Видео рендерирање на можниот Samsung Galaxy Note 8

После се што се случи со опсегот Note на Јужнокорејците, многумина мислат дека не би лансирале следен модел од оваа серија, но јасно е дека корисниците кои се од Note, се од Note и не се сомневаме дека веста дека Самсунг ќе се обложи на нов модел и покрај проблемите, сигурни сме дека биле возбудени. Сега по некое време во кое компанијата веќе ги има најмоќните производи со асортиман S на маса, Galaxy S8 и S8 +, би се фокусирал на новиот модел на Note. Гласините јасно зборуваат за дизајн многу сличен на моделите Galaxy S и веруваме дека тоа ќе биде така, затоа Овој неофицијален видео запис ни покажува како би бил овој нов Samsung Galaxy Note 8 со линии слични на Galaxy S8.

Ова е концептот или рендерот на новиот Samsung Galaxy Note 8 и можеме да видиме нешто интересно во него, локацијата на сензорот за отпечатоци е веднаш под двојната камера заден кој уред може да го додаде, се надеваме дека Samsung ќе го забележи овој детал:

Покрај сензорот за отпечатоци, двојната камера или дизајнот на обновената S-пенкало, проблемот со екранот е нешто што не погодува бидејќи сегашните модели имаат големи екрани, едниот од 5,8, а другиот од 6,2 инчи Y во оваа Galaxy Note зборуваме за 6,4 инчи QHD екран, нешто што може да биде вистина, но што ќе го остави уредот без таа посебна и диференцирачка карактеристика како што е поголемиот екран. Добро, според овој приказ, екранот би бил нешто поголем од моделот Galaxy S8 +, но разликата во овој поглед ќе биде минимална. Засега треба да продолжиме да ја чекаме официјалната презентација и точните податоци за овој фаблет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.