Преземете списанија бесплатно: 3-те најдобри веб-страници на шпански јазик

Бесплатни списанија

 

Дигиталното време е реалност, и за добро и за лошо. Докажан факт е дека сè помалку печат се троши во физички формат, бидејќи интернетот е мамутски извор на информации во замена за еден клик или пребарување. Сè уште постои тоа задоволство од тивко читање весник на масата во кафетеријата додека уживаме во кафето или појадокот. Но се почесто е да се има истата оваа сцена со паметен телефон во едната рака и кафе во другата рака.

Многу добро се сеќавам кога одев во мојот доверлив киоск со ентузијазам кон моите омилени списанија за видео игри, бидејќи покрај тоа што беа единствениот извор на информации, тие даваа демо или постери што подоцна ќе ги закачевме во нашата спална соба. Но, сега демо-снимките се дистрибуираат дигитално без никаков трошок, со огромното предност да се ажурира секоја минута. Сепак, весникот, доколку содржи грешни вести, тие информации ќе ги чувавме до следната рата. Во оваа статија ќе ги видиме најдобрите страници за преземање бесплатни списанија.

Предности на дигиталното читање

Главната предност на овој формат е практичноста да не зависиме од киоск, како и од просторот што го заштедуваме во складиштето. Ниту ние не можеме да заборавиме влијанието врз животната средина од намалувањето на употребата на хартија за тој тип формат, нешто што се чини дека не е важно, но има големо значење затоа што хартијата е неопходно добро и ако можеме да заштедиме малку, ја правиме планетата добро.

Не можеме да ја заборавиме удобноста да ги имаме нашите списанија на сите наши уреди, без разлика каде се наоѓаме, од нашиот паметен телефон до нашиот iPad. Со огромен каталог во кој можеме да видиме кое било списание што нè интересира. Скоро секој уред има читач на PDF, што е најкористениот формат за овој вид содржина. Зафаќа многу малку, така што нема да се грижиме за складирањето што го имаме на нашиот уред. Можеме дури и да го прикачиме на облакот за да пристапиме до списанијата без да мора повторно да ги преземаме.

Како да преземате списанија бесплатно

Едноставно пребарување на Google ни овозможува пристап до илјадници извори за преземање PDF-датотеки од списанија. Но, секогаш имаме сомнеж или страв да не знаеме што точно преземаме, иако ако имаме добар антивирус, тој ќе не извести во случај да не го преземеме она што навистина сакаме да го преземеме. Некои од овие портали ја искористуваат можноста да прикрадат некаков додаток или екстензија за прелистувачот, затоа мора да бидеме претпазливи ако не сакаме да влијае на перформансите на нашиот прелистувач со инсталирање на нешто што не треба.

Поради оваа причина, ние ќе направиме избор на веб-страници каде што можеме да ги преземеме нашите списанија без ризик. Сите тие имаат голем каталог за преземање списанија или книги. За да ги преземеме, ќе треба да пристапиме само до мрежата и да ја избереме датотеката, или со директно преземање или со програма на Torrent што самата мрежа ја препорачува.

Киоско.нет

Првата веб-страница за која ќе зборуваме, Kiosko.net е многу оригинална и едноставна прес-служба. Тоа е директна услуга за брани во која можат да се погледнат главните корици на најважните весници и списанија во светот. Дизајнот е оригинална идеја на инвеститорот Хектор Маркос и тоа е многу функционално.

На главната страница наоѓаме 5 весници од секој континент, сите во нивните англиски и шпански верзии. Капакот може да се зголеми само со поместување на курсорот на глувчето до него. Покрај тоа, може да се прошири уште еден ако кликнеме на капакот со главниот клик. Ако кликнеме повторно, тоа ќе нè однесе до врска на предметниот весник.

Поттикне Неограничено

Имаме голем избор на пишан печат во Шпанија, меѓу кои наоѓаме неколку жанрови за избор. Меѓу нив „Дневни весници“, „Списанија“, „Компјутерски списанија“, „Културни списанија“ и многу други. Меѓу најистакнатите делови наоѓаме и спортски списанија и списанија на срцето кои несомнено се најбарани од пошироката јавност.

Морам да кажам дека оваа страница ми се чини дека е една од најдобрите што можеме да ја најдеме на Интернет, бидејќи не само што ни овозможува да го прегледаме целиот печат што зборува шпански, туку ни овозможува пристап до целиот странски печат, па ако знаеме јазици, ќе бидеме свесни за сè што се случува во светот.

PDFМагазини

Ова е несомнено уште еден од најголемите во овој сектор во однос на читањето на печатот, но во овој случај мнозинската содржина е целосно на англиски јазик. Има обемен каталог во кој можеме да најдеме печат за скоро секоја тема. Благодарение на неговиот моќен пребарувач ќе најдеме што и да бараме, иако како што велам, повеќето од резултатите може да бидат на англиски јазик.

Бесплатни списанија

Се разбира, можеме да додадеме филтри на наведеното пребарување, меѓу нив е и јазичниот филтер, па ако бараме само одреден јазик, ќе го најдеме. Без сомнение, таа е една од најкомплетните веб-страници за печат на PDF на Интернет. Но, без никакво сомневање Може да биде кратко ако бараме списанија на шпански јазик.

Имаме многу содржини од спортски списанија или списанија за озборувања, иако тие можеби не се воопшто ажурирани, па ако барате да го имате најновиот на шпански јазик, Kiosko.net е секако подобра опција од оваа.

Еспамагазин

Стигнавме на она што е за мене најдиректна веб-страница, веднаш штом влеземе ги наоѓаме најновите публикации, во кои наоѓаме спортски списанија, срце, мотор, меѓу другите. Самото име на веб-страницата сугерира дека во овој случај скоро целата содржина е на шпански јазик, но проблемот со оваа веб-страница е што поголемиот дел од нејзината содржина е застарен. Наоѓање списанија за 2016 година меѓу најистакнатите на насловната страница.

Бесплатни списанија

Ако барате да прочитате нешто безвременско, несомнено можете да се снабдите со широк спектар на моторни списанија, во кои можеме да уживаме без временска дискриминација. Меѓу јазичињата што треба да ги избереме содржините, го наоѓаме делот за автори, жанрови и серии. Наоѓаме скоро секое списание на кое можеме да помислиме, вклучувајќи стрипови или книги за готвење.

Најдобра страница за преземање спортски списанија

Без сомнение нашата препорака е Kiosko.net, бидејќи станува збор за мултимилионски пазар, многу портали се затворени, па понудата е ограничена. Иако во Киоско.нет наоѓаме сè што можеме да замислиме во врска со спортот. Најдобро од сè, оваа страница е целосно легална, затоа не треба да се грижиме.

Тоа ни овозможува да преземеме голем број наслови, меѓу кои можеме да најдеме фудбал, мото-спорт, тенис, кошарка или атлетика. Каталогот може да биде донекаде ограничен токму од ова нешто што го коментиравме претходно, но имајќи предвид дека е тотално бесплатен, не можеме да му ставиме премногу недостатоци.

Најдобра страница за преземање списанија од срце

Конечно, ќе дадеме препораки за преземање на PDF на темата за срцето, тема што секогаш е во пораст во нашата земја. Несомнено, списанијата за срце ги метеа киосците, бидејќи се едни од ретките што ги одржуваат во живот. Списанија како Хола, Космополитен, интервиќ или Клара се едни од најистакнатите.

Ви препорачуваме PDF-гигант, портал кој има широк каталог на оваа тема, правејќи ја една од најпрепорачаните страници. Иако јас лично морам да го кажам тоа Јас сè уште преферирам Киоско.нет. Иако колку повеќе опции имаме, толку е подобро, бидејќи може да се забележи дека одвреме-навреме, затоа е секогаш добро да имате на располагање голем број опции.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.