Програми за правење триптих

Un триптих Како што добро знаете, тоа е еден вид информативна брошура која е преклопена на три дела, каде што се ставаат релевантни информации за производ, услуга или настан. Обично на насловната страница е вклучено логото, како и слоганот на компанијата. Внатре, се прикажуваат информации за производи или услуги, поддржани од фотографии или графики. На задниот капак можете да поставите релевантни податоци за компанијата, како што се локација и е-пошта и телефонски контакт.

Вие не треба да се комплицирате кога сакате да создадете криптична, брошура со три тела, бидејќи има повеќе програми кои се одговорни да можат да ви го дадат решението за овој проблем. Почнувајќи со Microsoft WordАко најчесто го користите за да креирате документи на целата страница, не заборавајте дека служи и за други цели, на пример, за да креирате триптих ќе треба да одите во File, а потоа во Page Setup, каде што ќе треба да изберете хоризонтална стил на страница. По ова, одете во Формат и изберете ја опцијата Колони, каде што ќе треба да изберете три. Паметно! Ако го следевте сето ова со цел, нема да имате причина да се грижите за инсталирање на нов софтвер.

Во друга класа на програми што можат да бидат од голема помош, го наоѓаме Креативен писател, кој иако се смета за софтвер дизајниран главно за млада публика, нема да има проблеми во кои една постара личност може да го користи благодарение на добрите резултати што може да ни ги донесе. Не само што може да се направи триптих, туку исто така помага да се формираат постери, картички, брошури и сл., Овозможувајќи му на корисникот да избере од широк спектар на декоративни елементи и слики за да постигне оптимален резултат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.