Преземете ги различните верзии на Google Chrome

Пред неколку дена Google Chrome доби нова стабилна верзија, број 9, што е доста пресвртница кога ќе размислите за релативниот краток век на веб-прелистувачот на Google.

Но, стабилната верзија на Google Chrome не е единствената верзија што може да ја пробате. Постојат и верзии Бета, Дев и Канар.

Ајде да продолжиме да објасниме малку од што се состои секој и каде може да го преземете.

· Google Chrome StableСамиот збор „стабилен“ веќе ни дава идеја за тоа што е тоа. Стабилна верзија, не само во Google Chrome, туку и во која било програма, е верзија наменета за крајниот корисник што е веќе тестирана и обезбедува стабилност во работните средини.

Преземете Google Chrome Stable

· Google Chrome Бета- Оваа верзија е прва целосна верзија на прелистувачот. Има карактеристики што треба да се тестираат пред да се примени на стабилната верзија. Може да биде нестабилно, затоа не се препорачува за работни средини.

Преземете го Google Chrome Beta

Google Chrome Dev- Оваа верзија се ажурира почесто и поради фактот што ги поправа грешките пред да се додадат нови функции во бета верзијата.

Преземете го Google Chrome Dev

· Канарскиот Google Chrome: тоа е исклучително експериментална верзија. Обично се ажурира почесто од каналот Dev и тука се тестираат нови функции пред да се префрлат на верзијата Dev. За разлика од верзиите Бета и Дев, Канари може да се инсталира заедно со обичните верзии (Стабилна, Бета, Дев) и тоа е само достапен за Windows.

Преземете Google Chrome Canary

Види во Кајгана


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андрес Галарца dijo

    Сакам да ја користам верзијата DEV е да се надмине малку пред струјата