Преземете бесплатни игри на Ps4, како да го направите тоа во едноставни чекори

Во моментов играњето видео игри не е скапо ако веќе имаме тековна конзола, како во овој случај Playstation 4, Имаме мноштво игри на Freetoplay со кои можеме да ги вложиме оние лер часови во кои сакаме да бидеме само дома со вентилаторот или климатизерот вклучен. Каталогот на бесплатни игри е сè пообемен и тоа се должи на големото прифаќање од страна на пошироката јавност, до тој степен најпопуларни меѓу случајните гејмери.

Овој феномен е популаризиран особено од паметните телефони каде единствените игри што успеваат се бесплатните со набавки во апликации. Ова е затоа што играњето е бесплатно, но со многу ограничувања. Ограничувања кои се движат од ограничен број на светови или нивоа, или едноставно до дополнителна естетска содржина како што се оружје за стрелец или различни тимови. Овој деловен модел е прифатен и од конзолите, наоѓајќи голема разновидност од нив на PlayStation 4. Во оваа статија ќе покажеме како да го направиме тоа и кои ги сметаме за најинтересни.

Каде и како можам да пристапувам до овие игри на мојот PlayStation 4?

Едноставно е како да влезете во продавницата и да се спуштите по списокот до местото каде што ќе го најдеме делот „Бесплатно“, внатре ќе најдеме 3 дела:

  • Да истражите: Каде што можеме да дадеме општ преглед на тоа што препорачува самата продавница, Овие препораки редовно се менуваат.
  • Определување: Во овој дел ќе најдеме најистакнатата игра во моментот, или оној што добил најмногу новости.
  • Бесплатно: Конечно тука можеме да видиме целата бесплатна содржина што ни ја нуди PlayStation во целост.

Ps4 воена зона

Се сеќаваме дека иако овие игри се бесплатни, дополнителната содржина што сакаме да ја стекнеме ќе се плати. Сепак, на огромното мнозинство на овие игри не им е потребен PlayStation plus, иако ако сакаме да уживаме во поголем број игри месечноСилно препорачувам да плаќате претплата бидејќи квалитетот на овие наслови е многу висок.

Есенски момци: Крајен нокаут

Тоа не е бесплатна игра како таква, бидејќи во нејзината оригиналната состојба чини 19,99 €, но овој месец Playstation Plus го дава тоа, несомнено е атракција повеќе од доволна за да се согласите да ги платите тие 5 € месечно што чини плус.

Тоа е битка ројал од мини игри кои не потсетуваат на митски телевизиски програми како што се Хумор Амарило или Гран при. Секако звучи како забавно и така е. Секој тест станува масивна трка за побрзо полагање на тестовите, во која 60 онлајн играчи се натпреваруваат круг по круг за да се обидат да завршат први во секоја од нив. Звучи лудо колку што е навистина, бидејќи покрај бојата на облогот, нејзината естетика е многу уникатна и многу е пријатно да се игра.

World Of Warships: Legends

Од креаторите на World Of Tanks, овој мултиплеер универзум што не пренесува на отворено море каде ќе учествуваме во автентична поморска војна. Willе не пренесе во војни исто толку епски и историски како Втората светска војна. Е имаме предводници, вклучувајќи носачи на авиони, разурнувачи, фрегати или борбени бродови.

Со повеќе од 200 брода за избор од сите земји кои учествуваат во овие воени конфликти, тоа е единствена видео игра, бидејќи има неколку видео игри кои рефлектираат со таков реализам и верност толку многу воени бродови. Забавно и возбудливо на задоволство на сите loversубители на овој жанр.

Ова, како и многу други FTP, има на располагање некои микро плаќања со кои може да се добијат некои дополнителни додатоци за да се продолжи животниот век на видео играта.

Воената зона

Ова е онаа што не може да изостане во ниту еден список на бесплатни игри и ова не може да биде помалку, тоа е битката Ројал на Call of Duty. Оваа видео игра гарантира масовно борбено искуство помеѓу 150 играчи. Ние најдовме режими на игра што се менуваат со секое ажурирање за да му дадат малку разновидност, можеме да најдеме соло режим, дуети, триоа или квартети. Без сомнение, најинтересното нешто во врска со оваа игра е уживањето во пријателите, бидејќи губи само дел од суштината.

Режимот Battle royale е еволуција на она што беше видено со Blackout во Black Ops 4, враќајќи некои аспекти како што се Гулаг, место каде што ќе завршиме откако ќе умреме и каде ќе се бориме против противник во намален простор, победникот од овој дуел ќе се врати во живот во поаѓањето. Го наоѓаме и режимот BootyВо овој режим целта ќе биде да добиеме најмногу пари преку соработка со нашите колеги, завршување на различни настани, како што се убивање на непријателски тим или заземање област.

Трубе

Во овој случај станува збор за видео игра со акција и отворен свет MMO заснована на воксели, во која наоѓаме големи кралства во целосно уништувачка зграда и структури опкружувачки полн со непријатели, стотици предмети да се соберат, каде што можеме да најдеме некои направени од други корисници, и безброј зандани за освојување. Haveе имаме 12 класи на карактери за избор.

Ако сè што нуди бесплатно, не е доволно, ќе имаме пристап до мноштво бесплатни и платени додатоци во продавницата, но огромното мнозинство од нив ќе биде достапно само со играње.

Безопасен

Голема авантура на акција и улога Кооператива во која ќе бидат предложени до четири играчи да ловат гигантски митолошки суштества, од кои некои се познати како Бегемови, жители на живописен свет на фантазија што ќе ја оживее оваа видео игра

Борбениот систем нè потсетува малку на другите видео игри како Темни души или Ловец на чудовишта. Имаме можност да создадеме свое оружје и одбранбена опрема благодарение на робустен занаетчиски систем, каде што прилагодувањето го прави својот изглед.

Star Trek Online

ММО базирана на брзата сага за Starвездени патеки, во која ќе ја преземеме командата на капетанот на федерацијата на Обединетите планети, Клингонската империја или Ромуланите. Е се соочиме со различни мисии на истражување, одбрана и меѓуerstвездена борба.

Star Trek Online ќе ни овозможи широко прилагодување на нашиот брод со широк спектар на технолошки парчиња. Beе можеме да го израмниме нашиот карактер и да стекнеме нови способности со кои ќе се браниме од многуте опасности што не очекуваат во универзумот.

Haveе имаме голема разновидност на микро плаќања за да се здобијат со познати флоти, иако огромното мнозинство ќе биде можно да ги добиеме во самата игра.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)