Претставен е OnePlus 5T со Snapdragon 835 и 6-инчен AMOLED екран

Се чини дека OnePlus не сака да го изгуби тлото на овој конкурентен пазар и конечно го презентира новиот OnePlus 5T, уред кој додава неколку важни нови карактеристики во споредба со претходната верзија. Првиот е нов екран што достигнува 6 инчи Full HD + резолуција со сооднос од 18; 9 што максимално го користи целиот преден дел на терминалот, што ни остава OnePlus со речиси никакви рамки.

Другиот важен детал во спецификациите е без сомнение додавање на процесорот Snapdragon 835, процесор што веќе го знаеме од претходната верзија и кој е несомнено моќен и многу ефикасен чип во однос на потрошувачката на батеријата. Но, ова не е сè, новиот OnePlus 5T додава поважни промени. 

И дали е тоа новиот OnePlus додадете сензор за препознавање на лице Тоа според самата компанија идентификува до 100 различни точки на нашето лице, покрај типичниот читач на отпечатоци, нешто што не остана незабележано во презентацијата. Во овој случај, новиот модел на кинеската фирма вклучува двојна задна камера, една со 16 и друга со 20MP со бленда f / 1.7. Не можете да го пропуштите слојот за прилагодување на OxgenOS врз основа на верзијата на Android 7.1, но тие веќе потврдија дека ќе добие Android Oreo во наредните месеци (што веројатно ќе биде 2018 година). Заедно со овие спецификации, новиот модел додава:

 • График за одвод 540
 • 16 мегапикселна предна камера со отвор f / 2.0
 • 6 или 8 GB RAM меморија
 • 64 или 128 GB внатрешна меморија
 • 3.300mAh батерија со брзо полнење
 • Поврзување: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac, NFC, LTE до UL Cat 13 и DL CAT 12

Овој нов OnePlus 5T не е водоотпорен и тоа е точка што треба да се има предвид. Пет месеци по ставањето во продажба на OnePlus 5, компанијата предводена од Карл Пеи, остава подобрена верзија на масата со почетна цена на лансирање од 499 евра. Во овој случај, тој ќе започне да се комерцијализира почнувајќи од следниот 21 ноември.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.