Изменет јаглерод како вистинскиот Blade Runner за 2018 година

Altered Carbon е најновата и футуристичка серија со која Нетфликс сакаше да заслепи добар број на корисници. Само што aирнеме во серијата, брзо сфаќаме дека има неколку прилично добри нијанси на Blade Runner, всушност, би можеле да кажеме дека тоа е скоро повеќе Blade Runner отколку самиот Blade Runner 2048.

Сè уште не добивте удар од Altered Carbon? Toе ви дадеме неколку причини зошто ако ви се допаѓа жанрот, не можете да ја пропуштите оваа фантастична серија со која Нетфликс повторно се круниса благодарение на научната фантастика.

Серијата има многу нијанси кои ја привлекуваат јавноста, првиот е фактот дека серијата е снимена на таков начин што ќе можеме да уживаме во тоа со HDR можности, за жал, Нетфликс не виде соодветно да го вклучи во изборот на 4K производи, бидејќи во Променет јаглерод ќе изгледаше енормно добро.

  1. Научна фантастика по знаме: Серијата вклучува добри нијанси на научна фантастика која е секогаш отворена за можност, односно, како Блејд Ранер, тие зборуваат за футуристички работи, но далеку од невозможни.
  2. Вештачка интелигенција и моќ: Уште еднаш, тука тој пие директно од „Војна на Starвездите“ и „Блејд ранер“, обидувајќи се да ги постави протагонистите меѓу моќта над нормалното благодарение на футуристичките елементи.
  3. Инвестиција во неверојатни специјални ефекти: Типично за блокбастер, тешко дека ќе ги најдете разликите помеѓу тоа што се прави преку компјутер и она што е природно, Нетфликс многу се погрижи за деталите (како со Stranger Things) и резултатите се спектакуларни.
  4. Скрипта што ќе ве држи залепени на екранот.

Без сомнение, ако ви се допаѓа научна фантастика и сè уште не сте го виделе Променет јаглерод, тоа е совршено време, земете ја чинијата со пуканки, омилената сода и пробајте ја на Нетфликс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->