Објавувања на Нетфликс, ХБО и Дизни + за мај 2020 година

Месецот мај е тука и се чини дека тој ќе продолжи да нè одржува уште долго на каучот. Додека карантинот и останатите мерки што подразбираат напуштање на куќата не го ограничуваат нашиот ден за ден, ние ја применуваме изреката дека кога се затвора врата, се отвора прозорец. Затоа, станува единствена можност да продолжиме да ги гледаме нашите омилени серии и да присуствуваме на сите премиери. Дојдовме да откриеме кои се сите новости од Нетфликс, ХБО и Дизни + во текот на овој месец мај 2020 година, Ви донесуваме совршен изговор за да не пропуштите ништо.

Објавувања на Нетфликс: мај 2020 година

Серии што се објавени

Започнавме со содржината што го катапултираше Нетфликс до слава, серијата, а тоа е дека овој месец мај доаѓа со новости, како може да биде поинаку. Toе ви препорачаме Холивуд, серија која ги раскажува авантурите на низа актери кои во текот на XNUMX-тите години на минатиот век наидоа на различни тешкотии да ја развијат својата кариера во градот Лос Анџелес. Го најдовме Jimим Парсонс како еден од нејзините протагонисти и е достапен од следниот 1 мај, па можете да пробате.

 • Snowpiercer - датум што треба да се одреди
 • Трансформатори: Сајберверс - од 1 мај
 • Скоро среќен
 • Холивуд
 • Колонија - Т3 од 2 мај
 • Мајки кои работат - Т4 од 6 мај
 • Ножици седум - Т2 од 7 мај
 • Еди - Од 8 мај
 • Valeria
 • The Hollow - Т2
 • Dead to Me - S2
 • Ресторани во неволја - Т2
 • Враќачи на долината на 'рѓа - Т2
 • 100 - Т6 од 14 мај
 • Ш-Ра и принцезите на моќта - S5 од 15 мај
 • Бели линии
 • Дерапаж
 • Чичипатос
 • Кралицата на Индија и освојувачот - од 16 мај
 • Контрола З - Од 22 мај
 • Династија - S3 од 23 мај
 • Вселенски сили - од 31 мај

Филмови што се објавуваат

Нетфликс обложува на филмови во овој пролетен месец март 2020 година, еден од најочекуваните од пошироката јавност е Хотел Трансилванија 3: Одмор од чудовиште, дека ќе можеме да го видиме од наредниот 3 мај. Немаме многу премиери на ниво надвор од друга продукција за целата публика, Како кучиња и мачки, дека овој пат пристигнува првиот ден од мај. Haveе треба да се обложуваме на претходните изданија или на Одредот на смртта, достапно од 7 мај.

 • Како мачки и кучиња - Од 1 мај
 • Карате Кид II
 • Сенка на законот
 • Страшна ноќ
 • Colивотни без јака
 • Г-ѓа сериски убиец
 • Цел ден и една ноќ
 • Furia
 • Половина освојување
 • Хотел Трансилванија 3: Одмор од чудовиште - од 3 мај
 • Одред на смртта - од 7 мај
 • Нераскинлива Кими Шмит: Кими наспроти пречесниот - од 12 мај
 • Другата Миси - од 13 мај
 • Те сакам, шутрак - Од 15 мај
 • Bубовните птици - од 22 мај
 • Конакот - од 28 мај

Документарни филмови што се објавени

 • Белешки за филм со килими - од 1 мај
 • Ryери Зајнфелд: 23 часа да се убие - почнувајќи од 5 мај
 • Bon Voyage: Психоделични авантури - од 11 мај
 • Медиумски тужби
 • Хана Гадсби: Даглас - од 26 мај

Објавувања на HBO: мај 2020 година

Серии што се објавени

HBO е исто така оптоварен со серии за овој месец мај, ние ќе ја искористиме претплатата повеќе од кога било, може да се каже. Особено нагласи вториот дел од четвртата сезона на Рик и морти, серија бунтовни несреќи кои не се препорачуваат за целата публика, но се способни да насмеат повеќе од едно возрасно лице во куќата. Имаме и шпанска содржина со Гласајте Хуан што се отвора на првиот ден од мај.

 • Гласајте Хуан - од 1 мај 
 • Рик и Морти - S4.2 од 4 мај
 • Министерството за време - S4 од 6 мај
 • Бети - Од 4 мај
 • Неоспорната вистина - од 11 мај
 • Starвездена девојка - од 19 мај
 • Doom Patrol - S2 од 29 мај

Филмови што се објавуваат

Имаме сериозно кино со Гравитацијата, приказна способна да ви ги привлече лазните во вселената, со Сандра Булок и Georgeорџ Клуни во главните улоги што ќе се раскаже наскоро. Несреќата што ја претрпеа овие астронаути ќе направи да се чувствувате многу нервозно, ставете го на тест. За помалку сериозните ја имаме сагата Шаркнадо во целост, што ќе се каже наскоро. Исто така, некои успеси како Top GunСпајдермен домашно враќање, од тебе зависи.

 • Гравитација - од 1 мај
 • Top Gun
 • Експертите за криза
 • Искушение на Менхетен
 • Легендата за Херкулес
 • Loveубов и други невозможни работи
 • Шерлок Холмс
 • Среќна 140
 • Кујна на скејт - од 2 мај
 • Кодошот - Од 8 мај
 • Џунглата
 • Последниот предизвик
 • Кралица
 • Ноќ надвор од контрола - од 10 мај
 • Сноуден
 • Некаде
 • Сага Шарнкадо - од 22 мај
 • Спајдермен домашно враќање
 • Хабемус Папам
 • Златната дама
 • Како и самиот живот
 • Вредност на правото
 • Хорот - Од 29 мај
 • Домаќинот
 • Терминатор - Битие

Детска содржина - Премиери на HBO Kids

 • Лего Скуби-Ду: Partyурка на плажа - од 1 мај
 • Скуби-Ду и Бестрашниот Бетмен - од 8 мај
 • Шоуто на Том и Jerери - S4
 • Лего Скуби-Ду: Гонет Холивуд - од 15 мај
 • Мачорот во чизми - од 17 мај
 • Шрек 3 - од 17 мај
 • Шрек: Среќно некогаш
 • Шрек
 • Безобразен

Дизни + изданија: мај 2020 година

Што се однесува до филмовите, тој јасно се издвојува Војна на вездите: Подемот на Скајвокер, ова беше унапредено до следниот ден на 4 мај. Деветтата епизода на сагата дојде со многу критики, но мора да ја видите за да можете да ја коментирате. Исто така пристигнува Maleficent: ressубовница на злото, филм на Анџелина olоли каде лошата девојка е протагонист, а резултатот е фантастичен, приказната како што можеби не ти ја кажаа.

 • Надвор - од 15 мај
 • Една рунда - Од 22 мај
 • Мандалоријанецот - Епизода 8 од 1 мај
 • Војните на клоновите - епизода 11 од 1 мај
 • Средношколско мјузикл: Мјузикл - Серијалот: Секој петок

Се надеваме дека сите овие новини ви послужија и дека ќе можете убаво да си поминете од софата.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.