Како да преземате видеа од Вимео

преземете видео-видеа

Ако разговарам со вас за YouTube, дури и за момент не размислувам, ќе ми текнат многу информации за видео-платформата на Google за стриминг. Но, што ако разговарам со тебе Vimeo? Сигурно не ја познавате толку многу. Па, тоа е на мрежата од 2004 година и не е ниту повеќе ниту помалку од Директен конкурент на YouTube. Тоа е, уште една платформа каде што можете да прегледувате содржина поставена од други корисници, па дури и да поставувате своја за другите да ја видат.

Да, многу убаво, но сигурно во овој момент размислувате како да преземате видеа од Вимео на вашиот компјутер. Бидејќи ајде да не се зафркаваме, многу пати сте размислувале за тоа со YouTube и затоа во Актуалидад гаџет ние веќе ви кажуваме како да го направите тоа на платформата Гугл. Но, фокусирајте се на Вимео, ако сакате да знаете како да преземате видеа од нивната веб-страница, не пропуштајте го ова едноставно упатствоПа, откако ќе завршите со читање, ќе ги имате сите чекори за да можете да преземете кое било видео вредно за неговата сол.

Преземач на видеа за Chrome

Ако користите прелистувач на Google, првиот метод ве интересира многу. Videodownloader е a наставка што може да ја инсталирате во Chrome, и тоа ќе ви овозможи да преземате видеа од многу страници, иако не од YouTube. Но, бидејќи дозволува преземање на видеа од Вимео, да видиме како работи. Првиот чекор ќе биде преземете ја наставката Преземач на видеа во Google Chrome. Откако ќе се инсталира, ќе пристапиме до видеото што сакаме да го преземеме и, во горниот десен агол, a сина стреласè додека видеото е поддржано.

Надградба на Chrome за преземање видеа

Со кликнување на речената стрелка, a мени со достапни опции за преземање за тоа видео. Како што можете да видите на горната слика од екранот, тоа овозможува различни видео квалитети, покажувајќи ја големината на секој со цел да го преземете оној што најмногу нè интересира. Откако ќе кликнеме на превземи, преземањето ќе започне автоматски. Лесно, нели?

VimeotoMP3

Во овој случај, VimeotoMP3 не е ништо повеќе од а веб-страница што ќе ни овозможи да ги преземеме видеата што ги сакаме од Вимео. Неговиот интерфејсот е едноставен и јасен, иако мора да ја земеме предвид мрежата Многу публицитет а во некои случаи тоа е донекаде наметливо, па затоа можеби претпочитате да изберете некоја од другите опции.

Преземете Видео видеа

Неговата работа е многу едноставна. Willе имаме пристап само до веб-страницата на VimeotoMP3 y копирајте ја URL-то во лентата за текст или линк од видеото што сакате да го преземете. По ова и веднаш под лентата, имаме серија од опции, како да преземете MP3, за да ја преземете MP4, сторете го истото во HD, и така натаму. Откако URL-то е копирано, ќе кликнеме на опцијата што најдобро одговара на нашите потреби и преземањето автоматски ќе започне на нашиот уред.

4K Видео симнувачот

Иако двете претходни опции беа за веб-страници каде што можете да преземате видеа од Вимео, во овој случај ќе разговараме за едно апликација за Windows или Mac. Тешко е да тежи повеќе од 27 MB, така тоа е лесен и нема да зазема многу простор на нашиот хард диск. Само треба пристапете до вашата веб-страница и кликнете на зеленото копче што вели Добијте симнувач на видео 4K.

4K Видео симнувачот

Откако ќе се преземе и инсталира, потоа копирај URL или врската на видеото што сакаме да го преземеме од Вимео, апликацијата ќе го открие веднаш и ќе започне да ја презема. Ако не, можеме кликнете на зеленото копче со симболот за додавање, што ќе ни овозможи рачно да ја копираме врската сами. Откако програмата е копирана Usе не праша во кој формат и каков квалитет сакаме преземањето да се случи. Избрани ги овие аспекти, ќе се произведе брзо и ќе го имаме во нашата папка за преземање за неколку секунди.

Качвидео

Конечно, Catchvideo дава уште еден пресврт на она што веќе го знаеме кога станува збор за преземање на видео. Не само што ќе ни овозможи да преземеме во квалитетот што го избравме, туку исто така тоа ќе ја бара должината и ширината на Интернет за видеото што го сакаме во различни квалитети, за да можеме да го избереме изворот што најмногу ни одговара.

Преземете со catchvideo

Само треба пристапете до вашата веб-страница, и еднаш таму копирајте видео-врска што сакаме да ја преземеме во лентата за пребарување. Со притискање на копчето Фати, Appearе се појави список со опции за преземање, секоја со соодветната врска и квалитетот на видеото. Откако ќе кликнеме на врската, преземањето започнува автоматски.

Како што видовте, преземањето видеа од Вимео не е невозможна задача, вие само треба да пронајдете ја алатката што најдобро одговара според вашите потреби во секое време и следете го ова едноставно упатство за да уживате во вашите видеа на уредот без интернет-врска и локално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.