Презентатор на презентации е преведувач PPT во реално време, понуден од Виндоус

Се повеќе и повеќе содржини кои произлегуваат директно од Windows Build 2017, оперативниот систем на Редмонд е омилен од развивачите на софтвер, и покрај фактот дека овојпат самиот Мајкрософт ги нуди најинтересните подобрувања, обидувајќи се да му даде поттик на неговиот оперативен систем кој продолжува да бидете најкористени и во домашни и во професионални средини низ целиот свет. Оваа новина што ви ја кажуваме денес е добро насочена кон професионалци и студенти, и тоа е тоа момците од Редмонд само го претставија Преведувачот Презентација, преведувач на PowerPoint во реално време, што никогаш не сте го замислувале.

Уште еднаш, официјалното разузнавање продолжува да биде важен елемент во овој вид софтверски производ, овојпат можеме директно прикажете преводи или преведете го текстот на презентација на PowerPoint во реално време, дури и без да ја измените оригиналната содржина на презентацијата, неверојатно точно? Во моментов системот има преводи на арапски, кинески, англиски, француски, германски, италијански, јапонски, португалски, руски и шпански. Тоа е, би можеле да го сметаме за доста напредно, далеку од проблемите што ги имаше виртуелниот асистент на Самсунг, на пример, што е достапно само на англиски и корејски.

Најинтересно е што не е дури и посебна програма, се соочуваме со додаток за PowerPoint што е исто така дизајнирано од и за пристапност, односно можеме да додадеме преводи така што луѓето со проблеми со слухот ќе ја следат презентацијата под поволни услови. Според Мајкрософт, до 100 милиони корисници на Office 365 се претплатиле на затворената бета верзија што е достапна преку ОВОЈ ЛИНК  во случај да сте заинтересирани да го испробате. Можеме да понудиме малку повеќе за овој навистина интересен производ што го одекнаа и главните технолошки портали како на пр TechCruchСледна веб.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->