Преносен екран од 24 инчи за вашиот паметен телефон или лаптоп

СПУД

Многумина од нас се навикнати да работат со два монитори, јас сум првиот. И, тоа е што леснотијата за работа со двоен екран (кога знаете како да го направите тоа), ве прави значително повеќе производ. Ова е нешто што треба да го знаат сите шефови. Сепак, денес сакаме да претставиме еден вид решение за проблемот со работа со двоен екран кога сме далеку од дома, Овој 24-инчен преносен екран познат како СПУД ќе ве извлече од многу проблеми, сериозно размислувам да го добијам, иако подоцна ја видов цената и ми поминува, или не ...

СПУД (Спонтанеус скокачки екран) Тоа е преносен екран од 24 инчи на кој видов утрово Microsiervos и имав огромна потреба да споделам со вас. Како и многу од овие работи, тоа е сепак проект. Пронајдете финансирање на Kickstarter, па затоа не би биле изненадени ако се појави многу поевтин кинески клон во наредните денови, и така тие работат во Кина, Кикстартер е вашиот одличен снабдувач на идеи. На кратко, екранот го надмина бараното финансирање, како би можело да биде поинаку, и би бил готов следното лето за само 340 евра.

Екранот, покрај тоа што е флексибилен, добива слика на проектор кој е внатре, без LCD или AMOLED панел, нешто како стари телевизии. Од друга страна, има резолуција од 1280 × 720 пиксели (HD) во сооднос 16: 9. Да ти дадам слика, Можеме да го поврземе преку HDMI или безжично, дури и ако режимот што го избираме, како и осветленоста, ќе предизвикаат паѓање на вашата батерија, што се движи помеѓу четири и десет часа. Сепак, може да се користи и директно вклучен во theидот, така што автономијата не треба да претставува премногу сериозен проблем за да не можете да ја користите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)