Продажбата на Nintendo Switch ги соборува рекордите според самата Nintendo

Нинтендо

Ние сме во клучен момент за преносни конзоли и ако погледнеме малку кон овој пазар, сфаќаме дека таблетите и паметните телефони малку по малку добија премногу терен на овие конзоли. Накратко, она што го имавме на пазарот до денес не беше и толку добро и доаѓањето на Nintendo Switch со можност да се користи и внатре и надвор од домот, предизвика голем интерес кај корисниците, исто така се соочуваме со Конзола Nintendo и Ова е несомнено добра вест за следбениците на фирмата, што го гарантира тоа ја надминаа продажбата на лансирање во историјата на компанијата.

Оваа нова конзола има неколку негативни детали и има неколку поплаки што може да се прочитаат на форуми или специјализирани страници, но она што е јасно е дека ритамот на продажба не запира и самиот претседател на Nintendo America, Reggie Fils-Aime, потврди во интервју за Newујорк Тајмс, дека се навистина изненадени од големата побарувачка за конзолата во текот на овие први два дена од продажбата, надминувајќи ги дури и оние добиени во своето време од Nintendo Wii.

Нема вистински податоци до денес, но се очекува наскоро да ги покажат доколку се толку убедени во добриот почеток на продажбата, покрај тоа играта „Легендата на Зелда: Здив на дивината“ е најпродаваната игра во нејзината историја за конзола, така што тие не се шегуваат. Конзолата Nintendo Switch е успех и оттогаш не е потребно да се каже од самата марка самите корисници и заедницата што е создадена околу конзолата е навистина спектакуларна, мило ни е од тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.