Преземете програма за дизајнирање маици

Ако сакате да направите своја облека или сакате да имате своја персонализирана облека, постои програма на која може да се навикне дизајнирајте свои поло маици.

дизајнирајте свои поло маици

Лесно е да се добие, од преземете, и инсталирајте. Покрај тоа, оваа програма ви овозможува да дизајнирате своја сопствена мода со 3Д модели. Тоа е програма во која можете да го прилагодите вашиот модел, без разлика дали се менува бојата на косата, шминка, меѓу другото; и покрај тоа што може да избере тип на облека, модели, бои, дезени и сл. Тоа е многу корисна програма за оние луѓе кои сакаат да направат свои маици, без разлика дали се за себе, за семејството, да продаваат или да даруваат.

Сето ова и некои други работи што можеме да ги постигнеме, благодарение на Виртуелна модна професионалец, што е слободен и исклучително корисно во овие случаи. Друга од карактеристиките што треба да се истакне на оваа програма е тоа што е во Español така нема да биде многу полесно да се разбере вашето функционирање откако ќе се најде во неа.

Мобилни апликации

Дизајн на маица е нешто што можеме да го направиме и од нашиот мобилен телефон. Постојат апликации што го овозможуваат ова, па затоа е друга добра опција да се разгледа, бидејќи за многу корисници е многу поедноставно да можат да го сторат тоа од нивниот телефон. Постојат неколку опции на Google Play, што може да биде од интерес во овој поглед.

Првиот е Дизајн и отпечатете ја вашата маица, што е прилично едноставна апликација со која може да се создаде дизајн на маица по наш вкус. Покрај тоа, исто така ви овозможува да креирате датотека или формат подоцна што ќе може да се отпечати подоцна, така што ќе ни помогне во овој процес на извонреден начин. Дизајнот на апликацијата е едноставен и работи добро. Може да се преземе бесплатно од Google Play:

Од друга страна имаме дизајн на маица - Snaptee, кој е можеби најпознат и ветеран во оваа област. Тоа ни дава можност да дизајнираме сопствена маица од нула. Theе можеме да избереме што сакаме во оваа смисла, од боите, отпечатоците или финишот. Така, да се има сопствен дизајн е едноставно. Може да се преземе бесплатно на Андроид:

Дизајн на маица - Snaptee
Дизајн на маица - Snaptee
Развивач: Snaptee ограничен
цена: слободен

Програми за компјутер

Ако претпочитате да дизајнирате кошула од вашиот компјутер, исто така е можно да се користат некои програми. Нивното работење е слично на она што го имаме во телефонска апликација, само во овој случај ќе користиме програма на компјутер. Тие ни овозможуваат да го спроведеме целиот процес на дизајнирање апликации, за да можеме да уживаме во 100% обична маица.

Во овој случај, изборот не е толку широк, иако постои програма од голем интерес, што е Креатор на маици за работна површина. Оваа програма ќе ни овозможи лесно да создадеме свои маици од компјутерот. Можеме да прилагодиме сè за дизајнот, сè додека не го добиеме оној што го сакаме. Лесен за употреба и добра опција за разгледување.

Интернет страници

Teespring: Дизајнирајте маици

Ова е опцијата што растеше најмногу со текот на времето. Се сретнавме со многу веб-страници на кои може да се креираат дизајни на целосно персонализирани маици. Само направете пребарување на Google за да видите дека има многу достапни опции во овој поглед. Покрај тоа, операцијата во нив е идентична, така што нема да имаме премногу проблеми во овој поглед.

Еден од најпопуларните е Teespring, она што можеме да го видиме на овој линк. На оваа страница ќе можеме да го креираме саканиот дизајн, избирајќи помеѓу различни стилови на маица, создавајќи ги боите што сакаме да ги користиме и исто така текстот што сакаме да го ставиме на неа. Сето ова овозможува 100% персонализиран дизајн. Покрај тоа, во зависност од додатоците што ги додаваме, можеме да ја видиме цената што ќе чини кошулата.

Маичка на овој линк на располагање, е друга опција што треба да се разгледа во овој сегмент на пазарот. Ни дава можност да создадеме маици по наш вкус. Добра веб-страница е ако имаме намера да создадеме неколку единици, како што може да биде случај ако се работи за одреден настан, на пример. Интуитивен за употреба и генерално со добра цена.

Spreadshirt е третата веб-страница што ја споменавме, што е уште една добра опција да се разгледа. Тоа ќе ни даде можност да го креираме дизајнот што го сакаме на маиците. Покрај тоа, таа е лесна за употреба веб-страница, во можност да креирате маици за сите видови луѓе (возрасни или деца). Ние исто така можеме да избереме сè во врска со кошулата, како што се материјалите. Дозволено е дури и да се создаде еколошка маица, што секако е многу интересно. Одлична опција, што можете да ја посетите тука.

Како да дизајнирате маица

Процесот е обично ист на сите веб-страници. Е мораме прво изберете одредени аспекти, како што е материјалот што сакаме да го користиме во кошулата и нејзината боја. Така што секој корисник може да ја избере посакуваната опција. Постојат некои страници кои имаат повеќе бои, но генерално, тоа не е обично проблем.

Нормално е дека секогаш е дозволено да се креира персонализиран текст, вклучително и можност за избор на фонт. Можеме да воведеме и фотографии или логоа во нив, кои во многу случаи ќе треба да ги поставиме од компјутерот, па затоа е важно да ја имате зачуваната датотека што сакаме да ја користиме во овој случај. Иако повеќето од страниците или програмите исто така имаат елементи што можеме да ги користиме, ако сакаме да воведеме форми. Вообичаената работа е дека треба да платите за количината на елементи што ги користиме.

Така, можеме да го конфигурираме дизајнот на оваа кошула по наш вкус во секое време. Откако ќе завршиме, ќе треба да ги избереме само големината и единиците што ги сакаме од оваа кошула, а со тоа ќе ја знаеме цената што ќе чини овој обичен дизајн. Многу страници имаат тенденција да ги намалуваат цените ако се нарачаат повеќе единици.

Колку чини да се дизајнираат маици?

Дизајн маици преку Интернет

Дизајнот на маици не е скап. Повеќето страници имаат тенденција да се движат на истите маргини, кои се помеѓу 10 и 20 евра. Иако зависи од многу елементи, што ќе биде крајната цена на наведената кошула. Од една страна, материјалите што ги користиме се одлучувачки, бидејќи некои се поскапи, особено ако се обложуваме на еколошка кошула, како што ни дозволуваат некои продавници.

Боите исто така можат да влијаат, бидејќи некои бои се посложени за производство, а има страници што наплатуваат повеќе. Но, тие вообичаено не се големи разлики во овој поглед. До последно, елементите што ги користиме, како што се фотографии, икони, логоа, итн.. Ова значи дека цената на наведената кошула може да биде поголема. Некои страници се наплатуваат по ставка, додека други еднаш. Секој има свој систем.

Овие се аспекти што придонесуваат за нејзината цена, но не го прават тоа особено скап. Дизајн на маици е нешто што е на дофат на сите џебови. Затоа, ако размислувавте да создадете сопствен дизајн, ќе видите дека тоа е нешто едноставно и ефтино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јаико dijo

  многу

 2.   јаико dijo

  многу

 3.   Луис dijo

  добро, програмата ќе ја искористи. благодарам

 4.   Луис dijo

  добро, програмата ќе ја искористи. благодарам

 5.   yt dijo

  п.с.Само сакам да го симнам за да кажам кошули

 6.   yt dijo

  п.с.Само сакам да го симнам за да кажам кошули

 7.   yt dijo

  како да го преземам

 8.   yt dijo

  како да го преземам

 9.   киј dijo

  како да ја преземам оваа програма кажи ми xfa

 10.   киј dijo

  како да ја преземам оваа програма кажи ми xfa

 11.   Франциско dijo

  Како може да се преземе програмата?

 12.   Франциско dijo

  Како може да се преземе програмата?

 13.   став брат dijo

  Ми треба програма за дизајнирање чаши, која програма можам да ја користам, што не е ниту фотошоп, ниту хофман