[Преземи АПК] Нова фрлач се ажурира со опциите на интерфејсот до лансирачот на Pixel

Нова проектил

Nova Launcher е најдобриот фрлач на апликации на Google Play Store ако некој сака алтернатива до Google Launcher, апликацијата Google што благодарение на тој удар надесно, Google Now веднаш се појавува дека ги има сите препорачани новости и оние функционалности на овој простор што стана многу нешто посебно за многумина.

Една од најдобрите карактеристики на Nova Launcher е неговиот голем број опции за прилагодување. И, тоа е дека на инвеститорот не му треба многу време да ги интегрира најинтересните вести што се појавуваат од апликациите на Google или оние кои се својствени на Android кога ќе се добие големо ажурирање. Сега ажурирања со корисничкиот интерфејс напишете стартувач на пиксели.

Надградбата за интегрирање на посебни карактеристики на Pixel Launcher, кој е Nexus Launcher веќе неколку недели и кој го доби името по двата телефони Pixel кои ќе пристигнат на 4 октомври од Сундар Пичаи. Едноставен фрлач на апликации, но се карактеризира со копчето за активирање на пребарувачот Google, повлечете нагоре за да ја стартувате фиоката за апликации и повремената анимација на тие материјали.

Нова фрлач е ажурирана до бета 5.0 со:

 • Нуева лента за пребарување a la Pixel Launcher
 • Нуева преглед на пребарување, со јазичиња за чести, неодамнешни и нови / ажурирани апликации
 • нови Метод "Тајмаут" за заклучување на екранот
 • Ново гестови за двоен допир
 • Интегриран лента за пребарување во фиоката за апликации
 • Опција за средства на обвинителна клупа за под лентата за навигација
 • Поправки и оптимизации на Нугат
 • Подобрени интеракции со KLWP

Можете да пристапите до бета-верзијата од програмата Google Play o преземете ја АПК дека истиот развивач се договорил така што ќе можете да го пробате овој одличен фрлач на апликации и тоа интересно ажурирање.

Преземете ја бета-апликацијата АПК 5.0 на Нова фрлач


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.