Над 500.000 Nintendo Classic Mini NES потврдуваат неверојатен успех

Ново класично мини

Не се заморивме да зборуваме за прекрасната конзола Nintendo, и се чини дека јапонската компанија почнува да ја вади главата малку од водата со своите најнови успеси, Super Mario Run за iOS стана неоспорен успех, на исто Додека тие го продаваат NES Classic Mini до исцрпеност и додека ни даваат апчиња за нивната конзола, Nintendo Switch. Значи, Toе му честитаме на Nintendo за повеќе од 500.000 продадени Nintendo Classic Mini за толку кратко време, со што оваа конзола стана невиден успех.

Се чини дека NES Classic Mini ќе биде одличниот чамец за спасување на кој може да се фати Nintendo во текот на оваа 2016 година, без да го јаде или пие, тој стана сите невиден успех повеќе од 500.000 продадени конзоли од модел од само 8 бита. Потсетуваме дека само во Соединетите Американски Држави (според 3D игри) Тие имаат продадено околу 200.000 примероци, па замислуваме дека во Европа и Азија стана подеднаков успех. Сепак, податоците ни кажуваат дека само во Јапонија се продадени 300.000 примероци. Значи, гледајќи го хитот на акциите во Шпанија, можеме да замислиме дека тие лесно достигнаа 700.000.

Ова значи дека NES Classic Mini и неговите триесет игри станаа вистински успех, а кој сака да го негира тоа мора да биде многу слеп. Од друга страна, Nintendo е сè уште очи во очи, бидејќи лансирањето на Nintendo Switch е само зад аголот, и колку повеќе тие можат да влезат во џеб пред подобро. Не знаеме како јавноста ќе одговори на Nintendo Switch, всушност, би биле изненадени ако одговорат, како и со NES Mini, но тоа ќе биде прашање на време


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ретро-играч dijo

  NES мини не се продава во Јапонија ... таму тие го издадоа својот сопствен модел Nintendo FAMICOM mini, од кој продадоа скоро 300.000 примероци првите 4 дена ... Го најдов минатиот месец во Токио случајно ...

  Salu2