Производството на Surface Phone може да започне следниот месец

површински телефон

Бидејќи Microsoft ќе го претстави новото Surface Studio и обновување на Surface Book, многу зборуваме за гласините што го опкружуваат Microsoft за можноста момците од Редмонд да го прошират опсегот на Surface со лансирање на нов уред на пазарот, мобилен уред кој би дошле да го заменат згаснатиот опсег на Лумиа, опсег што постепено исчезна од пазарот во последните месеци. Вчера ве информиравме за можноста со овој нов паметен телефон да управува новиот процесор Snapdragon 835, произведен и дизајниран скоро во еднакви делови од Qualcomm и Samsung.

Сепак, други гласини сугерираат дека намерата на „Мајкрософт“ е да лансира уред кој има можност да работи десктоп апликации и тоа би управувал помеѓу 6 и 8 GB RAM меморија. Додека протекуваат повеќе информации за овој уред, уште од објавувањето на „Комерцијален тајмс“, најавено е дека „Мајкрософт“ би можел да започне со производство следниот месец на овој нов уред, „Surface Phone“, со кој „Мајкрософт“ сака повторно да ја изненади јавноста како пред неколку дена кога тој го претстави Surface Studio, тој фантастичен сè-во-едно, што им избега на џебот на многу корисници.

Очигледно Pegatron, вообичаениот производител на производи од Apple, би го презел производството на уредите. Сите гласини сугерираат дека Мајкрософт би имал предвид да го лансира овој нов уред во текот на следната година. Момците од Редмонд, верувајте му на овој уред како скоро последна можност за Windows 10 Mobile целосно да влезе во пазарот на мобилни телефони, пазар во кој практично не постои, се должи на уделот на пазарот што во моментов е под 1%, точно на 0,5%, не се многу охрабрувачки податоци и тоа ќе го чини Мајкрософт многу работа за да се опорави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.