Преносна ламба за ноќни постери на Aukey [преглед]

Светот на гаџети сè повеќе нè изненадува. Имаме сè повеќе паметни и / или безжични уреди кои ни помагаат при секојдневните задачи. Од будилници, правосмукалки, до гаџети за да не подготват да се збогуваме со денот. Денес ви го донесуваме нова ноќна ламба од Ауки, Еден совршена преносна ламба за наши ноќи за читање. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали ...

Aukey е позната по правење гаџети од секаков вид, бренд признат во неколку дистрибутери на технологија што во овој случај ни носи а совршена преносна ламба за ноќни кревети за да им дадете поинаква атмосфера на нашите ноќи. Само треба полнење преку USB-C приклучок дека скришно се крие на еден од неговите рабови. Тогаш можеме да го користиме нема потреба да го имате во струја помеѓу 5 и 48 часа во зависност од интензитетот на светлината, нешто што ја прави навистина интересна.

Што се однесува до светлината што ја емитува, најинтересно во ламбата, е способен да осветли просторија без проблеми. Да, тоа не е таванска сијалица или конвенционална ламба, но во темна околина без проблеми ќе ја осветли просторијата во која сте.

Најдоброто од сите е што неговото работење не може да биде полесно. На врвот наоѓаме а метален дел што само ако го допрете, светилката ќе се вклучи. Држејќи го, ќе добиеме затемни ја светлината така што одговара на нашите потреби.

Во На дното наоѓаме копче за режим што ќе ни овозможи да го „програмираме“ така што кога ќе го допрете, се вклучува режимот со најмал интензитет, интензитет што ќе ни овозможи да читаме без да му пречиме на цимерот. Е најдеме и а избирач на бои што ќе ни овозможи да ја менуваме бојата на светлината помеѓу топло, ладно или бесконечен број на бои тоа дури може да варира.

Веќе ви кажуваме дека не е за што да пишувате дома, но во исто време Тоа е гаџет што несомнено ќе го користиме секојдневно пред да заспиеме. Ако барате А. разноврсна светилка за во кревет не двоумете се да ја набавите оваа светилка за маса Ауки. Го имате на располагање на Амазон, за А. цена од 29,99 €, затоа не двоумете се и Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.