Програма за поправка на iPhone 6 Plus погодена од „болест на допир“

поправка-iphone

Компанијата Купертино обично спроведува ваков вид маневар кога тие имаат проблем со своите уреди и како што се чини дека е случај, тоа не е изолиран проблем или специфичен дефект на некои уреди. Во овие случаи во кои проблемот е од голем обем, она што обично го прават е да отворат програма за замена или поправка, како што е случај, за да ги решат проблемите. Во овој случај зборуваме за iPhone 6 Plus со проблем наречен „Болест на допир“, што во основа она што значи е дека тие имаат проблем на екранот предизвикан во принцип од падови или удари направени од самиот корисник.

Во оваа пригода, откриеното е треперење на екраните заедно со сива лента на горниот дел од уредот, што несомнено е предизвикано од падот на паметниот телефон. Друг важен детал е дека повеќето од овие iPhone веќе не се под гаранција, Затоа, искористувањето на оваа програма за поправка чини 167,10 евра дека клиентот ќе мора да плати за да го реши проблемот.

За овие работи Apple е експерт за решенија и нуди можност за преглед на целиот iPhone 6 Plus што може да има проблем и покрај фактот што во овој случај поправката има цена и не е бесплатна како и во претходните слични програми за поправка. Ова главно се должи на она што го предупредивме на почетокот на статијата, а тоа е дека проблемите се предизвикани од ударите што корисникот ги зададе на терминалот. Во секој случај ако сте еден од погодените најдобро е да одите во продавница на Apple или директно да им се јавите за да ги видите решенијата за вашиот проблем, но прво укажува на самиот проблемu специфична веб-страница за тоа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Инеих dijo

  О, господи, каков начин да се плеткаш со луѓе. Дали сте прегледале што сакате да кажете пред да ја стартувате статијата? Тоа е кластер глупости и несовпаѓања од еден до друг пасус….

 2.   Лао dijo

  Што не разбирате, плаќате за поправка во програма на Apple?