Нетфликс и ХБО излегуваат во февруари 2020 година

Се враќаме со закажување на секој месец за да ве информираме за најдобрите изданија на главните платформи за содржини за стриминг, за да не пропуштите апсолутно ништо, само тогаш ќе можете да уживате во сите серии и филмови што ги подготви вашиот давател на услуги за вас. вие, затоа искористете го и додајте го овој напис во обележувачите за да не пропуштите ништо. Имаме содржина од Нетфликс, HBO за месец февруари 2020 година, со интересна содржина како што е втората сезона на Наркос: Мексико. Повеќе од деведесет нови серии и филмови за сите корисници, ајде да одиме таму.

Нетфликс излегува во февруари 2020 година

Сериите што излегуваат

Започнавме со серијата најобични даватели на содржини на пазарот, Нетфликс. Фирмата продолжува да се обложува на развој на сопствената содржина и засега се чини дека играта се одвива доста добро, дека да, во текот на месец март се очекува доаѓање на Дизни +, што може да заврши да го разниша пазарот што започнува да бидат заситени. Започнавме со премиера на Лок & Ки, адаптација на стрипот на о Хил и Габриел Родригез тоа е полно со младешки авантури и мала доза на терор, време за забава.

Ние не ги губиме погледите од втората сезона на Altered Carbon, најамбициозната серија на научна фантастика на Нетфликс, која ни остава спектакуларен CGI дисплеј. Многу корисници се прашуваа зошто компанијата трае толку долго (и дава толку малку публицитет) на серијалот толку добар како овој, но чекањето заврши на 27 февруари. Искрено, ако сеуште не сте ја виделе оваа серија, добро е време да се фатите за работа со првата сезона, бидејќи резултатот е навистина спектакуларен, со оглед на тоа на што навикнавме Нетфликс.

Не забораваме ниту ние Наркос: Мексико што ја достигнува својата втора сезона, Willе се вратиме со историјата на кланот Синалоа и неговите внатрешни борби да продолжиме да земаме дрога по улиците на Соединетите Американски Држави, па дури и во Европа, возбудлива приказна што нема да ве остави рамнодушни, особено ако веќе сте го следеле првото издание од Наркос, главно фокусиран на приказната за Пабло Емилио Ескобар Гавирија.

 • Том Папа: Одлично се снаоѓаш!: 4 февруари
 • Лок и Ки: 7 февруари
 • Мојата холо Loveубов: 7 февруари
 • Кафез со инсекти: 8 февруари
 • Наркос Мексико: Т2 - 13 февруари
 • Loveубовта е слепа: 13 февруари
 • Кабелски девојки: S5 Дел 1 - 14 февруари
 • Gentefied: 21 февруари
 • Порта 7: 21 февруари
 • Овој срања ме победи: 26 февруари
 • Следбеници: 27 февруари
 • Променет јаглерод: S2 - 27 февруари
 • Нескротлив: 27 февруари
 • Кралицата Соно: 28 февруари

Филмовите што се објавуваат

Имаме и место за филмови, не може да биде за помалку. Она што прво се истакнува е дека Нетфликс одлучи да лансира прва група филмови од Студио Гибли: Замокот на небото; Мојот сосед Тоторо; Приказни за Земјата и Порко Росо меѓу другите. Последниот е еден од најмалку медицинските, но беше објавен пред скоро триесет години и ја раскажува приказната за италијански пилот на борбени авиони од Првата светска војна, кој проклетството заврши претворено во свиња.

Имаме и шпанско кино со Бесконечниот ров, еден од филмовите што играа важна улога за време на гала наградите Гоја 2020. Тој е сместен во Шпанската граѓанска војна и ја раскажува приказната за човек кој заврши затворен триесет години во неговиот дом од страв од одмазда дека победничката страна може да се спротивстави на него.

 • Замокот на небото: 1 февруари
 • Мојот сосед Тоторо: 1 февруари
 • Кики: Достава во домот: 1 февруари
 • Спомени од вчера: 1 февруари
 • Порко Росо: 1 февруари
 • Можам да го слушнам морето: 1 февруари
 • Коњско девојче: 1 февруари
 • На сите момчиња што ги сакав пред 2: 12 февруари
 • Dragon Quest - Вашата приказна: 13 февруари
 • Бесконечен ров: 28 февруари

Документарни филмови и содржини за деца

Во документарците ги истакнуваме El Фармацевт, раскажува како професионалец кој го губи својот син зависен од пукање започнува да истражува корупција во компании што тргуваат со опијати, особено во Соединетите Американски Држави.

 • Фармацевтот: 5 февруари
 • Кој го уби Малком Х?: 7 февруари

Во врска со детската содржина ги истакнуваме Покемон: Мевто го возвраќа ударот - еволуција, Никогаш не боли, особено со овој филм кој има прилично добар CGI.

 • Змејови до спасување: С2 - 7 февруари
 • Покемон: Мевто возвраќа назад: 27 февруари

Премиерата на HBO е во февруари 2020 година

Серии што се објавени

Што се однесува до сериите, да речеме дека HBO во текот на овој месец февруари е доста ограничен. Ние истакнуваме дека да Мекмилион $, тешка серија за пишување што раскажува приказна за програмирана измама што влијае на две од најпопуларните компании во Соединетите Американски Држави: Мекдоналдс и Монопол. Ревизор украл неколку парчиња од познатата игра што обете брендови ги направиле заедно, а остатокот е чиста историја.

Го среќаваме и вечното на Кети силнаe, спиноф на Riverdale со протагонистите на Archie Comics, авантури каде жените ја преземаат командата, дали ќе го пропуштите тоа?

 • Мекмилион долари: 4 февруари
 • Кети Кин: 7 февруари
 • Високо одржување: T4 - 8 февруари
 • Големиот пријател: С2 - 10 февруари
 • Удар назад: 15 февруари
 • Минатата недела вечерва со Johnон Оливер: S7 - 18 февруари

Филмови што се објавуваат

Во февруари HBO обложува сè на кино каде наоѓаме класични филмови со висок квалитет, како на пр Касапски кучиња. Не го забораваме одличниот филм со Вил Смит и неговиот син adејден Смит во главните улоги: Барате среќа.

 • Резервоарски кучиња: 1 февруари
 • Поблиску: 1 февруари
 • Упатства: 1 февруари
 • Син пекол: 1 февруари
 • Подземје - Крвни војни: 1 февруари
 • Казнувачот: 1 февруари
 • Во потрага по среќа: 1 февруари
 • Чудовиште на пари: 1 февруари
 • Хич: 1 февруари
 • Невеста на труп: 7 февруари
 • Италијанската работа: 7 февруари
 • Паранормална активност - Димензија на фантом: 7 февруари
 • Кога ќе те најдам: 15 февруари
 • Квинс: 14 февруари
 • Недопирливите од Елиот Нес: 14 февруари
 • Cholocate City: 28 февруари

Детски содржини и документарни филмови

 • Бен 10: С1 и Т3 - 7 февруари
 • Дораемон и големата авантура на Антарктикот
 • Силен Мајк: С1 - 28 февруари
 • Тинејџерски мутанти нинџа желки: S5 - 28 февруари
 • Али и Кавет: Приказната за касетите - 12 февруари
 • Ние сме сонот: 12 февруари
 • Витмер Тохомас: 23 февруари

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.