[APK] Преземете го и испробајте го новиот Pixel Launcher сега, или што беше Nexus Launcher

Пиксели

Гугл сака нагласете ја марката на пиксели да ја остави познатата позната како Nexus и со која ги именуваше сите оние уреди што ги лансираше во последниве години. Оние Nexus кои не придружуваа да ги носиме со себе различните големи ажурирања на Android што го поставуваат овој ОС на друг простор и локација.

Nexus Launcher излезе пред многу денови. Сега врати се во преден план за да можеш преземете ја неговата АПК и се преименува во Pixel Launcher. На овој начин, скоро може да се каже дека Гугл конечно го отфрла брендот Nexus и нè доведува до фрлач на апликации што го нагласува тоа копче за стартување на Google Now од самата работна површина Ве молиме, одете подолу за да ја преземете.

Новиот фрлач е претежно идентичен со Nexus Launcher. Ова е дека го има истото копче во горниот лев дел од „Пребарување на Google“, вертикалната фиока за апликации и иконата за приклучоци во долниот дел.

Може да преземете подолу протечен фрлач од МЕГА за да тестирате сами, што е многу мала тежина и е многу основно во фрлачот на апликации за одлики. ZIP-датотеката вклучува АПК на фрлачот, како и избирачот на тапет. Ве предупредуваме дека може да се случи да не можете да пристапите на екранот на Google Now.

Многу интересен фрлач кој не подготвува за тој 4 октомври во кои ќе бидат претставени неколку производи од Гугл и во која сигурно ќе го видиме Сундар Пичаи како покажува дека Андроид оди во друга ера ослободувајќи се од Nexus и отстапувајќи му на марката Пиксел, во која овие години видовме различни Chromebook од различни производители.

Преземете го Pixel Launcher од Мега

АПК:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.