Објавувања на Нетфликс, Дизни + и ХБО за месец април

Се вративме, не го пропуштаме нашиот месечен состанок со најдобрите серии и филмски премиери од главните платформи за содржини за сите корисници. Овој пат имаме нов гостин, а тоа е дека Дизни + се приклучи на списокот. Затоа, Ве покануваме да прошетате низ нашиот водич со сè што не можете да пропуштите во текот на месец април на Нетфликс, HBO и Дизни +, Сигурно ќе имате многу содржина во очекување што не треба да ја пропуштате, а уште повеќе сега кога голем дел од населението има многу време да помине пред телевизија.

Поврзана статија:
Најдобри пандемски филмови за гледање за време на карантин

Првото нешто е да ви ја оставиме нашата препорака, неодамна разговаравме за најдобри филмови за зарази и пандемии за да погледнете, некои од овие филмови лесно може да се најдат на овие списоци што ќе ги оставиме следно, погледнете (ЛИНК)

Нетфликс - излегува во април

Серии

Започнуваме со серијата, каде неизбежно ќе ја истакнеме четвртата сезона на Куќата на хартијата. По овој повод, професорот е сè уште решен да ја испразни Банката на Шпанија од злато и ќе продолжи да работи напорно за тоа. Ми остави интригите минатата сезона. Од 3 април, ќе можете целосно да уживате во серијата, осумте поглавја се целосно достапни за да имате добар маратон, дали сте подготвени?

За fansубителите на манга и аниме имаме и премиера на Дух во школка: SAC_2045, малку сајберпанк тема за сите вкусови што секако ќе ве задржи залепена на екранот доколку се оставите. Можете да уживате во него од следниот 23 април.

 • Заедница - заврши од 1 април
 • Никел! - Т4
 • Бизарна авантура на Jojo´ - S3
 • Покемон Сонце и Месечина
 • Шоуто за скици Илиза Шлесингер - S4
 • Виндзорите - Т3
 • Пилотот - Т2
 • La Casa de Papel - S4 од 3 април
 • Училиште за јавање духови
 • Големото шоу - од 6 април
 • Тераса Куќа - Токио - Т3 од 7 април
 • Здраво девојка со резултати - S2 од 9 април
 • Кругот Франција
 • Bews Browhers - од 10 април
 • Евангелието на полноќ - од 20 април
 • Ла Каза де лас Флорес - Т3 од 23 април
 • Дух во школка: SAC_2045
 • После животот - S2 од 24 април
 • Никогаш немам - од 27 април
 • Лето - од 29 април

Филмови

Иако не најдовме големи успеси, имаме добра содржина на филмско ниво. Овој пат ќе го потенцираме доаѓањето на првите две изданија на Mad Max, Автентични класици достапни овој месец на Нетфликс со пристоен квалитет. Секогаш е добро време да се потсетиме на една класика од овие карактеристики, нели?

 • Помпоко - Од 1 април
 • Шепоти на срцето
 • Понио на карпа
 • Завива се движи замокот
 • Тајната на малата сирена
 • Афион рид
 • Ветерот се крева
 • Меморијата на Марни
 • Духовичари II
 • Подготвени Player Еден 
 • Очи широко затворени
 • Игра ноќ
 • Дејвид Батра: Елефантен и Рамер
 • Марија Антониета
 • Луд Макс: Дивјаци на автопат
 • Лудиот Макс 2
 • Big Fish
 • Урнатините
 • Виолетова Евергарден - Од 2 април
 • Кофи и Карим - од 3 април
 • Tigertail - Од 10 април
 • Серхио - Од 17 април
 • Земјата и крвта
 • Тајлер Рике - од 24 април
 • Игра на жртвите - од 30 април

HBO - Објавува во април

Серии

HBO започнува силно со сериите и тоа е тоа што ги стекна правата за радиодифузија на Министерство за време, серија TVE и сега можеме да видиме целосно од првата до третата сезона на серијата на HBO, и не само тоа, тие ветуваат истовремена премиера со ТВЕ од четвртата сезона. Fullyе биде целосно достапен од 1 април.

Сепак, каталогот на сериите HBO Не е особено обемна во овој месец април, иако нема недостаток на одлични серии како што е Killing Eve, чија премиера е трета сезона:

 • Сува вода - од 1 април
 • Министерството за време
 • Сирена - S3 од 3 април
 • Future Man - S3 од 4 април
 • Криминал и исчезнување во Атланта: Изгубените момчиња - од 6 април
 • Стартувај - од 13 април
 • Несигурен - Т4
 • Г-ѓа Америка - од 15 април
 • Она што го правиме во остатоците - Т2 од 15 април
 • Ние сме тука - од 24 април
 • Убивање на Ева - S3 од 27 април
 • Неоспорната вистина - 28 април

Филмови

Што се однесува до филмовите во овој случај, HBO одлучи да се обложи на безбедна страна, Унапредување со оригиналната трилогија Спајдермен, оној што е кул од мое скромно гледиште, со Тоби Мегваер како протагонист што обележа цела генерација. Можеме да ги видиме сите, а потоа да преминеме на The Amazing Spiderman, кои не се толку добри, но може да се видат.

Покрај тоа, ако сакате да имате лошо тело, можете да видите „Зараза“, еден од најпрепорачаните филмови во ова време за неверојатна сличност со моменталната ситуација, испакнатини од гуска.

 • Зараза - од 1 април
 • Спајдермен (целосна трилогија)
 • Ноќ на игри
 • 15:17 Воз до Париз
 • Неверојатниот Спајдермен (комплетен)
 • Сирачето
 • Проект на дивеење
 • Подготвени Player Еден
 • Секс лента: Нешто се случува во облакот
 • Хана Арент
 • Непознатото - од 3 април
 • Невозможна мисија: Тајна нација - од 8 април
 • Годзила - Од 10 април
 • Тишина
 • Керол - Од 17 април
 • Рокенрола
 • Заплетот
 • Последни денови - од 22 април
 • Наследна - од 24 април
 • Ивотот на Адел
 • Бебе возач - од 26 април
 • Погреб на смртта - од 26 април

Дизни + - Објавува во април

Услугата Дизни е направена да моли и веќе е тука, конечно давајќи им притисок на поглавјата што недостасуваа Мандалориски, нешто што не држи на работ, но доаѓа со многу повеќе интересни работи:

 • Мандалоријанецот - Поглавја 4-7 секој петок
 • Војна на вездите: Војни на клоновите - Поглавја во петок од 17 април
 • Средношколско мјузикл: Серијата - Поглавја во петок
 • Дневник на иден претседател - Поглавја во петок
 • Свадби од соништа - поглавја во петок
 • Едуардо Ножици - Од 10 април
 • Ноќ во музејот - Од 10 април
 • Чарли Браун и Снупи: Филмот со кикирики - од 15 април

Се надеваме дека нашата листа ви е корисна за да не пропуштите ништо и да уживате во софата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.