Преземете FB Album Mod: преземете фотографии од Facebook на вашиот компјутер

Во моментов има голем број на алатки кои можат да ни помогнат За да се постигне оваа цел, што може да има одредено ниво на сложеност или работна ефикасност во зависност од Интернет прелистувачот што го користиме.

За оние кои се навикнати да ги користат Google Chrome и Facebook заедно, имаме решение да можеме преземете го вашиот фото албум на вашиот компјутер. Оваа алтернатива доаѓа како додаток за Google Chrome, кој има име „Преземи FB Album Mod“ и има многу интересен начин на работа.

Како да користите «Преземи ФБ албум МО»

Како што предложивме во горниот дел, оваа екстензија наречена „Преземи FB албум МО“ нужно ќе бара од нас да користиме Facebook во Google Chrome. Првото нешто што треба да направиме е да отвориме сесија во социјалната и во овој интернет прелистувач, треба подоцна да одиме на врската до вашето преземање од продавницата на Chrome.

Откако ќе ги прифатите условите за инсталација и употреба, иконата што целосно ја идентификува ќе се појави кон горниот десен агол на лентата со прелистувачот. Процесот за започнување на преземањето е прилично едноставен, бидејќи би требало да ги извршиме само следниве чекори:

 • Одете во албумот со фотографии што сакаме да го преземеме на компјутер.
 • Кликнете на иконата што одговара на овој додаток (Преземи FB Album Mod).
 • Изберете го копчето „Нормално“ така што фотографиите ќе бидат вчитани на една страница.
 • Користете го жолтото копче за да ги зачувате фотографиите во албумот.

Преземете FB Album Mod

Ова станува конвенционален метод што треба да го искористиме за да преземеме цел албум со слики што го имаме на Фејсбук на нашиот персонален компјутер. При изборот на последната опција ќе бидеме прашани местото каде што сакаме да бидат сместени и чувани овие фотографии. Постојат и други алтернативни методи што можат да се користат со оваа екстензија за Google Chrome, кои вклучуваат потреба од селективно преземање на неколку фотографии и повеќе, на цел албум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Jorge dijo

  што е зададена папка