Виндоус сака свој AirDrop помеѓу iOS и компјутерите

  MacBook Pro
Apple знае како брутално на добар начин да ги одржи сите свои уреди во линија. Оние од нас кои работат со iOS, macOS и watchOS истовремено добро го знаат тоа. Како и да е, работите одат наопаку кога ќе се прекине врската, примерот е пренесување информации помеѓу iPhone и Windows компјутер.
Вистина е дека имаме голем број апликации за компјутер (многу од сомнително потекло) кои ја олеснуваат задачата и ни овозможуваат да заборавиме на iTunes, но ... Што ако Мајкрософт објави апликација? Тие работат на тоа во Редмонд, а тоа е дека Виндоус би можел да има свој AirDrop.

  Јаболко
Очигледно компанијата Редмонд се фокусира на правење апликации за iOS и Windows уште покомпатибилни, сега кога тие се целосно поразени во рамките на пејзажот за паметни мобилни телефони. Вака, според информациите до кои имал пристап до веб-страницата Aggiornamienti Lumia, Microsoft веќе има апликација за iOS и Windows 10 што ќе ни овозможи брзо и лесно пренесување на фотографиите од нашиот iPhone на нашиот компјутер. Апликација што искрено не можам да ја разберам, бидејќи не пристигнала многу порано, бидејќи компјутер и iPhone никогаш не биле вистински ривали, работењето заедно би го подобрило корисничкото искуство на задоволителен начин.
За да ја користиме апликацијата, ќе ни треба само мобилниот телефон и компјутерот да бидат поврзани на истата WiFi мрежа, затоа претпоставуваме дека станува збор за систем доста сличен на оној што Apple веќе го нуди меѓу својот хардвер наречен AirDrop. На кратко, сè што е да им се олесни задачата на корисниците на iOS и секако да избегаат од OneDrive (прилично ефикасен систем за складирање облак, нека се каже) што се чини дека не убедува многу корисници. Веднаш штом ќе биде достапна оваа апликација за Windows, за која сè уште немаме датум на објавување, во iPhone News ќе ви донесеме анализа и упатство за употреба, затоа бидете во тек со нашите новости.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)