Пренасочување ново јазиче, изберете ја страницата за ново јазиче

Брзо бирање на хромЕдна од работите што најмногу ја најдов при прелистување на интернет е дека луѓето не знаат како да го направат тоа во Google Chrome, дека при отворање на нов таб, тоа ќе излезе стандардно главната страница на пребарувачот Google.

преземете наставка и конфигурирајте ја на начин што го објаснувам подолу.

En Google Chrome, доаѓа стандардно, при отворање на нов таб, За брзо бирање, или страницата на инсталирани апликации, за да се смени на главната страница на Google, ќе мора да ги следиме следниве чекори:

Прво ние ќе ја преземеме наставката од продавницата за апликации на GoogleОткако ќе се инсталира, страницата со инсталирани екстензии ќе се отвори, каде што ќе ја избереме опцијата постави.

Конфигурација за пренасочување на ново јазичеОткако е избрана опцијата за конфигурирање, ќе се отвори нов прозорец во кој ќе ја ставиме адресата www.google.com и ќе дадеме чувар, погледнете во приложената слика.

Пренасочи го новиот таб Конфигурирај го новиот табСо овие едноставни чекори, ние само се поставивме во хром, дека при отворање на нов таб ни е прикажано Почетната страница на Google.

Повеќе информации - Како да се најавите на Chrome

Преземи - Пренасочување на ново јазиче


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   loveубовта рокси dijo

  Не е убаво да се користи овој хром што puchaa boringooo ko е овој гугл што го претпочитам другиот

 2.   фпабло dijo

  Ви благодарам многу за овој придонес, тоа беше многу корисно за мене. Благодарам

 3.   Јамил dijo

  Ви благодарам многу, ми здосади апликација што не беше отстранета