Мото Г5 и Г5 Плус беа откриени пред да бидат претставени

K-Tronix, е продавница за уреди во Колумбија која ненамерно целосно го филтрираше она што остануваше да се открие за новите модели на Lenovo, Moto G5 и G5 Plus. Во оваа прилика, главниот јунак на оваа филтрација ни ги остава двата уреди многу детално, како и да ги стави „на продажба“ уште пред нивната презентација, што нè наведува да мислиме тоа е бубачка / грешка отколку истекување. Иако некои од овие спецификации и фотографии веќе протекоа на Интернет, сега го имаме она што може да биде дефинитивно истекување и во многу детали за овие два нови уреди.

Конечните спецификации по оваа филтрација се како што следува.

Мото G5

 • 5-инчен FullHD екран
 • Процесор Snapdragon 430
 • Задна камера од 13 MP и напред 5 MP
 • GB RAM меморија 2
 • 32 GB простор за складирање што може да се прошири преку microSD
 • Батерија од 2.800 mAh со брзо полнење
 • Андроид 7.0
 • Брзо полнење, IP67 заштита, читач на отпечатоци
 • Мерки 144,3 x 73 x 9,5 mm и тежина од 145 g

Мото G5 Плус

 • 5,2-инчен FullHD екран
 • Qualcomm Snapdragon 625 процесор од 2 гигахерци
 • Задна камера од 12 MP и предна камера од 5 MP
 • GB RAM меморија 2
 • 64 GB простор за складирање што може да се прошири преку microSD
 • 3.000 mAh батерија со брзо полнење
 • Андроид 7.0
 • Димензии 150,2 x 74 x 7,9 mm и тежина 155 g

Она што навистина нè интересира сите покрај добрите спецификации е цената на овие нови Moto G5 и G5 Plus, но во овој случај протекувањето не се совпаѓа со можната цена на уредите бидејќи тие би го означиле Moto G5 Plus со 899.900 пезоси Колумбијци, некои 295 евра за промена и според претходните гласини, цената би била иста или многу слична на онаа на сегашната генерација ... seeе видиме како е сето ова.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.