Преземете ја Allo сега, новата апликација за пораки на Google со виртуелна помош и многу повеќе

Алло е веќе тука, конечно, на последниот ден од летото Google ја лансираше апликацијата на Google Play Store по неколку недели чекање и има дуо која дојде со цел да биде едноставна апликација за видео повици без многу помпа. Allo исто така доаѓа со тие простории, но ќе ја има главната карактеристика на Mountain View во следните неколку години: „Помошник на Google“.

Новата апликација за разговор официјално е и почнува да се дистрибуира од Google Play Store за преземање. Ако сè уште не го гледате достапно, можете да отидете подолу за да ја преземете АПК. Google лансираше промотивно видео каде што се прикажани доблестите и придобивките на Allo и сопствената веб-страница каде ги коментира сите негови карактеристики со многу интересни визуелни содржини.

Allo е апликација што поврзете се директно со вашиот телефонски број И тој е дизајниран само за паметни телефони, барем засега. Сите контакти што користат Allo автоматски ќе бидат прикажани и оние што не можат да бидат поканети да ја преземат апликацијата. Тука сигурно ќе мора да започнете да ги охрабрувате вашите контакти и пријатели да научат за доблестите на Allo за да бидете во контакт на дневна основа.

На

Allo има одлична функционалност и е централна оска на апликацијата: Помошник на Google. Ова, исто така, ќе биде централната оска на Андроид и Гугл во иднина, така што со Ало веќе можеме да интуираме што ќе ни донесат следните години од Гугл. Она што ќе го направи волшебникот е да обезбеди корисни информации и да ги поврзе контекстуалните информации со сосема природни одговори како да разговараме со некоја личност. Ако прашате за времето утре, можете да излезете со временската прогноза за целиот викенд.

Не одложувајте и испробајте една од апликациите каква е иднината.

Преземете го АПК на Google Allo

Google Allo
Google Allo
Развивач: Google LLC
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.