Проблемот со Galaxy Note 7 може да го чини Samsung 1.000 милиони долари

Samsung

Samsung не помина како што беше планирано за лансирање на Galaxy Note 7 И, проблемите поврзани со батеријата што го терминалот експлодира, што го прави бескорисен, ја ставија јужнокорејската компанија во проблем со огромни димензии, што исто така може да чини приближно 1.000 милиони.

Вкупно, веќе се испратени вкупно 2.5 милиони единици на Galaxy Note 7, кои се враќаат да бидат заменети, со што се избегнува да продолжат да има случаи на неконтролирана експлозија. Бројката што ви ја дадовме е апроксимација и е дека Донг-jinин Кох, раководител на подвижната поделба изјави дека тоа ќе ги чини рака и нога, без да прецизира одредена бројка.

Овој проблем на Galaxy Note 7 не само што ќе го чини Samsung значителна сума пари, туку Исто така, може да го натера својот нов предводник да забележи пад на продажбата поради недовербата на корисниците вашиот нов терминал да експлодира во вашите раце или во вашиот џеб.

Секако, засега ќе треба да почекаме да видиме што мислат корисниците за овие проблеми со кои страдаат Galaxy Note 7. И, тоа е што, на пример, во мојот случај, не ми се грижат точно проблемите што можеби ги претрпел овој паметен телефон, сè додека Samsung ги решава и исто така компанијата ми дава доволно гаранции дека се решени.

Дали ќе купите Samsung Galaxy Note 7 и покрај препознаените проблеми во овој нов терминал?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   илуирани dijo

  Дали мислите дека цената се одржува? или ќе ги намали трошоците за да стане привлечно и да не губи клиенти, затоа што ќе се сомнева во купувањето на Note 7 со оваа позадина

 2.   OSУЛИО ЦЕСАР ПОСТЕУ dijo

  Со цената што ја имаат, во никој случај! Тие прво мора да дадат апсолутно уверување дека проблемите се решени.

 3.   Жозе dijo

  Сакам да верувам во вестите. Но, имам сомнежи кога има толку многу милиони во игра, има толку многу шпионажа и корупција меѓу големите компании
  Точно околу 30 нота 7 експлодираат во светот една недела пред Apple да започне со ајфон 7, мислам дека можете да поткупите со милион евра на оние што велат дека ги искористил. Бидејќи во моментот веќе се во игра повеќе од 1000 милиони долари

 4.   ROBERTO dijo

  Како погодено од сето ова, вистината е дека се чувствувам смирен што Самсунг ја презема работата и дека ни обезбедува S7 во кој мојот Note 7 ме враќа работејќи 100%, не негирам