Прилагодете ја лентата за навигација на вашиот Android со апликациите Navbar без да мора да бидете ROOT

Прилагодете ја лентата за навигација

За одредени прилагодувања на телефон со Android треба да имате ROOT или да инсталирате Xposed модул што ни овозможува, на пример, промена на лентата за навигација од Андроид. Beе биде во Нугат кога ќе можеме дури и да ги смениме копчињата за навигација, како што се дома, назад или неодамнешни апликации.

Но, ако не сакаме да се вклучиме многу, ја имаме опцијата понудена од прекрасните апликации на Navbar до прилагодете ја позадината на лентата за навигација од нашиот телефон со Android. Да, нема да треба да бидете ROOT или да користите Xposed за лентата да се претвори во иста боја како тековната апликација или да изберете прилагодена слика.

Ова е една од најголемите доблести на Андроид, што можеме да прилагодиме одредени аспекти на софтверот на телефонот како што сакаме. Ова е местото каде што апликациите Navbar удираат силно и нудат одлично прилагодување, бидејќи, ако од шекерчето не е статусната лента се претвора во иста боја отколку апликацијата што ја имаме отворено, со оваа апликација можете да го сторите истото, но во лентата за навигација.

 

Статистика лента

Оваа едноставна и уникатна апликација ви овозможува да ја промените бојата на позадината за лентата за навигација со фиксен тон или да изберете автоматски да ја пронајдете истата од тековната апликација. Вие исто така имате опција за додадете прилагодена слика од големата разновидност што ја има стандардно или, што е подобро, изберете една од вашата галерија за слики, така што дури и лентата има уникатен изглед.

И не само што останува тука, туку има и многу повеќе, бидејќи можете да додадете графичка контрола во лентата за навигација, што ќе му даде поголема функционалност отколку порано. Да, можеш само додадете графичка контрола на батеријатаИако наскоро инвеститорот ќе објави ажурирање со додатокот за музика.

Го имаш бесплатно, но за 1,09 €, освен што ќе му понудите поддршка на инвеститорот, можете да ја прилагодите позадината со слика од вашата библиотека. Одлична апликација.

Апликации на Navbar
Апликации на Navbar
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.