Објавувања на Нетфликс, Мовистар + и ХБО за јуни 2017 година

Повторно сме тука, верни на нашето закажување со највозбудливите премиери на главните онлајн аудиовизуелни услуги за да не пропуштите апсолутно ништо што можат да ви понудат. Ако сте вовлечени во серии или обожавате да го поминувате викендот јадејќи грицки на каучот дома и гледајќи филмови од секаков вид, ова е вашата веб-страница. Како што секогаш велиме, заземе место и подгответе се да знаете кои се најинтересните премиери на Нетфликс, Мовистар + и ХБО за овој месец јуни 2017 година, Ние нема да оставиме апсолутно ништо на случајот, ние ќе ви го понудиме само најдоброто, па заокружете се да дојдат кривини.

Како и обично, препорачуваме да отидете на индексот, Тоа е најдобриот метод за да можете што побрзо да отидете во делот или услугата што предизвикува најголем интерес, без разлика дали имате договор или не. Покрај тоа, на крајот ќе ви ја оставиме класичната споредба за тоа кои се цените на секоја од услугите во случај да размислувате да промените. Значи, и без понатамошно разочарување, ќе започнеме да размислуваме за преземање акција со најдобрите претстави во кои ќе уживаме во јуни.

Објавувања на Нетфликс за јуни 2017 година

Започнуваме како и секогаш со гигантот, пионерот во овој вид содржина. Нетфликс продолжува да расте со скокови и граници, нудејќи огромна количина содржина што корисниците можат да ја уживаат без да ги поместат задниците од каучот, покрај тоа, тој го направи модерниот метод за гледање серии, проголтајќи ја целата сезона одеднаш, без да мора да чекам од недела во недела. Тоа е поради тоа да започнеме со премиерите на сериите Нетфликс за јуни 2017 година:

Во текот на овој месец јуни ќе најдеме интересни премиери. Најочекувани се Сјај, гимпсија и назначен наследник, во кој можете да уживате во различни методи. Она што привлекува најголемо внимание е Назначен за наследник, оваа серија што ќе се емитува по неделни поглавја (ретка на Нетфликс) е политички трилер што претпоставува изводлива, но смешна претпоставка, Владата на Соединетите држави е десеткувана со напад и највисок претставник за преземање на власта е службено лице од средно ниво. Дали тој ќе може да се соочи со предизвикот што му е предложен?

 • Сјај - Т1 од 23 јуни
 • Гимпсија - Т1 од 30 јуни
 • Ранчот 3 од 16 јуни
 • Ти, јас, таа - Т2 од 15 јуни
 • Flaked - Т2 од 2 јуни
 • Мојата единствена Loveубовна песна - Т1 од 9 јуни
 • Shadowhunters - S2 од 6 јуни (неделни епизоди)
 • Назначен за наследникo - Т1 од 7 јуни (неделни епизоди)
 • Кралица на југ - Т1 од 15 јуни
 • Реј Донован - Т4 од 27 јуни
 • Татко на Фамилиa - Q14 од 27 јуни
 • Малата вештерка Академиa - Q1 од 30 јуни
 • Слобода - Т1 од 23 јуни

Но, не само што луѓето живеат според серии, сега се селиме на територијата на филмовите, кои не недостасуваат точно во каталогот на Нетфликс. Сепак, овој пат ќе треба да истакнеме дека тие биле доста мрзливи, ќе најдеме два филма со доволно забава и класика, буквално. За да ги забавуваме најмалите во куќата, ќе имаме универзитет „Чудовишта“, додека тинејџерите ќе уживаат во „Игрите на гладта: Мокингџај Дел 2“, а да не ги спомнувам постарите дома, кои ќе го искористат Самитот „Скарлет“.

 • ОКЈА од 28 јуни
 • Луциден сон од 2 јуни
 • Блескаво езеро од 9 јуни
 • Врвот Скарлет од 12 јуни
 • Универзитет на Чудовишта од 1 јуни
 • Sicario од 11 јуни
 • Борба со мачки од 1 јуни
 • Игри на гладните: Мокингџај Дел 2 од 23 јуни

И, конечно, ќе ги затвориме сите новости што ни ги подготви Нетфликс за овој месец јуни 2017 година со делот од културите, документарни филмови за целата публика, не пропуштајте ги.

 • Никој не зборува: Судења на слободниот печат од 23 јуни
 • Вратен удар од 16 јуни
 • Sалвар до Бенкси од 2 јуни
 • Извесна вистина од 14 јуни
 • Што Здравјето од 16 јуни
 • Гринго: Опасниот живот на он Мекафи од 1 јуни

Објавувања на HBO за јуни 2017 година

Производителот на канали и аудиовизуелни содржини HBO продолжува да работи колку што може за да ја понуди најдобрата содржина и во Шпанија, уште повеќе кога Game of Thrones е пред аголот и не знаеме дали ќе има ексклузива или ќе ни дозволи да ја видите најпиратираната серија на историја во други услуги како што е „Мовистар“. Накратко, HBO исто така има свои премиери овој јуни, така што нема да ги промашиме. Да започнеме со најмодерниот жанр, а тоа се сериите што пристигнуваат на HBO во јуни 2017 година: Има малку, меѓу кои се истакнува лансирањето на сите сезони на Вампирските хроники и лансирањето на Берлинската станица.

 • Дневниците на вампирот - Т1 до Т8 од 1 јуни
 • Берлинска станица - Т1 од 1 јуни
 • Меџик град - Т1 и Т2 од 1 јуни
 • Бизнисот - Т3 од 1 јуни
 • Проповедник - Т2 од 26 јуни
 • Бронзената градина - Т2 од 26 јуни
 • Пепа прасе - Т2 од 1 јуни

Сега се свртуваме кон покласичниот жанр, оној што е секогаш таму, филмовите. Во оваа прилика HBO сакаше да собере добар репертоар, нешто што Нетфликс не го стори во текот на месец јуни, и покрај фактот дека Нетфликс има каталог на филмови што во моментов е многу поголем, накратко, одиме таму со премиери на филмови на HBO за јуни 2017 година, Меѓу кои Пиратите од Карибите 3 несомнено се издвојуваат по својот квалитет и саундтрак и Resident Evil доколку сакате да се вратите на почетоците на оваа хорор сага која со текот на времето губи многу.

 • Конан - од 1 јуни
 • Милениум: Мажите кои не ги сакаа жените - од 1 јуни
 • Хансел и Гретел: Ловци на вештерки - од 1 јуни
 • Царството Небесно - од 1 јуни
 • Многу легална русокоса - од 1 јуни
 • Многу легална русокоса 2 - од 1 јуни
 • MS1: Максимална безбедност - од 1 јуни
 • Пиратите од Карибите 3: На крајот на светот - од 1 јуни
 • Секој ден од мојот живот - од 1 јуни
 • Мое, твое и наше - од 1 јуни
 • Зоолоко - од 1 јуни
 • Француски апартман - Од 8 јуни
 • Оди силно - Од 11 јуни
 • Сан Андрес - Од 22 јуни
 • Валкири - Од 24 јуни
 • Престојуваатковни злото - Од 29 јуни
 • Штрумфовите - од 1 јуни
 • Покахонтас - од 1 јуни
 • Бамби 2 - од 1 јуни
 • Тура на Штрумфовите - од 1 јуни

Објавувања на Movistar + за јуни 2017 година

И продолжуваме за бинго со платформата која најмногу ја користат Шпанците, и покрај фактот дека HBO и Netflix се натпреваруваат најдобро што можат, Movistar + продолжува да биде лидер на пазарот каде се чувствува како риба во вода. Квалитетната содржина и најдобрите серии од различни продуцентски куќи направија Movistar + да остане првата опција во Шпанија, и се чини дека ќе продолжи да го прави тоа уште подолго време.

 • Полдарк - Сезона 3 - Премиера во серијалот Мовистар (остатокот од сезоните е достапен во Мовистар +)
 • Портокал е новиот црн - Сезона 5 - Премиера на 10 јуни (18 јуни на шпански јазик) на серијата Movistar
 • Умирање стоејќи - Премиера на 5 јуни на VOSE во серијалот Мовистар
 • Версај - Премиера на 9 јуни во серијалот Мовистар
 • Нешвил - Премиера на 2 јуни (23 јуни на шпански јазик) на серијалот Мовистар
 • Линија на должност - Премиера на 4 јуни во Movistar Series Xtra

И сега одиме до камен-темелникот на Мовистар +, кино, интензивен каталог на филмови од сите квалитети и за целата публика. Во јуни ова се филмовите што пристигнуваат во Мовистар +, меѓу кои се издвојува Моана за деца на Дизни, и Сметководител за малку постара јавност кој сака вистински трилер.

 • Spectre - Од 2 јуни
 • Патување до брегот Од 7 јуни
 • Доктор Стрејнџ - Од 9 јуни
 • Не обвинувајте ја кармата за она што ви се случува како шупак - Од 11 јуни
 • Јадете локално - од 14 јуни
 • Creed: The Legend of Rocky - од 16 јуни
 • Бог да ни прости - од 17 јуни
 • Пристигнување - од 23 јуни
 • Сметководителот - од 24 јуни
 • Слеш - Од 28 јуни
 • Вајана - Од 30 јуни

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)