трејлерот за Surviving Mars, симулатор за колонизација на Марс, дали сте подготвени?

Тие не му дадоа многу возбуда, особено затоа што во суштина тоа би биле темелите на градовите: Skylines, но соодветно ажурирани за да го постават на Марс. Тој самиот веќе е достапен за купување по цена од 39,99 евра или долари ако сте во Соединетите Американски Држави, обајцата на Steam (Компјутер, Mac, Linux), како и во продавниците на PlayStation 4 и Xbox One. Без сомнение, играта изгледа одлично, иако може да изгуби некоја сериозност пред она што градскиот менаџмент и симулацијата им го нуди на повеќето корисници. За ова тие имаа студија за ветерани специјализирана за стратегија, игри на Хамимонт.

Што треба да сториме? Па, едноставно развијте одржлив витален систем на Марс и населете го со колонисти, кои ќе сторат што можат најдобро. Напнатоста што видот зависи од нас дава аура на ofубопитен интензитет на играта. Haveе мора да добиеме ресурси и финансиска поддршка пред да избереме локација, да истражуваме, да дизајнираме и да ги поставиме нашите капацитети на најдобар можен начин на кој можеме да помислиме, без сомнение мора да имаме сè што е поврзано и добро врзано пред да започнеме со вашето патување. Знаете, единствена можност да го колонизирате Марс или да го зачините вашиот стил на игра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јас не сум Ноб dijo

  ! Одлична игра! Тој е прилично комплетен и тој е градски градежник кој носи нешто ново во жанрот, давајќи ни предизвици и цели што не можеме да ги најдеме во другите игри од овој жанр. Парадокс беше „во пламен“ во последните години со своите игри.

  Поздрав