Променете ја лозинката за hotmail. Како да ја смените лозинката во Windows Live Hotmail

Променете ја лозинката за hotmail. Како да ја смените лозинката во Windows Live Hotmail

Периодично менувајте ја лозинката на веб-услугите до кои редовно пристапуваме никогаш не боли. Покрај тоа, таа е многу едноставна задача за која се потребни неколку многу едноставни чекори. Ако сакаме да избереме безбеден клуч што е тешко да се дешифрира, ако не и невозможен, можеме да го проследиме написот во кој укажувам на чекори што треба да се следат за да ја направиме нашата лозинка целосно безбедна.

Секако, во овој живот нема ништо, но ако сакаме да им ја отежнеме работата на крадците на податоци, најдобро е да ја комплицираат нивната работа што е можно повеќе со употреба на комплексни клучеви.

Во оваа статија ќе ви кажеме како да ја смените лозинката на услугите на Hotmail и Outlook. Како што повеќето од вас ќе знаат, услугата за е-пошта на Hotmail е преименувана во Outlook, опфаќајќи ги сите сметки за е-пошта што ги нуди Microsoft под овој домен.

Чекори што треба да се следат:

 • Внесете ја лентата за навигација на прелистувачот што ја користиме (Explorer, Chrome, FireFox, Safari, Opera за да ги именуваме најпознатите) www.outlook.com

промена-лозинка-hotmail-1

 • Ако го конфигуриравме прелистувачот да ја одржува сесијата, влезното сандаче ќе се отвори директно. Во спротивно, почетниот екран ќе се појави каде што мора да ја напишеме нашата адреса за е-пошта заедно со вашата лозинка. Кликнуваме на нашето име и ќе се прикаже мени, каде ќе кликнеме Поставки за сметката.

промена-лозинка-hotmail-2

 • Tabе се отвори ново јазиче. Во рамките на делот Општи информации, што е прикажано стандардно, ја бараме опцијата Безбедносни информации и лозинка. Кликнете на Промени ја лозинката.

промена-лозинка-hotmail-3

 • Сега само треба да ја напишеме лозинката што ја користиме за пристап до услугата. Во следното поле мора да ја напишеме новата лозинка, која мора да има најмалку 8 карактери, чувствителни на букви. Во следното празно поле повторно го запишуваме.

Ако сакаме редовно да ја менуваме лозинката, можеме да го провериме последното поле, така што Outlook ќе нè потсети на секои 72 дена мора да го менуваме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

82 коментари

 1.   Pk_JoA dijo

  Па добро, малку основно за мене, но сепак е добро

  ПС: Сега „преземете“ го Firefox со google лентата


 2.   Кампси dijo

  Па, никогаш не боли да знаете малку за овие работи, секогаш е добро да имате прирачник за нив при рака.

  Ви благодариме.


 3.   Оцет убиец dijo

  Поздрав до сите и Кампс мило ми е што ве гледам овде.


 4.   viptormx dijo

  salu2 оцет и честитки за размислување за работи што 98% од корисниците на Интернет ги сметаат за комплицирани. Добра недела!


 5.   омарин dijo

  Еј кул со интернет истражувач се чини како да се вчитува и не бев во можност да ја сменам мојата лозинка, никогаш не помислив дека е прелистувачот што ми прави проблем сега проверив со firefox и одлично. благодарам што ме потсетивте дека firefox е инсталиран ... од басна


 6.   Оцет убиец dijo

  Драго ми е омарин, firefox е брзо решение за многу проблеми како овој. Се најдобро.


 7.   русмеруј dijo

  здраво сало сакам да ја сменам лозинката и кисијара алудирајќи ме добро


 8.   Елизабет dijo

  Извинете, но не работи windows live nunk дека се појавува четвртата слика x Ве молам помогнете ми, сакам да ја сменам лозинката и не можам


 9.   Оцет убиец dijo

  Елизабет види дека немаш оневозможен Javascript.


 10.   Александар dijo

  пријателе Јас веќе сторив сè, но останува дел од вообичаените задачи (вчитување ... ..), така што табулаторот останува и опциите не се појавуваат, не знам што да правам и ме полудуваат тие ја отвораат MSN и јас не би сакаат да го променат затоа што многумина имаат! и невозможно е да ме додадат! Ми треба помош човеку!


 11.   прирачник dijo

  Ви благодариме што ја видовте мојата лозинка за msn, ми требаше


 12.   Јован dijo

  Здраво, се обидувам да ја сменам мојата лозинка со претходните чекори и страницата продолжува да се вчитува, што треба да направам?


 13.   Оцет dijo

  Оние кои не можат да ја сменат лозинката, треба да знаат дека се чини дека е општ неуспех што многу луѓе го трпат при обид. Со тоа што не ми се случи, не можам да најдам решение за вашиот проблем. Жал ми е.


 14.   Фелипе dijo

  excelente


 15.   браден dijo

  Брат, ти благодарам многу што советуваше да користиш firefox. Вистината е дека долго време се обидував да ја сменам мојата лозинка и со твојот совет го сторив тоа за неколку минути, ми реши голем проблем. БЛАГОДАРАМ УШТЕ ЕДНАШ.


 16.   santiago dijo

  parsero благодарам за советите луѓе како вас се кои се потребни во овој свет благодарение
  ве молам бидете благодарни за советите


 17.   Луис Едвард dijo

  Еј, не можев да ја сменам лозинката за hotmail, може некој да ми каже како можам да го сторам тоа преку фиефокс


 18.   Оцет dijo

  Луис Едуардо, само треба да инсталирате firefox и да го следите упатството. За мене, работи совршено.


 19.   Хорхе од Перу dijo

  Кул е, го препорачувам, ми го спасува животот, благодарам


 20.   најилу dijo

  Фала партнер, многу ми помогна, со firefox одат на фикс, го инсталираат, многу е подобро од истражувачот, побрзо е


 21.   ALEX dijo

  ОДЛИЧНА ТУТОРИЈАЛ МИ ПОМОГНЕТЕ ДА ЈА ПРОМЕНАМ МАТАТА РАЗГОВА ЗА ТОТМАЈЛ, БЛАГОДАРНОСТ НА МНОГУ Туто,


 22.   мелем dijo

  Не можам да видам проблем што морам да ја ставам лозинката и да не се отвори, ми кажува дека мојата е-пошта има непријатности за да ја извршам акцијата што ми треба, ммммм, како пред? ??


 23.   Тито dijo

  ммммммм ... Имам проблем ... кога кликнав на „Консултирај се и измени ги твоите лични информации“ ... пс не ми ја покажува опцијата „Промени ја лозинката“ ... Зошто?


 24.   Дејвид dijo

  Дик чинеше, но можев да го сменам, веќе полудував, благодарам ... лол


 25.   Оцет dijo

  Мелиса и Ел Тито Постојат луѓе кои привремено го користеа прелистувачот Сафари за да го надминат овој проблем, а потоа продолжија со Firefox или Internet Explorer.


 26.   АЛЕКСАНДРА dijo

  ДЕЦА НЕ МОANАМ ДА СЕ МЕНУВАМ РАСОВНИКОТ СЕГА, НО НИШТО НЕ МО CЕ ДА МИ ПОКАЕТЕ ДЕЧКИ КАКО ДА ПРАВИТЕ НОВА КУТВА КОГА ГИ ГЛЕДАТЕ ОВОИ МСГ, ВЕ МОЛАМ ОДГОВОРИ МЕ ОВИО АКО ЗНАЕТЕ КАКО ДА СЕ МЕНУВАТЕ НА РАБОТИЛНИКОТ W.


 27.   АЛЕКСАНДРА dijo

  МНОГУ SАЛНО ДЕВОЦИ НЕ БЕШЕ ЛИСНИКОТ, РАБОТНИКОТ ЗА РАБОТНИК ... Ве молам, одговорете бргу


 28.   Kelvin dijo

  Како да ја сменам мојата лозинка затоа што во мојот месенџер лентата за опции не се појавува како порано?


 29.   март dijo

  Сакам да ја сменам мојата лозинка


 30.   пироо dijo

  Откако ќе кликнам на консултации и ќе ги изменам вашите лични информации, треба само да почекам, мора да преземам, но не се вчитува, чекав 5 часа, преземав и ништо не беше преземено. Па, се надевам и ќе најдам решение за ова. Добро чао и благодарам за другите податоци чао


 31.   koxuelliiithoxd dijo

  БЛАГОДАРАМ ПОМОГНЕШ ДА МЕ ПРОМЕНЕТЕ ДЕМИМСН ЛОГОВОР ЗА QO NESECITAVACALETA


 32.   Александар dijo

  Инсталирајте firefox, променете ја лозинката и кликнете на Зачувај и трае 45 минути, во долната лента се појавува пораката Пренесување податоци од login.live.com; Очигледно сите прелистувачи имаат одреден недостаток, во секој случај благодарам и со среќа


 33.   Александар dijo

  Во вториот обид ми овозможи да го зачувам клучот со firefox, благодарам за советот, тие се добри.


 34.   Squidward dijo

  Со firefox, упатството работи совршено, не знам што се случува со истражувачот што постојано ги вчитува опциите и никогаш не завршува, благодарам Човек.


 35.   Фредисао dijo

  ЗДРАВО ПОЗДРАВИ

  ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛА ЈА МЕНУВАМ РАСОВНИЦАТА, СЕГА СЕ ОБИДУВАМ ДА ВЛЕЗАМ, НО НЕ МОАМ. ОБИДЕТЕ СЕ ЗА ТАЈНОТО ПРАШАЕ НО ИМАМ ПОШТЕТО 7 ГОДИНИ И ВИСТИНАТА НЕ СЕ ЗАПАМАМ. ШТО МОЖАМ ДА НАПРАВАМ

  ВЕ МОЛАМ

  МОЈАТА Е-пошта е xxxxxxxxxxx


 36.   Оцет dijo

  Фредисао ако не се сеќавате на прашањето и лозинката не ви одговара, не можете да направите ништо. Жал ми е.


 37.   престанува dijo

  Јас го имам истиот проблем не можам да ја сменам мојата лозинка во msn, само вчитај и вчитај и ништо не излегува, сè додека не ги сменам верзиите на msn неколку пати мислејќи дека е тоа, но останува исто, сега инсталирам firefox, но не знаете како да го користите и упатството е на англиски јазик, некој објасни како работи firefox за промена на лозинката за msn


 38.   Оцет dijo

  престанокот на работата е идентичен.


 39.   Марио dijo

  Здраво. Да, со firefox можев да ја сменам лозинката. Фала компедере


 40.   WaYnAcHa dijo

  маѓепсан другар «атентатен оцет», се надевам дека не си, но сега ја преземам програмата firefox и симнувам firefox. Гледам дека ќе ми помогне затоа што сум убеден со сведоштвата во ред благодарам многу ќе видиме како е во ред ви благодарам многу


 41.   WaYnAcHa dijo

  пуча Маре ОЕ, убиствен оцет не ми ја товари машината, проклетата огнена лисица, кажи ми зошто ах, би сакал да знам дека излегува порака во која се вели: „Пожар лисица поставување 3.0.exe не е валидна апликација Win32“, кажи ми зошто еве зошто ја одбива пораката кога сакам да ја инсталирам


 42.   GFDGFDGFDGDF dijo

  ПРОМЕНАТА Е СУПЕР ЛЕСНА
  ВЕНА БЛАГОДАРАМ


 43.   Оцет dijo

  WaYnAcHa е многу редок, можеби имате стар оперативен систем. Ако firefox не работи за вас, пробајте ја Opera, таа исто така ги поправа овие проблеми. Среќа.


 44.   Хамилтон dijo

  Вашето решение е добро ……… ВИ БЛАГОДАРАМ


 45.   мархитокс dijo

  инфо за wena

  Гракс

  ai x ke дали е одложување?

  puxa се надевам дека ќе бидеш krgue

  xao


 46.   pablo dijo

  Сакам да ја сменам лозинката


 47.   Лина Марсела dijo

  ТРЕБА ДА ЈА ПРОМЕНАМ ИТНОТО ПАСОДНОСТ, НЕ МОЕВ ДА ЈА ПРОМЕНАМ, ITЕ Е ТОА МО THЕ ДА МИ ПОМОГНАА.


 48.   Веро dijo

  Мислам дека поимот за проблемот РЕЗИМЕ НА ТОТМАЈЛ НА СМЕТКА «ВКЛУЧУВАЕ» е дека новата, но FORZOZA верзија на hotmail во живо на Windows е ОВАА ВЕРЗИЈА МОЕ ДА ГО ДЕТЕКТИРА НЕОРИГИНАЛНИТЕ ВЕРЗИИ НА РАБОТНИОТ СИСТЕМ ВО ВАШАТА МАШИНА (во мојот случај WINDOWS XP PROFESSIONAL EDITION , на Да се ​​биде ГЕНИЈАЛНА ВЕРЗИЈА КОЈА ПОБЕДУВА ДОБИВАЕ БЕСПЛАТНО, бара компатибилност на друг оригинал. За тоа заклучувам дека ни остава порака „вчитување“ кога никогаш нема да го стори тоа. Пробав и други машини и други оригинални оперативни системи и со нив можам да пристапам до резимето на мојата сметка. Благодатта е таа или сакам да ја сменам мојата лозинка, но да ја затворам сметката. Најдов на други страници Директен линк за затворање на сметката, но, повторувам, АКО ВАШИТЕ ПРОЗОКИ НЕ Е ОРИГИНАЛНО, Windows Live Hotmail нема. Willе ви овозможи пристап до поставките на сметката. Се надевам дека ќе најдам начин, да можам да ги контролирам поставките на мојата сметка за топла пошта со леснотија и задоволство. Поздрав Веро.


 49.   Јули dijo

  Се обидов повеќе од 4 пати и не ми успеа, ги правам чекорите и во 3-те не можат да им помогнат


 50.   ИРМА dijo

  HELLO Q TRAL AMIX Q RIA SAY Q CI МОLDЕ ДА ЈА ПРОМЕНИ МОЈАТА КОНТАРСАА


 51.   сочни dijo

  Се плашев да го сторам тоа, но се покажа супер добро. Ви благодарам


 52.   Софија dijo

  здраво помогни ми да ја сменам лозинката
  плисссссссссссссссссс


 53.   Vanessa dijo

  Здраво пријатели, ве молам, помогнете ми да ја сменам мојата лозинка бидејќи сум се обидел повеќе од 5 пати и секогаш излегува исто како да се вчитува, ги прочитав коментарите на другите посетители на страницата и би сакал да ми помогнете како да инсталирам firefox .

  БЛАГОДАРАМ ВАШИ ГРИА


 54.   Хуан Луис dijo

  здраво убиствен оцет коментарите што ги добивате се многу добри и за возврат им помагаат на многумина кои ги читаат како мене благодарение на компадере Луис


 55.   Ричард dijo

  Пријател на упатството што е чудна за вистината во 2007 година на почетокот на годината, можев да го сменам корисничкото име и сега кога сакам повторно да не модифицирам ништо, се вчитува вчитување и никогаш нема да морам да променам пред 2 месеци, се обидов и истото немам врска со ништо од оригиналните прозорци од минатата година со истите прозорци, би користел истражувач 7, дали може да ми дадете јасно решение за проблемот


 56.   Дарио dijo

  Зошто не инсталираат firefox?

  не тежи ништо, тие можат да го одделат истражувачот или многу други мотори за пребарување.

  Инсталирајте firefox и обидете се повторно. Тоа е еднонасочно патување, хех.


 57.   благодарен dijo

  Ви благодарам многу, беше многу лесно, ме спасувате, пријателите влегуваат во мене


 58.   Ева dijo

  Моето барање е дека кога ќе ги направам сите чекори, ќе стигнам до чекор 2 во модифицирање на информации, менито се отвора, но јас сум оставен како товарен и тоа веќе не ми овозможува вообичаени проблеми каде што треба да изберам промена на лозинка, ве молам помогнете ми, мојата машина размислува многу за мојот вкус.


 59.   алфре dijo

  благодарение на firefox успеав да ја сменам мојата лозинка


 60.   алфре dijo

  пресрет ја отвора страницата за Firefox
  И јас бев во истата


 61.   ЛЕОНЕЛ dijo

  ОВАА СТРАНИЦА БЕШЕ ЛЕСНО И БРЗО БРЗО ДА СЕ МЕНУВА МОЈОТ РАСОВНИК


 62.   Авел dijo

  Здраво, сакам да те прашам за што располагам затоа што ја заборавив својата земја каква будала сум ... ставив »дали ја заборавивте вашата лозинка? и сето тоа .. но тој не ми вели да го сменам шалтерот тој кажува други работи што треба да ги направам ???


 63.   Луис dijo

  Здраво, вчера попладне можев да ги внесам е-поштата и месенџер како што вообичаено, но подоцна (навечер) кога се обидов да се поврзам, ми рече: Код за грешка: 80048821 и други времиња 80048831. Јас веќе заборавив лозинка, но не се сеќавам тајниот одговор или алтернативната е-пошта што ја ставив кога ја отворив сметката. Што правам? Не знам што да правам и треба да ја внесам мојата сметка ИТНА !!!


 64.   Софија dijo

  КАКО МОЕ ДА ЈА СМЕНЕ МОЈОТ РАСОВНИК? Ве молам, кажете ми


 65.   jair dijo

  Па добро, вистината е дека не можам да внесам MSN или е-пошта мислам дека истекол или истекол, но како што велите после 72 дена истекува и автоматски ве пренасочува за да можете да го промените, но овој пат влегувам и не го прави тоа. Знам зошто ве молам, помогнете ми, ми требаат информации за брза пошта


 66.   калисто dijo

  Како да ја сменам лозинката за hotmail, кога ќе и дадам опции, ќе го добијам екранот каде што треба да ги проверам и модифицирам твоите лични информации, но кога ќе кликнам на нив, вистината е дека таа се вчитува и никогаш не се отвора, така што оној знае друг начин да го сменам што ми кажуваш Ви благодарам


 67.   Нуриија dijo

  Здраво кисиера чувар комо, дали можете да ја испратите msn-лозинката? xk m биро го вчита firefox и дури и затоа не ја отворам страницата на kanviarla x ве молам дајте ми уште една опција .. благодарам .. поздрав


 68.   Beni dijo

  Те молам, ми треба помош, не знам што да направам за да можам да ја вратам мојата сметка, бидејќи некој што можам да замислам мораше да ја смени мојата лозинка, затоа што ја ставав повторно и повторно, и ми кажува дека адресата или лозинката не е валидна ... Ве молам, дали би постоел начин да ја вратите мојата адреса, а со тоа и сите пораки и работи што ги имам таму?


 69.   Луис Маркос dijo

  Ми служеше muxo .. благословен IE .. секогаш досаѓање ... firefox е подобар .. I'llе престанам да програмирам на IE да му давам хак за css ... добро ценето.


 70.   ФЕРНАНДА dijo

  ТОЈ ВЕADЕ СЕ МЕНУВАВ МОЈОТ КОГОВОЈ ... БЛАГОДАРАМ !!!!!!!


 71.   ulулиет dijo

  како промена на лозинка треба да ја сменам затоа што ја дознаа мојата лозинка и ја внесоа мојата е-пошта


 72.   и Израел dijo

  Ако работи, тоа ми се случи и ми помогна да го решам проблемот


 73.   mariana dijo

  Ова многу ми служеше, добро, сега ќе ги сменам пријателите хахаха, колку сум добар хахаха


 74.   каролина dijo

  Холаааааааа ... тој е капуоо..оној што учи да ја менува лозинката…. Многу добро објасни… го најдов одлично. 10 поени…
  бакнеж ...
  каролинааа.
  2008.хехе ..
  капос… !!! км


 75.   гуски dijo

  ВИСТИНА КОИ СМЕ ГРОСО (Х)
  ОВА МЕ ПОМОГНЕ
  КАПС КАПО


 76.   гуски dijo

  НАА ПОСТАА СОС А ЦАПО, БЛДО ЗНАЕТЕ КОЛКУ МЕ ЧИНИ ДА ПРЕБАРУВАМ КАКО ЕБЕ да го променам? А РЕ Бардо мраз
  Ј АЦА ЕСТОИ, СРЕЕН 🙂 .. БЛАГОДАРАМ ...
  КОISИ (к)


 77.   Брајан dijo

  Потребно е долго време да се вчита она што го работам


 78.   Орџ dijo

  здраво ... еј вињагрио благодарам за советот .. само бран е дека тој под на истражувач 7 е преосвештена измама
  Не работи добро
  но со firefox во кустон де сегундињос
  сменете ја лозинката


 79.   celia dijo

  Здраво, многу благодарам за сè, тоа е што во мојата msn влегоа и ги избришаа моите контакти. Фала многу


 80.   leila dijo

  ОЦЕТ…. НЕ ЗНАЕТЕ I. ОБИДУВАМ ДА ЈА ПРОМЕНАМ КОГОВОРОТ И НЕ МОАМ ... ИТНО ТРЕБА ДА ЈА ПРОМЕНАМ ПОРАДИ СЕСТА СЕКОГАШ ОТВОРНУВА МОЈА СМЕТКА И МЕ БИДЕ ДА БИДАМ БОР СО СЕКОЈ ... ВЕ МОЛАМ .. .КАЈ ми кажуваш зошто се појавува „ЛОДИРА ...Е ...“ И ТОА Е ... ОДГОВОРИ МЕ ...


 81.   МАТИЈА dijo

  ПОСТИГНАВ КАДЕ ВИНДОЈУВА IDЕ IDИВО ЛИЦА ДА ПОВИELУВА ПОД БЕЗБЕДНОСТА, ИМАТЕ ЗАЕДНИЧКИ ЗАДАЧИ ОД СИТЕ, ПРАШАНО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАSА, БРЗИ ЛИНКОВИ, Сè што се вчитува и не завршува каков било друг?


 82.   Ксавиер dijo

  благодарам брате сега ако можам да ја сменам мојата лозинка