Објавувања на Нетфликс и Мовистар + за септември 2018 година

Најдобриот каталог на Netflix и Movistar + за септември 2018 година е тука. Ако не знаете што да гледате на вашите проследувачи на филмови и серии Не пропуштајте ја нашата објава за компилација со најдобрите серии и филмови што доаѓаат во Нетфликс и Мовистар + во текот на овој месец септември 2018 година.

Како и секогаш, се надеваме дека ќе го обележите овој пост затоа што тоа е најлесниот начин да ве потсетам на најдобрата содржина на Netflix во овој септември. Започнуваме со најследената платформа што обично носи најмногу содржина.

Нова серија на Нетфликс за септември 2018 година

Овој дел е местото каде што Нетфликс е обично прилично впечатлив, овој пат е јасно дека месец септември кога луѓето го завршија летото и претпочитаат да почнат да поминуваат повеќе часови nНетфликс и студ, каков лек ако веќе ги потрошивме сите заштеди на летните одмори. Затоа Нетфликс нуди огромен и значаен каталог.

Ние истакнуваме во оваа прилика третата сезона на познатата серија Кабелските девојки кои се враќаат низ големата врата. Сега серијата ќе влезе во нова деценија, па девојките ќе мора да се борат против другите предизвици достојни за таква ера. Доаѓањето на актерите Јон Гонзалес и Мартињо Ривас ќе се прослави оваа сезона, екипата расте за да се подобри квалитетот на серијата што има многу следбеници.

Најважната премиера во месецот е Манијак, од раката на Кери Фукунага (творец на Вистински детектив) во кое двајца странци ќе учествуваат во медицинско и фармацевтско испитување. Очигледно неизвесноста ќе биде додадена од грешките во пробата и има квалитетни протагонисти, Ема Стоун и ahона Хил. Без сомнение дека е половина подобар од Точно Детективска Веќе ќе биде достојно за добри неколку часа на каучот. Ве оставаме со другите премиери на Нетфликс: 

 • Катедралата на морето (од 01/09)
 • Добра вештерка - S4
 • Г-дин Сонце
 • Стрелецот - С3
 • Сестри
 • Близнаци со мајмуни
 • Тајванска приказна за два града (од 02/09)
 • Ironелезна тупаница - Т2
 • Атипично - Т2 (од 07/09)
 • Кабелските девојки
 • колонијата
 • Неиздржлив - Т2 (од 14/09)
 • Последна надеж
 • Американски вандал - Т2
 • Бојак Коњаник - Т5
 • Од ѓубриво до слава
 • Светот вонредни домови - Т2
 • Норма Мекдоналд има шоу
 • Кабини во дивината со Дик Стровбриџ
 • Внатре во масоните  (од 15/09)
 • Три жени еден сопруг
 • Хисоне и Масотан: на задниот дел на змејот (од 21/09)
 • Манијак
 • Риболов
 • Добриот полицаец
 • Норџии - Т2 (од 26/09)
 • Црната листа - S5 (од 27/09)
 • Доброто место - Т3 (неделно поглавје од 28.)
 • Изгубената песна
 • Шума на пијано
 • Некаде помеѓу
 • Маргиналниот - Т2
 • Ек Вајтхол: Патувања со татко ми - S2
 • Доктор Кој - С10 (од 30/09)
 • Rupaul: Drag Queens - S10

Нови филмови на Нетфликс за септември 2018 година

Каталогот на Нетфликс во текот на овој месец септември е исто така многу натоварен, ние сме од првиот ден на септември ништо повеќе и ништо помалку од Терминалот, Оваа комедија ги освои аплаузите на кино и критиката, а комбинацијата, ако земеме во предвид дека учествува и Кетрин Зета-onesонс, тешко е да се совпадне.

Втората препорака на ниво на кино е за La La земјиште, уште едно дело кое собираше барем многу добри критики во текот на Оскарите и што остави многу добар вкус во устата на скоро сите луѓе што го виделе. Мора да запомниме дека се соочуваме со мјузикл, можеби не е најсоодветен ако бараме некоја акција или смеа. Градот Лос Анџелес е во голема мера душата на филмот, како и целиот гламур што го опкружува и потрагата по квалитетен успех во XNUMX век.

 • 12 кругови (од 01/09)
 • La La земјиште
 • Терминалот
 • 28 денови
 • Прошетка меѓу надгробните споменици
 • Анакондас: Лов на крвавата орхидеја
 • Аквамарин
 • Брат Природа
 • Погреб на смртта
 • Малата госпоѓица Сонце
 • Планот на Меги
 • Франкенштајн од Мери Шели
 • Норбит
 • Оние школки на колеџ
 • Почекајте го последниот танц
 • Тајниот прозорец
 • Млади мажи и вештерки
 • На интервенција
 • Аирбанд, последниот воин
 • Терминалот
 • Villaивоста
 • Вексил
 • На јажето
 • Стражи
 • Коза
 • Twени на дваесеттиот век (од 07/09)
 • Сиера Бургес е губитник
 • Најубиената жена на светот
 • Долг
 • прстени
 • Американска убавина (од 11/09)
 • La La земјиште
 • Рускиот банкар
 • Во мојата сопствена кожа (од 12/09)
 • Земја на добри обичаи (од 14/09)
 • Ангелот
 • Кајгана, животна акција
 • Труманското шоу (од 15/09)
 • Вие нема да спиете
 • Повеќекратно (од 17/09)
 • Разбушавен (од 21/09)
 • Другата девојка на Болејн (од 27/09)

Сега се свртивме кон Мовистар +, другата популарна платформа за аудиовизуелни содржини за стриминг што генерира повеќе корици заради добриот квалитет на своите серии. Одиме таму со новостите од ХБО за овој месец септември.

Нова серија Movistar + за септември 2018 година

На ниво на серии, екипата на Мовистар + Нема да порасне многу во текот на овој месец септември, замислуваме дека нема да има само во октомври кога ќе започнат да пристигнуваат преводите на новите сезони на многу серии што се моментално парализирани. Деветтата сезона на повеќегодишната трагикомедија од Бесрамно. Повеќе простор за хумор со Младиот Шелдон дека по првиот успех се враќа со втората сезона. Сепак, фокусот е насочен кон Се шегувам, серијата со која Jimим Кери се враќа на сцената.

 • Се шегувам (од 09.)
 • Бесрамен - S9 (од 10.)
 • Колекција од кадифе - S2 (од 13.)
 • Јанг Шелдон - S2 (од 25.)
 • Смртоносно оружје - S3 (од 26.)

Нови Movistar + филмови за септември 2018 година

Во филмовите е местото каде што Мовистар има тенденција да покажува најмногу гради. Филмското хоби, но колку ги исполнува просториите, се издвојува Педесет нијанси ослободениследната нота за садомасовата топлина пристигнува во Мовистар + од следниот XNUMX-ми септември. Од своја страна наградуваниот „Обликот на водата“ Исто така, пристигнува на крајот на септември за да ни помине убаво во домашното кино.

 • Повикај ме со твоето име (од 02/09)
 • Перница за игла (од 04/09)
 • Зоолошка градина (од 06)
 • Ослободени Педесет нијанси (од 07..09)
 • Чудо тркало (од 08/09)
 • Партијата (од 10/09)
 • Кинг Лир (од 10.)
 • Три реклами во предградијата (од 14/09)
 • Бележник на Сара (од 15.)
 • Лавиринтниот тркач: Смртоносниот лек (заклучно со 21.)
 • Пештерскиот човек (од 22.)
 • Обликот на водата (од 28.)
 • Ovingубов Винсент (да се утврди)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->