Преземете ги тапетите на Galaxy Note 7 токму сега

Samsung

На сите нас кои ги сакаме новите лансирања на пазарот за мобилни телефони, веќе неколку дена сме во вознемиреност и чекаме официјално претставување на нов Galaxy Note 7, што ќе се одржи на 2 август. Благодарение на различните протекувања што се случија, веќе ги знаеме скоро сите карактеристики на новиот предводник на Samsung и исто така можевме да го видиме неговиот дизајн во неколку наврати.

Денес, исто така, можеме да ви понудиме, благодарение на Android Authority, на можност за преземање на тапетите што ќе ги најдеме во Samsung Galaxy Note 7. Нешто повеќе од нормално е што секој нов паметен телефон што излегува на пазарот го прави тоа со свои позадини и новиот Galaxy Note нема да биде исклучок.

Некои од овие тапети не се нови за повеќето од нас, бидејќи можевме да ги видиме претходно, а други ако се тотално нови. Ако сакате да преземете некој од средствата што можеме да ги искористиме во Galaxy Note 7, Ви оставивме линк за преземање на крајот од овој напис. Се подразбира дека преземањето е потполно бесплатно и дека можете да користите кој било од овие средства на кој било мобилен уред.

Во моментов, за официјално да го знаеме новиот Galaxy Note 7, мора да продолжиме да чекаме уште неколку дена, иако сме се поблиску до исполнување на еден од терминалите за кои се плашиме дека ќе направи револуција во пазарот.

Што мислите за новите тапети на Galaxy Note 7 што ќе бидат официјално претставени за само неколку дена?.

Преземање - Позадини за Samsung Galaxy Note 7


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фран тонак dijo

  I'mал ми е, но нема да ми дозволи да ги преземам средствата или од флипборд или од веб, ме прашува за интернет конекција кога сум поврзан на wifi или податоци.

 2.   Маријан dijo

  Истото ми се случува и мене

 3.   Ова исто dijo

  Тие не работат

 4.   R2D2 dijo

  Ви благодариме за придонесот, но средствата се грди, лоши за Samsung.