Пресметајте дали вреди да се изврши кривично дело со оваа мобилна апликација

Пресметајте ја вашата казна

Нема да биде прв пат да слушнете за „сторено кривично дело во оваа земја е многу ефтино“, но како правник, морам да ве известам дека не е секогаш така, тоа многу зависи од околностите и кривичното дело во прашање. Затоа, ако размислувате да извршите кривично дело и тоа е непоправливо, препорачувам да ја користите оваа апликација, па ќе знаете дали навистина ве компензира или да не го извршите споменатото кривично дело, иако искрено, би сакала нашите читатели да не изврши било какво незаконско дело, ако е можно. На кратко, креирана е апликација за криминалците да ја знаат тежината на законот што ќе падне врз нив доколку бидат фатени.

Знам дека ова може да звучи како добра „шега“, но не е. Благодарение на Пресметајте ја вашата казна ќе можете да заборавите да се консултирате со Кривичниот законик, вклучувајќи го и видот на кривичното дело што сакате да го сторите, ќе можете да ја знаете максималната и минималната казна што шпанската правда може да ви ја изрече за тоа.

Апликацијата е компатибилна и со iOS и со Android, така што не пропуштаме апсолутно ништо, и секако, во светот на криминалот нема преференции, Beе има криминалци што сакаат Епл и други кои се повеќе склони кон модели кои работат со оперативниот систем на Гугл. Иако искрено, ние замислуваме дека тие се повеќе од Андроид, поради прашањето за неплаќање на апликациите (на Андроид е многу полесно).

Не зборуваме за видео игра, всушност, апликацијата има платена верзија за «Професионалци„Иако не станува јасно дали станува збор за правни професионалци или професионалци за криминал, она што го имам јасно е дека кога ќе се зачленам на колеџ за неколку месеци, ќе сторам да го стекнам. За повеќе од еден криминалец, тоа може да бидат најдобрите 5 евра вложени во неговиот живот. Како и да е, можеме да престанеме да се радуваме, Пресметајте ја вашата казна Се прогласува за најдобра апликација за адвокати, судии, обвинители, па дури и FCSE.

  • Преземете за iOS
  • Преземете за Андроид

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)