Претворете ги вашите фотографии во Zombies со Zombifier

Апликациите што ни овозможуваат креирајте фотомонтажи Тие се многу барани секојдневно на Интернет бидејќи со нив можеме да им дадеме и личен допир покрај забава на сите наши фотографии, во случај на следната веб апликација, фотомонтажата што треба да се направи е да се знае како би изгледале во реалниот живот ако не карактеризираше лик од зомби-филмовите, името на апликацијата е Зомбификатор.

зомбификатор

Зомбификатор е онлајн апликација која ни овозможува претвори ги нашите лица во рамките на фотографиите во зомби На многу едноставен начин, за да ја користите апликацијата, доволно е да влезете во веб-страницата и да ја поставите фотографијата што сакаме да ја трансформираме, следново ќе ги додадеме предметите пронајдени во менијата што се појавуваат покрај нашата фотографија, треба да биде забележа дека може да се менува тонот на боите за да се постигнат подетални ефекти на нашите слики, исто така, апликацијата ви овозможува да ја зачувате сликата и да ја споделите помеѓу корисниците на страницата и за ова ќе треба да креирате сметка.

Линк: Зомбификатор


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Никола dijo

  здраво Сакам да ја ставам мојата фотографија во зомбификатор

 2.   Кристофер Робин dijo

  Сакам да ја поставам мојата фотографија во зомбификатор, едноставно не знам како да го сторам тоа за да ја поставам

 3.   Кристофер Робин dijo

  некој би можел да ми каже како да го поставам ќе го ценам многу