Приколката „Војна на вездите: Стара република“ ќе ви го разнесе умот

starвездени војни-стара република

Видео игрите во последно време стануваат исто толку фантастична индустрија (или повеќе) како кино. Блокбастерите стануваат сè порелевантни, и во многу случаи тие ги надминуваат другите видови забава со повеќе искуство во инвестиции и собирање. Денес ви го пренесуваме трејлерот на Војна на ѕвездите: Стариот Република и нејзино проширување на Витези на вечниот трон. Уметничко прикажување од само шест минути што ќе ве охрабри да се фатите за тоа и што ги собира најдобрите критики од loversубителите на сагата „Војна на Starвездите“ низ целиот свет, за сите, се согласуваме еднаш.

Техничко распоредување без еднакви, реалноста е дека Силата е многу присутна на оваа рата. Сепак, нема малку класици кои избираат да ја омаловажат интраисторијата и сценариото што може да ги поседува видео игра. Реалноста е сосема поинаква, всушност, голем дел од јавноста плаче за серија или, уште подобро, филм што треба да се појави од ова издание. Реалноста е дека приколката ги волшебува мнозинството обожаватели на сагата, па дури и повеќе, на оние кои знаат од прва рака Војна на Starвездите: Витези на вечниот трон затоа нема да се двоумат да ја преземат оваа експанзија.

Видеото сега е близу два милиони прегледи, и има повеќе од 30.000 лајкови, со само 517 бескрупулозни кои не видоа соодветно да го остават палецот нагоре на YouTube. Уште еднаш, Electronic Arts и Bioware многу сериозно ја сфаќаат сагата „Војна на Starвездите“. Во овој случај, ние мора да избереме темна или светла страна на силата за да ја следиме приказната во зависност од нашите преференции. Од друга страна, играчите кои плаќаат месечна претплата, ќе го добијат ова ажурирање целосно бесплатно.

Дали ќе го пропуштиш? Ако сте lубител на сагата, се сомневаме во тоа. Оставете ни ги во полето за коментари вашите впечатоци за техничкото шоу направено во оваа 6-минутна приколка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.