Honor 7C и Honor 7A официјално претставени во Шпанија

Попладнево новиот Honor 7C и 7A во ШпанијаОва се два нови уреди од фирмата Honor кои целосно влегуваат во почетните уреди. Фирмата чија матична компанија е Huawei, продолжува да прави свои лансирања и овој пат не можеме да зборуваме за врвни терминали, но без сомнение тие ќе го земат и својот удел на пазарот.

Оперативниот систем е Android Oreo со типичен слој за прилагодување EMUI во неговата верзија 8.0, како додаток препознавањето на лицето е додадено во двата модели. Секако, тие имаат и сензор за отпечатоци и во случајот на новиот Honor 7C се додава двојна задна камера. Следно, подетално ќе ги видиме двата модели.

Ова е Honor 7A

 • 5.7-инчен IPS LCD екран со HD + резолуција и сооднос 18: 9
 • Процесор Snapdragon 430 и графички процесор: Adreno 505
 • RAM меморија: 2/3 GB
 • 32 GB внатрешна меморија
 • MicroSD до 128 GB
 • Задна камера од 13MP и предна камера од 8MP
 • Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2
 • Батерија од 3000 mAh
 • Вкупни димензии од 158.3 x 76.7 x 7.8 mm и тежина од 150g

Како што велиме, овој подостапен модел на Honor додава сензор за отпечатоци, акцелерометар, жироскоп, сензори за близина и компас. Цената на овие два нови модели на Honor не надминува 200 евра и во случај на моделот Honor 7A, неговата цена е под 140 евра, конкретно ќе чини 139 €.

Honor 7C

Ова е врвниот модел во овој случај и додава малку повеќе екран и подобри спецификации од неговиот придружник за презентација, па затоа тие се:

 • 5.99-инчен IPS LCD екран со HD + резолуција и сооднос 18: 9
 • Процесор Snapdragon 450 и графички процесор Adreno 506
 • Внатрешна меморија: 32/64 GB со microSD до 128 GB
 • 3/4 GB RAM меморија
 • Задна камера од 13MP + 2Mp и предна камера од 8 MP
 • Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2
 • Батерија: 3000 mAh
 • Димензии 158.3 x 76.7 x 7.8 mm и 168 g

Во овој случај Honor 7C ќе се најде во продажба со цена од 179 евра. Два нови уреди на Honor кои влегуваат во комплициран пазар (поради бројот на слични уреди според цената), но интересни за корисниците кои не сакаат да потрошат многу пари на своите уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карим Санчез dijo

  Ми се допаѓа новиот дизајн, се надевам дека наскоро ќе биде достапен во мојата земја.