[Преземи АПК] Spotify се враќа во долната лента за навигација на Андроид

Spotify

Дизајн на материјал е јазик за дизајн наметнат од Google од Android 5.0 шекерче. Овој јазик што користи страничен панел за навигација, соодветни анимации и копче FAB (во некои апликации), служеше за формирање друг вид интеракција со ОС за мобилни уреди што излегува се повеќе и потриумфално со секое ново ажурирање.

Spotify беше една од оние апликации на Андроид која се залагаше за страничната навигациска табла да навигира во секој од најинтересните простори за пристап до плејлисти, радио или истражување. Сега е, од бета фаза, кога долната лента за навигација да се замени тој панел што се чини дека е застарен, иако не толку многу.

Долната лента за навигација дозволува, од пет јазичиња, пристап до најважните делови на една од најпопуларните услуги за стриминг на музика во моментот (40 милиони претплатници) Затоа, станува збор за замена на страничниот панел за навигација од минатото и остана некое време во апликацијата Андроид.

Од лентата за навигација можете да пристапите Дома, истражување, пребарување, радио и вашата библиотека. Оваа нова лента ја поместува лентата за репродукција малку повисоко и нè води кон други различни сензации со тоа што ги имаме сите најважни Spotify од истиот екран, без да мора да изведуваме гестови.

Единственото нешто што оваа нова лента е достапна во бета-програмата на Spotify за Android. Оние од вас кои не учествуваат, можете да изберете преземете ја АПК што го имаме подолу за да пробате една од највпечатливите новини на овој стриминг сервис досега оваа година.

Да се ​​биде во бета фаза може да биде предмет на промени во последен момент, иако се чини дека тој бар ќе остане со нас некое време.

Преземете ја АПК-верзијата на Spotify Beta


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.